Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Słoń

Słoń

słoń
02.05.2024 14:11 Znajdź słonia na obrazku. Zadanie tylko dla najbardziej spostrzegawczych

Zagadki na spostrzegawczość to coś, co lubi większość z nas. Tym razem do odnalezienia jest słoń. I nie znajduje się on w składzie porcelany, ukrył się w składziku. Spróbuj go dostrzec, chociaż ostrzegamy, że stopień trudności jest niezwykle wysoki. To zadanie jest tylko dla największych bystrzaków.

słoń
29.04.2024 12:18 Słoń stracił równowagę i chlusnął do wody. Jego upadek widzieli wszyscy

Do groźnej sytuacji doszło na wybiegu dla słoni w zoo. Majestatyczne zwierzę straciło równowagę i spadło z wysokiego murka wprost do wody. Zdarzenie wywołało ogromne poruszenie w całym stadzie. Empatyczne stworzenia pośpieszyły z pomocą swojemu przyjacielowi. Okazały współczucie i zaniepokojenie w przeciwieństwie do ludzi, których śmiech zarejestrowała kamera.

Zwierzęta na obszarze chronionym
13.12.2023 11:33 Dziesiątki martwych zwierząt przy wodopojach. Istnieje obawa, że zginie ich jeszcze więcej

Liczący 14,6 tys. km² Park Narodowy Hwange stał się cmentarzem. Makabrycznego odkrycia dokonali strażnicy patrolujący teren. Na ściśle chronionym obszarze masowo giną zwierzęta, które sklasyfikowano jako gatunek narażony na wyginięcie. Ciała kilkudziesięciu słoni rozkładają się przy wodopojach. Zdaniem naukowców wiele wskazuje na to, że ofiar będzie jeszcze więcej. 

Słoń w ZOO
30.11.2023 11:42 Tylko piekielna nuda i samotność. Nie żyje najsmutniejszy słoń świata, całe życie czekał na wyzwolenie

Nie żyje Mali, słynna słonica okrzyknięta mianem najsmutniejszego słonia świata. Samica przez ponad 20 lat żyła samotnie w jednym z filipińskich ogrodów zoologicznych, jednak trudne życie nie miało związku wyłącznie z niewolą. Pracownicy ZOO nie kryją żalu po utracie podopiecznej. Jednocześnie aktywiści prozwierzęcy uważają, że słonica od lat cierpiała z winy ludzi, którzy byli odpowiedzialni za opiekę nad nią. 

Nie żyje słoń
20.10.2023 13:27 Jej serce nie wytrzymało, nagle upadła. Nie żyje słonica Rani, do tragedii przyczynił się intruz

Zwierzę, które bez nadzoru opiekuna weszło na teren ogrodu zoologicznego, wywołało wśród żyjących tam słoni indyjskich ogromne emocje. 27-letnia samica o imieniu Rani nie mogła dojść do siebie przez kilka godzin od odwiedzin niespodziewanego gościa. Co najgorsze, przeżycie to zakończyło się dla niej śmiercią. Ekipa specjalistów pracuje nad tym, aby ustalić dokładne przyczyny tej tragedii.

Słoń w mieście
29.07.2023 14:24 Słoń przechadzał się po włoskim miasteczku. Poszedł na plażę i do sklepu. Wiadomo skąd się tam wziął

Włoskie miasteczka, w okresie letnim przyciągają tłumy turystów. Nic dziwnego. Malownicze krajobrazy, wyjątkowa architektura, uśmiechnięci mieszkańcy i ciepła woda to wszystko, czego potrzeba do udanego odpoczynku. Jedną z docenianych lokalizacji jest miasteczko Amantea na południu Włoch. To dam kilka dni temu, w przestrzeni publicznej pojawiło się ogromne zwierzę, które naturalnie można spotkać jedynie w Azji. Olbrzym postanowił wykorzystać okazje i spokojnym krokiem zwiedził kilka kluczowych punktów. Później jasne stało się, jakim cudem znalazł się w środku miasta. 

