Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Nasze ZOO > Słoń stracił równowagę i chlusnął do wody. Jego upadek widzieli wszyscy
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 29.04.2024 12:18

Słoń stracił równowagę i chlusnął do wody. Jego upadek widzieli wszyscy

słoń
Fot. instagram.com/ obit_travel_specialist

Do groźnej sytuacji doszło na wybiegu dla słoni w zoo. Majestatyczne zwierzę straciło równowagę i spadło z wysokiego murka wprost do wody. Zdarzenie wywołało ogromne poruszenie w całym stadzie. Empatyczne stworzenia pośpieszyły z pomocą swojemu przyjacielowi. Okazały współczucie i zaniepokojenie w przeciwieństwie do ludzi, których śmiech zarejestrowała kamera.

Słonie to bardzo inteligentne zwierzęta

Słonie, majestatyczne stworzenia zamieszkujące naszą planetę od milionów lat, wyróżniają się nie tylko swoją imponującą sylwetką, ale także niezwykłymi cechami psychicznymi. To znani obrońcy swojej grupy, posiadający wyjątkową zdolność do empatii i wyrafinowanej inteligencji, które sprawiają, że są jednymi z najbardziej fascynujących istot na Ziemi.

Do mogącego mieć katastrofalne konsekwencje zdarzenia doszło na wybiegu dla słoni w jednym z ogrodów zoologicznych. Ciekawski ssak przechadzający się po murku odgradzającym basen stracił równowagę. Niestety nie dał rady się utrzymać i gwałtownie wpadł do wody. Z pomocą pośpieszyła mu przerażona wydarzeniem reszta stada. Niestety na zarejestrowanym nagraniu słychać salwę śmiechu. Dzikie zwierzęta wykazały się większą empatią niż oglądający je ludzie.

Jak w bezpieczny sposób odstraszyć szerszenie? Oto sprawdzone triki “My je odbieramy, żeby bezsensownie nie umierały”. O zwierzętach ocalonych z laboratoriów mówi się za mało

Słoń mógł sobie wyrządzić dużą krzywdę

Choć nagranie trwa zaledwie 20 sekund, można zauważyć, a przede wszystkim usłyszeć przerażenie i zdenerwowanie zwierząt. Słonie będące na wybiegu, gdy tylko usłyszały donośny dźwięk, wydany przez wpadającego do wody osobnika od razu pośpieszyły mu z pomocą. Jeden z nich nawet wbiegł do wody, aby sprawdzić, czy jego przyjacielowi na pewno nic się nie stało. Na szczęście słoń tylko najadł się strachu.

Zdarzenie to mogło skończyć się dużo gorzej. Upadek z wysokości przy masie ciała, jaką osiąga słoń tj. od 4 do 6 ton do płytkiego basenu, mógł spowodować u nieszczęśnika uraz, złamanie, a w konsekwencji uśpienie. Mimo zaawansowanych technik weterynaryjnych przeprowadzenie operacji u największych ssaków na ziemi jest często niemożliwe.

Zwierzęta okazują uczucia

W przeciwieństwie do wielu ludzi zwierzęta na całym świecie wykazują się bezinteresowaną empatią i potrafią okazać współczucie. Jak pokazuje nagranie, nie tylko nasze domowe czworonogi są skłonne do wyrażania uczuć, jakimi są miłość i wzajemna troska. Dzikie stworzenia tworzące stado pokazały wartości, o których człowiek w pogoni życia często zapomina. 

małe słoniątko
Słonie okazują sobie uczucia, fot. canva.com/ aiisha5

Internauci nie pozostawili suchej nitki na wyśmiewających słonie ludziach. W komentarzach dali jasno do zrozumienia, że tylko człowiek może zachować się w taki sposób. 

  • Nienawidzę ludzi, którzy się śmieją.
  • Dlaczego oni się śmieją?
  • Nie rozumiem, jak można się z tego śmiać. Przecież on mógł sobie zrobić ogromną krzywdę.
  • To nie jest śmieszne. Czekam tylko, aż oni upadną i reszta ludzi będzie się z nich naśmiewać. Może wtedy zrozumieją, o co chodzi.