Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Szczeniak berneńczyka poznaje swoją ludzką siostrę. To nagranie rozczuli każdego
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 12.05.2024 09:17

Szczeniak berneńczyka poznaje swoją ludzką siostrę. To nagranie rozczuli każdego

szczeniak i dziecko
Fot. youtube.com/ Bernd van Bos

Rodzice 10-miesięcznej córeczki udostępnili w sieci nagranie z pierwszego spotkania najmłodszych członków rodziny. Dziecko poznało swojego przyszłego przyjaciela, którym został 10-tygodniowy szczeniak berneńskiego psa pasterskiego. Gdy pupil zaczął szczekać, reakcja dziewczynki zaimponowała rodzicom. Opiekunowie nie mogli dokonać lepszego wyboru.

Odpowiedni pies dla dziecka - jaką rasę wybrać?

Jakie są najlepsze rasy psów dla rodzin z dziećmi? Dokonując wyboru czworonożnego przyjaciela dla młodego człowieka, należy wziąć pod uwagę szereg mniej lub bardziej oczywistych kwestii, aby zarówno dziecku, jak i zwierzęciu żyło się w poczuciu bezpieczeństwa i komfortu. Niektóre rasy psów są znane ze swojej łagodnej natury, opiekuńczości i świetnego kontaktu z dziećmi, dlatego z powodzeniem odnajdą się we wspólnej przestrzeni z rozbrykanymi maluchami. Mowa m.in. o golden retrieverze, labradorze, beagle'u, czy berneńskim psie pasterskim. Przedstawiciele wymienionych ras są polecani dla rodzin z dziećmi ze względu na swój przyjazny i cierpliwy charakter. 

Niezależnie jednak od cech usposobienia ważne jest, aby pupil był dobrze zsocjalizowany, a rodzice od samego początku stale nadzorowali interakcje między zwierzęciem a dzieckiem na wypadek wywiązania się nieporozumień czy nieodpowiednich zachowań po stronie pupila bądź potomka. Nad pomysłem powiększenia rodziny o czworonoga zaczął zastanawiać się Bernd van den Bos i jego partnerka.

Świeżo upieczeni rodzice zostali opiekunami uroczego szczeniaczka berneńskiego psa pasterskiego. Po pierwszych chwilach w nowym domu właściciele pieska o imieniu Bus zarejestrowali moment, w którym ich córeczka poznała swojego przyszłego przyjaciela. Nagranie ma ponad 19 milionów wyświetleń i stało się hitem w sieci. 

Oddał pupila pod opiekę dziadka, który nie cierpiał kotów. Nie przewidział, jak to się skończy Które zwierzę jest najdroższe w utrzymaniu? Odpowiedź może zaskoczyć

Dziecko poznało swojego czworonożnego przyjaciela. Reakcja dziewczynki zaimponowała rodzicom

Na nagraniu widać, że piesek próbował szczekaniem zwrócić na siebie uwagę, lecz gdy to robił, dziecko coraz szerzej się uśmiechało i przyglądało zwierzęciu. Chichot maleństwa powodował, że czworonóg również zaczynał się cieszyć i spoglądał zaczepnie na opiekunów.

Rodzice musieli być bardzo zaskoczeni takim obrotem spraw. Zazwyczaj nawet niewielki hałas wystarczy, aby dziecko się przestraszyło i wybuchło płaczem. W tym przypadku dziewczynka jedynie delikatnie podskakiwała za każdym razem, gdy Bus wydawał z siebie głos. Choć oboje jeszcze nie potrafili się skutecznie komunikować i potykali się o własne nóżki, ich reakcja wskazuje, że będzie to przyjaźń na całe życie.

Sieć zalała masa pozytywnych słów. Internauci nie kryli swojego zachwytu

Nagranie z udziałem szczeniaka oraz śmiejącego się dziecka rozczuliło internautów. Wielu z nich zostawiło pod zamieszczonym filmem komentarz. Nie da się ukryć, że ten duet potrafi zmiękczyć serce niemal każdego miłośnika zwierząt.

  • “Dziewczynka jest tak podekscytowana, że macha nóżkami, gdy przygląda się szczeniakowi”,
     
  • “Ciekawe co ta dwójka powiedziała do siebie. Wyglądają na bardzo zadowolonych z rozmowy”,
     
  • “Szczeniak na pewno jej opowiedział, ile wspólnych przygód razem ich czeka i jak wspaniałymi przyjaciółmi zostaną”,
     
  • “Oboje są niesamowicie uroczy”.

Berneński pies pasterki to rasa charakteryzująca się uważnością, odwagą w codziennych sytuacjach, a przede wszystkim bezgranicznej lojalności wobec członków swojej rodziny. Osobniki znane są ze swojej miłości i oddania, co sprawia, że są doskonałymi towarzyszami dla dorosłych i dzieci. Są inteligentne, chętnie się uczą nowych poleceń, a ze względu na swój charakter dobrze pilnują ludzi oraz terenu.

Należy pamiętać, że posiadanie psa od najmłodszych lat to nie tylko przywilej, ale również niezwykła przygoda pełna wzruszeń, życiowej nauki i niezapomnianych momentów, które na zawsze pozostają w sercu dziecka. 

pies i dziecko
Fot. canva.com/ victorcoscaron