Słonica nie chce zostawić zmarłego cielęcia
18.07.2023 14:46 To nagranie łamie serce. Zrozpaczona słonica opłakuje słoniątko, nawet po śmierci niesie je w trąbie

Słonie są jednym z niewielu gatunków zwierząt, których struktura społeczna jest bardzo złożona i silnie matriarchalna. Zachowania świadczące o ich wysokiej inteligencji emocjonalnej możemy dostrzec szczególnie na przykładzie relacji matek z potomstwem. Słonie indyjskie, podobnie jak ich kuzyni z Afryki, wydają się doświadczać żałoby, a czasami słonice nie poprzestają na pożegnaniu się ze zmarłym potomstwem. Nagranie przedstawiające samicę niosącą swoje martwe dziecko ukazuje macierzyństwo w innym wymiarze.

Słoń Raju po uratowaniu z niewoli
25.06.2023 10:10 Oderwany od matki słoń spędził 50 lat na usługach człowieka. Tak zareagował, gdy w końcu zerwano kajdany

Słoń o imieniu Raju całymi dniami stał na rozgrzanym asfalcie, zarabiając pieniądze dla właściciela. Odkąd kłusownicy odebrali go matce, przekazywano go z rąk do rąk jak przedmiot. Pięćdziesiąt lat życia spędził w kajdanach, będąc bitym i głodzonym. W końcu po tylu latach postanowiono go uratować. Kiedy zerwano łańcuchy, w jego oczach pojawiły się łzy.

Jumbo
08.06.2023 15:31 Był najsłynniejszym słoniem, jaki kiedykolwiek chodził po Ziemi. Życie Jumbo skończyło się katastrofą

Inspiracją do stworzenia filmu czy bajki może być praktycznie wszystko. 8 czerwca, czyli w Dniu Cyrku Bez Zwierząt pragniemy przybliżyć historię Jumbo - najsłynniejszego słonia wszechczasów, który stał się inspiracją do nakręcenia uwielbianej przez widzów animacji studia Walta Disneya - “Dumbo”. Chociaż długość życia słoni waha się między 6 a 7 dekadami, Jumbo nie miał tyle szczęścia. Kres życia cyrkowej gwiazdy nastał w wieku 25 lat w wyniku tragicznego wypadku.Według ostatnich szacunków przytoczonych przez Grupę Specjalistów ds. Słoni Afrykańskich (AfESG), wszystkie gatunki słoni żyjące na Ziemi mają status zagrożonych wyginięciem, z czego jeden krytycznie. Podczas gdy cały świat próbuje ratować ginący gatunek, w niektórych częściach świata słonie są nadal wykorzystywane dla rozrywki i stanowią nieodzowny element cyrkowych występów ku uciesze widowni. 

słonie
14.02.2023 11:45 Słoniątko wpadło do sadzawki. Trudno się nie wzruszyć widząc, co zrobiły dwa dorosłe słonie

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, do czego posunęli się członkowie stada, kiedy zobaczyły, że słoniątko wpakowało się w poważne tarapaty. Matka młodego oraz inny dorosły osobnik pospieszyli z pomocą. Nagranie opublikowane przed laty w mediach społecznościowych ponownie zyskuje na popularności.W ogrodzie zoologicznym w Seulu w Korei Południowej doszło do nieszczęśliwego wypadku. W pewnym momencie małe słoniątko, które nie potrafiło jeszcze pływać, wpadło do zbiornika z wodą, który znajdował się w zagrodzie. Nagranie z wybiegu słoni udowadnia, jak potężny jest instynkt rodzicielski.

słoń
03.08.2022 13:35 3-tygodniowy słoń został porzucony przez swoje stado. Kierowcy ciężarówek nie odmówili mu pomocy

Do niecodziennego zdarzenia doszło na środku drogi w Botswanie. 3-tygodniowy słoń został porzucony przez swoją mamę i towarzyszące jej stado. Malucha znalazł kierowca ciężarówki jadącej z Johannesburgu w Republice Południowej Afryki.Podczas podróży przez ulice Botswany kierowca ciężarówki z firmy AfriAg z siedzibą w Johannesburgu w Republice Południowej Afryki był świadkiem niecodziennego zdarzenia. Na środku ulicy zobaczył młodego 3-tygodniowego słonia, który wyglądał, jakby pilnie potrzebował pomocy.

