Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Kociątku nie było dane dorastać z rodzeństwem. Znalazł jednak nowych braci
Monika Włodarczyk
Monika Włodarczyk 13.05.2024 13:18

Kociątku nie było dane dorastać z rodzeństwem. Znalazł jednak nowych braci

kociątko
Fot. TikTok/lingkatherinemelg

Los dla tego kociątka nie był dotychczas zbytnio przychylny. Maluszek był sierotą i nie miał możliwości zaznać, czym jest miłość i towarzystwo najbliżej rodziny. Gdy pewnego dnia został adoptowany, jego właścicielka nie spodziewała się, jak bardzo zmieni się zachowanie mruczka. Wszystko za sprawą nowych braci.

Kobieta przygarnęła osierocone kociątko

Gdy kobieta, która adoptowała Michi ujrzała ją po raz pierwszy wiedziała, że musi być jej. Ten rudowłosy maluch był niezwykle uroczy, a przy tym okropnie samotny i wystraszony, gdyż nie było przy nim ani jego matki, ani rodzeństwa. Z miotu został tylko on sam.

Mijały dni i zachowanie mruczka zaczęło nabierać innego wymiaru. Opiekunka, otaczając go troską i dużą dawką miłości, z zaciekawieniem przyglądała się jak radzi sobie kociątko. To, co wydarzyło się później, niezwykle ją zszokowało i przerosło jej wyobrażenia.

Szczeniak berneńczyka poznaje swoją ludzką siostrę. To nagranie rozczuli każdego "Ciotka nie dała mojej córce koperty na komunię". Prezent wywołał rodzinny konflikt

Kot dorastał wśród królików

Michi gdy trafił do adopcji, miał swój kącik w pobliżu innych futrzaków. Tymi współlokatorami było 7 młodziutkich śnieżnobiałych królików. Z czasem stali się dla niego jak bracia. Widok tulących się maluchów to niebywale uroczy obrazek, który chwyta za serca.

Kocię rosnąc u boku innych zwierząt, zaczęło ulegać silnej asymilacji. Taki proces jest dość powszechny w przypadku, gdy dany gatunek wychowuje się wśród przedstawicieli innego gatunku. Zwierzaki często przejmują ich zachowania lub cechy. Jakiś czas temu pisaliśmy o osieroconym osiołku, który dorastając w towarzystwie psów, także zaczął powielać ich postawy oraz upodobania. Tym razem sytuacja była podobna.

Kocię przejęło zachowania królików

Właścicielka kotka nie spodziewała się, że zaledwie po kilku tygodniach od adopcji Michi, pod swoim dachem będzie miała kolejnego “królika”. Jak się okazuje, rudy mruczek w swoich futrzanych współlokatorach odnalazł miłość oraz bezpieczeństwo, którego tak bardzo potrzebował.

Przebywając z nimi i obserwując ich zachowania, zaczął je instynktownie naśladować, uznając króliki za swoje rodzeństwo. Właścicielka zwierząt opublikowała nagranie, na którym widać, że kocię zmieniło nawet dietę z mięsożernej na roślinną i ochoczo wcina sałatę wraz z nowymi braćmi. Zobaczcie zresztą sami: