Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy

Matka

ZOO
26.05.2024 06:00 Jakie są matki świata zwierząt? Nie wszystkie kochają dzieci jednakowo

Już niebawem będziemy celebrować święto dedykowane wyjątkowym kobietom, które pełnią rolę matki. Macierzyństwo ma jednak wiele twarzy i nie ogranicza się tylko do gatunku ludzkiego. Jakie strategie opieki nad potomstwem mają samice rozmaitych gatunków zwierząt zamieszkujących płockie ZOO? Którym z nich najbliżej do wzorca „matki idealnej", a które zupełnie nie przejawiają zainteresowania swoimi dziećmi? Rozmawiamy z Radomirem Lewandowskim, kierownikiem Działu Hodowlanego ZOO w Płocku. 

matka
15.01.2020 20:11 2-letnia dziewczynka zaginęła na dwa dni. Kiedy matka dowiedziała się, kto był z nią przez cały czas, zalała się łzami

Matka szukała swojej zaginionej córki przez dwa dni. Okazało się, że mała dziewczyna przez ten czas nie była sama. Kiedy kobieta dowiedziała się, kto jej towarzyszył, nie mogła powstrzymać łez wzruszenia. Zaginione dziecko to największy koszmar każdego rodzica. Ułamek sekundy wydaje się trwać wieczność, a towarzyszące całej sytuacji uczucie paraliżującego strachu połączone z ogromną determinacją jest nie do opisania. Żaden ojciec i matka nie chcą poczuć tego na własnej skórze. Na szczęście, tym razem, historia ma szczęśliwe i niezwykle poruszające zakończenie.

dzieciwąż
21.11.2019 13:12 Dzieci bawiły się skacząc na skakance. Zamiast sznurka użyły ogromnego, martwego węża

Dzieci postanowiły wspólnie pobawić się, skacząc na skakance. Teoretycznie nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że zamiast tradycyjnego sznurka użyły… ogromnego, martwego węża. Nagranie z ich udziałem, które jakiś czas temu pojawiło się w sieci, wywołuje ciarki na całym ciele. To przerażające, do jakich wyborów zmuszone są niektóre maluchy. Filmik dokumentujący zabawę dzieci sprawia, że do oczu samoistnie napływają łzy. Nic dziwnego, że nagranie to w mgnieniu oka osiągnęło zawrotną liczbę 80 tysięcy wyświetleń, a współczujące komentarze ze strony Internautów ciągnęły się w nieskończoność. Trudne warunki, bieda i ubóstwo, w jakich przyszło żyć tym dzieciakom, nie pozostawiły im innego wyboru.

Kotek
07.10.2019 14:51 Bezdomny kotek pilnował ciała swojej zmarłej mamy. Nie mógł przestać płakać

Kotek swoim zachowaniem pokazał jak wielka i bezinteresowną potrafi być miłość dziecka do matki. Kiedy nagranie pojawiło się w sieci, Internauci nie potrafili ukryć łez wzruszenia. Widok ten łamie serce na milion kawałków. Pomimo dramatycznego zakończenia kocia mama może być dumna, z tego, w jaki sposób wychowała swoją pociechę. Koty to niebywale uczuciowe i delikatne stworzenia. A ten, którego zachowanie uwiecznione zostało na nagraniu, jest tego idealnym przykładem. Nic dziwnego, że filmik z jego udziałem stał się prawdziwym hitem, a każdy miłośnik kotów pragnął zabrać go pod swój dach. Pomimo młodego wieku jego dojrzałość jest imponująca.

matka
16.09.2019 16:55 Matka weszła do pokoju swojej córeczki. Nagrała to, co dziewczynka robiła z psem

Matka weszła do pokoju swojej córeczki, aby sprawdzić, co tam się dzieje. Gdy weszła, zobaczyła co robią dziewczynka i pies, postanowiła wyciągnąć telefon i nagrać całą sytuację. Widok jest przecudowny. Rozczulił nie tylko matkę, ale i internautów. Pies i dziecko mogą być swoimi najlepszymi przyjaciółmi, tak było też w tym wypadku, gdy matka postanowiła sprawdzić co dzieje się w pokoju jej córeczki zobaczyła coś co ją rozczuliło. Całą sytuacją podzieliła się z internautami.

pies
19.07.2019 12:47 Kobieta panicznie szukała psa, bo bała się, że zrobi krzywdę dziecku. Gdy go znalazła, chwyciła za kamerę

Pies i niemowlak to połączenie, które niejednego rodzica mogłoby przyprawić o zawrót głowy. Tak też było ze świeżo upieczoną mamą, która miała okazję obserwować narodziny niezwykłej więzi między jej dzieckiem i czworonogiem. Nagrany przez nią materiał stał się hitem w Internecie! Zwierzęta różnie reagują na obecność nowego członka rodziny. Niektóre z nich stają się zazdrosne i próbują odwrócić uwagę od najmłodszego. Inne przejmują rolę opiekuna, strzegąc dziecka zupełnie jak swojego własnego potomka. Czworonożny bohater naszego artykułu przybrał dość zaskakującą postawę…