Pobudka
25.07.2022 15:03 Zamówiła budzenie w hotelu w Tajlandii. W rolę recepcjonisty wcielił się słoń

Kurort w miejscowości Chiang Mai w Tajlandii reklamuje się jako miejsce z nietypowymi metodami budzenia swoich gości. Witanie przez słonia z pewnością jest niezapomnianym przeżyciem, którym postanowiła podzielić się Sakshi Jain w mediach społecznościowych. Chiang Mai to największe miasto w północnej Tajlandii i drugie co do wielkości miasto po Bangkoku. Poza zachwycającą przyrodą i widokami zapierających dech w piersiach, miejsce to słynie z rezerwatów i sanktuariów słoni, czyli obiektów, w których mieszkają zwierzęta odkupione z rąk chciwych ludzi.

słoń
27.06.2022 12:42 3-tygodniowy słonik zerwał spódnicę modelce. Nagranie podbija Internet

Nie jest tajemnicą, że małe słonie mają duże zapotrzebowanie na miłość. Przekonała się o tym amerykańska modelka Megan Milan. Podczas sesji zdjęciowej kobietę zaczepiał 3-tygodniowy "maluch", który w pewnym momencie zerwał z niej spódnicę. Kamera nagrała jego swawolną zabawę. Przejażdżki na słoniach są jedną z głównych atrakcji Tajlandii. Dla turystów jest to niezapomniana rozrywka, zaś, jak to często bywa, zwierzęta bardzo często cierpią z tego powodu. Są jednak wolne od okrucieństwa rezerwaty, zwłaszcza w okolicach miejscowości Chiang Mai, gdzie o słonie się dba, a płacisz za to żeby na nich nie jeździć.

słoń 2
06.06.2022 13:15 Zagadka na spostrzegawczość wywołała sensację w sieci. Mało kto potrafi znaleźć słonia na zdjęciu

W Internecie mnóstwo jest zagadek, zachęcających do szukania psów czy kotów ukrytych na zdjęciach. Przeważnie znalezienie tych zwierząt wcale nie jest takie trudne, jak przekonują autorzy. Tym razem jednak naprawdę ciężko jest dostrzec słonia na grafice. Bez podpowiedzi nie ma szans!Internet to miejsce, w którym roi się od obrazków bazujących na iluzji optycznej. TikToker Hectic Nick opublikował jeden z nich. Na rysunku znajduje się słoń, ale tylko garstka ludzi potrafi go dostrzec! Sprawdź, czy do nich należysz.

Słoń
30.03.2022 11:16 Słoń prosi o zaśpiewanie kołysanki. Wystarczyło kilka słów, by słodko zasnął

Do sieci trafiło nagranie, które dowodzi, że słonie to niezwykle łagodne olbrzymy. Chociaż słonica o imieniu Faamai nie jest już dzieckiem, za każdym razem, gdy słyszy kołysankę w wykonaniu swojej opiekunki, zasypia jak niemowlę. Jeśli zostaniemy zapytani o to, jakie zwierzę najbardziej kojarzy nam się z Afryką, prawdopodobnie jedną z częstszych odpowiedzi będzie: „słoń". Część tych fascynujących zwierząt żyje obecnie w innych rejonach świata, m.in. w sanktuarium Elephant Nature Park w Tajlandii. Mieszkające tam stworzenia są odkupywane z rąk złych ludzi, głównie kłusowników i osób zmuszających je do niewolniczej pracy i przewożenia turystów na własnych grzbietach. Dzięki temu dostają szansę na szczęśliwe i spokojne życie pośród przedstawicieli swojego gatunku oraz troskliwych opiekunów. Na miejscu są traktowane w humanitarny sposób, z należytym im szacunkiem.

