Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Nasze ZOO > Goryl z synkiem zwrócił uwagę pracowników zoo. Nagranie oczarowało internautów
Monika Włodarczyk
Monika Włodarczyk 23.06.2024 17:07

Goryl z synkiem zwrócił uwagę pracowników zoo. Nagranie oczarowało internautów

goryl, zoo
Fot. Facebook/Zoo Atlanta

Goryle to zwierzęta o silnym instynkcie rodzicielskim, zarówno tym macierzyńskim, jak i ojcowskim, co potwierdza nagranie opublikowane przez pracowników jednego z ogrodów zoologicznych. Kamery uchwyciły wyjątkową chwilę zabawy dorosłego goryla z synkiem. Ujęcia z figlarnych wybryków tego duetu oczarowały internautów. 

Rola ojca wśród goryli

23 czerwca w Polsce corocznie obchodzony jest Dzień Ojca. Tego dnia dzieci mają szczególną okazję wyrazić wyrazy szacunku oraz wdzięczności za trud włożony w ich wychowanie. W oczach pociech tata nierzadko bywa bohaterem, który nie boi się niczego i uchroni je przed wszelkim niebezpieczeństwem.

W świecie zwierząt pozycja ojca także bywa niezwykle ważna i dla niektórych gatunków stanowi bezwzględny autorytet. Przykładowo dla młodych potomków goryli rodzic ten postrzegany jest przede wszystkim jako przywódca stada. Bliska więź z ojcem jest kluczowa zwłaszcza dla niemowląt, które straciły matkę. Dzięki obecności ojca zwiększają swoje szanse na przeżycie. Nie należy jednak zapominać o zaobserwowanym zjawisku dzieciobójstwa wśród męskich przedstawicieli goryli, zwłaszcza goryli górskich. Zabijanie potomstwa zwykle ma miejsce, gdy samica wraz z młodym zostanie przeniesiona do innego samca lub w momencie odebrania mu przywództwa przez innego samca.

Mimo ogromnego posłuszeństwa, jakim młode goryle darzą ojca będącego przywódcą grupy, w ich relacji nie brakuje także przestrzeni do wzajemnych pieszczot i wybryków. Tatusiowie z gatunku tych ssaków są świetnymi kompanami do wspólnych zabaw z dziećmi.

goryle
Fot. Canva/Tom Brakefield
Jechał drogą w Tatrach, przed nim wyrósł niedźwiedź. Kierowca skrytykowany Zostawił koty bez jedzenia i wody na 9 miesięcy. Sąsiadom kazał się nie wtrącać

Goryl z synkiem zwrócił uwagę pracowników zoo

Kamery w zoo w Atlancie w uchwyciły wyjątkową chwilę zabawy dwóch uroczych goryli. Ojciec zwany Willie B. Jr. oraz jego potomek Willie B. III, zostali przyłapani na beztroskich figlach. Na nagraniu widzimy jak, uśmiechnięty samiec leży na boku i jakby od niechcenia zaczepia łapą malucha, przysparzając mu tym niemałej uciechy. Synek radośnie tarza się po ziemi i co chwilę zwinnie wskakuje na rękę ojca. 

Jednym z jego ulubionych zajęć jest spędzanie czasu z tatą — zaznaczyli przedstawiciele ZOO w Atlancie.

Nagranie z udziałem rodziny goryli oczarowało internautów

Nagranie ukazujące niezwykła relacje między ojcem a synem z gatunku goryli poruszyło pracowników zoo w Atlancie. Postanowili podzielić się nim z obserwującymi ich profil na Facebooku miłośnikami zwierząt.

Ujęcia z figlarnych wybryków tego duetu szybko oczarowały internautów, którzy ochoczo podzielili się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach pod postem.

  • “Kocham, kocham, kocham naszą rodzinę goryli”;
  • “Jak słodko”;
  • “Miłość”;
  • “To jest dla mnie takie wyjątkowe. Pod koniec lat 60. jako małe dziecko oglądałem Williego B. i byłem nim zafascynowany. To dzięki niemu stałem się na całe życie entuzjastą goryli. Widok jego syna i wnuka sprawił mi ogromną radość”;
  • “Kocham to!!! Taki słodki i taki delikatny! Pamiętam, jak jego tata bawił się z siostrą, gdy była mała, i był równie delikatny”.