Mężczyzna i słonik
18.01.2022 01:00 Słonik też potrzebuje przytulenia i zabawy. Nagranie ma 22 miliony wyświetleń

Czy przytulanie ma wpływ na rozwój dziecka? Zdecydowanie, i to nie tylko w przypadku ludzkich maluchów. Nagranie z Patara Elephant Farm w Tajlandii, gdzie ponad 100-kilogramowy słonik tulił się do turysty, potrafi roztopić serce. "Malec" był tak spragniony czułości, że omal go nie zgniótł.Według najnowszych danych przedstawionych przez Grupę Specjalistów ds. Słoni Afrykańskich (AfESG) z 25 marca 2021 roku, wszystkie gatunki słoni żyjące na Ziemi mają status zagrożonych wyginięciem. Te majestatyczne olbrzymy przeważnie giną z rąk kłusowników polujących na ich cenne ciosy. W konsekwencji w przeciągu niecałych 100 lat blisko 10 milionowa populacja słoni w Afryce spadła do około 400 tysięcy osobników.Na szczęście dzięki wysiłkom ekologów i prozwierzęcych aktywistów w niektórych zakątkach świata powstają specjalne ośrodki, w których ludzie opiekują się dorosłymi oraz osieroconymi słoniami. Sanktuarium słoni w Chiang Mai w Tajlandii jest jednym z nich.

Słoń
04.12.2021 01:00 Słoń stracił cierpliwość do turystów. Sieć obiegło wstrząsające wideo z safari

Turyści, którzy wybrali się na safari w Republice Południowej Afryki, przeżyli chwile grozy. Podczas jazdy bezdrożami zostali zaatakowani przez rozjuszonego słonia. Całe zdarzenie zarejestrowano przy pomocy kamery.Słonie to największe ssaki lądowe zamieszkujące Ziemię. Zwierzęta te od setek lat wzbudzają w ludziach podziw ze względu na swoją niezwykłą pamięć, zdolność współpracy, silne więzy rodzinne, czy empatię na wysokim poziomie. Warto jednak pamiętać, że gniew nie jest dla nich obcą emocją.

Meghan Markle
29.11.2021 01:00 Meghan Markle miała wpłacić miliony na ratowanie słoni. Skończyło się na obietnicach

Meghan Markle po raz kolejny znalazła się w tarapatach. W ubiegłym roku aktorka zobowiązała się wpłacić 3 miliony dolarów na rzecz fundacji ratującej słonie w Botswanie. Otrzymała podziękowania, ale pieniądze nie trafiły na konto organizacji. Co się z nimi stało?Ex księżna Sussex po raz kolejny podpadła miłośnikom zwierząt. Po aferze z porzuceniem ukochanego psa w zagranicznych mediach zrobiło się głośno na temat obietnicy, której Markle rzekomo nie dotrzymała. O szczegółach sprawy powiadomiła znana dziennikarka i biografka brytyjskiej rodziny królewskiej.

Słonie
29.11.2021 01:00 Słoniątko przewróciło się na drodze. Łzy cisną się do oczu na widok reakcji członków stada

Do Internetu trafiło nagranie z Parku Narodowego Krugera w Republice Południowej Afryki, które przedstawia wędrówkę stada słoni. Zwierzęta przechodziły na drugą stronę ulicy, kiedy jedno z młodych upadło na środku jezdni. Reakcja pozostałych stworzeń przechodzi ludzkie pojęcie.Słonie to największe ssaki lądowe zamieszkujące Ziemię. Cechuje je nie tylko niezwykła pamięć, ale także silne więzy rodzinne. Słonica staje na czele stada i często jest gotowa oddać życie za swoje dziecko. Jeśli zaś chodzi o resztę grupy, to każde ze zwierząt otacza miłością i opieką wszystkich pozostałych członków rodziny. Troszczą się zwłaszcza o młode oraz najstarsze osobniki.

słoń
10.07.2020 20:53 Grupa nastolatków robiła zdjęcia słoniowi. Nagle zwierzę straciło cierpliwość, nagranie wywołuje ciarki

Słoń to największe zwierzę lądowe, jakie żyje współcześnie. Jest jednocześnie zwierzęciem stadnym – jego naturalne środowisko to afrykańska sawanna, stepy i lasy. Możemy go spotkać w Namibi, w północnej Botswanie oraz północnej części Afryki, ale także w zoo. Właśnie tam grupa nastolatków bardzo chciała zrobić zwierzęciu zdjęcie. Słoń z nagrania naprawdę się zdenerwował, co widać na filmie, który powoduje ciarki.Słoń to bardzo uczuciowe zwierzę, choć w starożytności uznawany był za zwierzę bojowe. Na własnej skórze doświadczyła tego grupa nastolatków, fotografująca pewnego słonia. Zwierzę straciło cierpliwość, a skutki były naprawdę spektakularne.

Słoń
03.10.2019 18:46 Nie żyje słonica Tikiri. Wychudzone zwierzę zmarło z wycieńczenia, było ”atrakcją” festiwalu

Słoń, który uczestnikom znanego festiwalu miał przynosić szczęście i dobrobyt, zmarł z wycieńczenia. Kiedy zdjęcia wychudzonego zwierzaka pojawiły się w sieci, obrońcy zwierząt natychmiast zabrali głos w tej sprawie. Jej życie było ciężką służbą, a nie wolnością, napisała na Facebooku założycielka fundacji Save Elephant. Tragedia, która dotknęła słonicę o imieniu Tikiri w mediach nagłośniona została przez Lek Chailert. Kiedy kobieta udostępniła fotografię skrajnie wychodzonego zwierzaka, rozpoczęła się walka o inne słonie, które ocalały i dalszym ciągu przezywają gehennę. Post ten miał być przestrogą dla bezmyślnych ludzi.

słoń
23.09.2019 14:28 Mieszkańcy wioski podpalili słonia i słoniątko. Zdjęcia poruszyły cały świat

Słoń i małe słoniątko zostali podpaleni przez mieszkańców wioski. Jak można było dopuścić się tak brutalnego czynu? Maluch cały zajął się ogniem, płonął. Dlaczego nikt nie chciał mu pomóc? Dlaczego nikt nie reagował? Podczas gdy Hindusi świętują Ganesh Chaturthi, jeden internauta opublikował kilka zdjęć, które ukazują okrucieństwo wobec zwierząt. Zdjęcia poruszyły cały świat. Internauci są zdruzgotani. Jak ludzie mogli dopuścić do takiej tragedii? Jak mogli wyrządzić taką krzywdę bezbronnym zwierzętom?

słoń
25.08.2019 19:52 W 1994 roku policja zastrzeliła słonicę na środku ulicy. Zwierzę uciekło z cyrku, w którym spędziło 20 lat

Słoń wciąż wykorzystywany jest do występów jako jedna z większych cyrkowych atrakcji. Dokładnie 25 lat temu słonica imieniem Tyke została zastrzelona przez policjantów, gdy w przerażeniu uciekła z cyrkowej niewoli. Jej historia wzrusza do łez, pokazując ludzkie okrucieństwo w całej okazałości. Tyke przez 20 lat była maltretowana przez cyrkowców i mimo że uciekała z cyrku kilkakrotnie, to dopiero pamiętnego dnia w 1994 roku udało jej się uwolnić raz na zawsze od losu, który zgotowali okrutni ludzie.