Swiatzwierzat.pl
Pobudka

instagram/saakshijaain

Zamówiła budzenie w hotelu w Tajlandii. W rolę recepcjonisty wcielił się słoń

25 Lipca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Kurort w miejscowości Chiang Mai w Tajlandii reklamuje się jako miejsce z nietypowymi metodami budzenia swoich gości. Witanie przez słonia z pewnością jest niezapomnianym przeżyciem, którym postanowiła podzielić się Sakshi Jain w mediach społecznościowych.

Chiang Mai to największe miasto w północnej Tajlandii i drugie co do wielkości miasto po Bangkoku. Poza zachwycającą przyrodą i widokami zapierających dech w piersiach, miejsce to słynie z rezerwatów i sanktuariów słoni, czyli obiektów, w których mieszkają zwierzęta odkupione z rąk chciwych ludzi.

Słoń budzi kobietę śpiącą w swoim pokoju hotelowym

Turyści zatrzymujący się w jednym z kurortów w Chiang Mai mogą liczyć na nietypowe atrakcje. Mimo, iż większość z nas używa standardowego budzika, żeby wczesnym rankiem się obudzić, podczas pobytu w Tajlandii można skorzystać ze zwierzęcych usług.

Rekin

Wędkarz chciał wyjąć rekinowi haczyk z pyska. Drapieżnik odgryzł mu palec

CZYTAJ DALEJ

Na filmie opublikowanym na Instagramie Sakshi Jain, która spędza wakacje w Tajlandii, śpi na swoim hotelowym łóżku. W pewnym momencie obok otwartego okna pojawia się ciekawski słoń, który delikatnie szturcha ją trąbą. Kobieta początkowo odwraca się i zerka zdezorientowana na zewnątrz. Wówczas zdaje sobie sprawę, że to zamówiona pobudka.

Nagranie przedstawiające tę wyjątkową chwilę w ciągu zaledwie tygodnia wygenerowało ponad 51 milionów wyświetleń na Instagramie.

- Myślę, że jej serce zatrzymało się na sekundę, zanim się zorientowała - skomentował jeden z internautów.

Świat słoni w niebezpieczeństwie

Jak przekazała Grupa Specjalistów ds. Słoni Afrykańskich (AfESG) w oparciu o najnowsze dane, słoniowi indyjskiemu, słoniowi afrykańskiemu sawannowemu i słoniowi afrykańskiemu leśnemu nadano status zagrożonych wyginięciem, z czego temu ostatniemu – krytyczny. Od 2008 roku populacja tych gatunków uległa gwałtownemu spadkowi, a przyczyn tego zjawiska jest co najmniej kilka.

Największe współcześnie ssaki lądowe przeważnie giną z powodu degradacji środowiska oraz z rąk kłusowników, którym zależy na ich cennych ciosach. Zwierzęta te są także eksploatowane jako źródło taniej rozrywki w cyrkach czy turystyce. Z tego względu ekolodzy, prozwierzęcy aktywiści oraz wolontariusze robią, co w ich mocy, by stworzyć dla nich bezpieczne schronienie, a także walczą o skuteczne egzekwowanie prawa i przeciwdziałanie nielegalnemu handlowi kością słoniową.

Tajlandia jest jednym z tych miejsc, gdzie słonie mają istotny wpływ na kulturę, gdyż od wieków uważane są za święte, przynoszące szczęście i dobrobyt. Osoby, którym los tych majestatycznych olbrzymów nie pozostaje obojętny, mogą zatrzymać się w jednym z wielu sanktuariów, by spędzić czas w ich towarzystwie, a przy okazji wspomóc ich ochronę.

- Następnym razem, gdy planujesz Tajlandię, nie zapomnij uwzględnić w swojej podróży miasta Chiang Mai, które jest otoczone górami, rzekami i słoniami – zachęca Sakshi Jain.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Nathan Dumlao

Pies dla introwertyka: 9 ras, które pasują do Twojej osobowości. Miejsce 4 to spore zaskoczenie

Psy znane są ze swojej ruchliwości i potrzeby ciągłego towarzystwa. Mimo to istnieją rasy, które nadadzą się również dla introwertyków, którzy wymagają odrobiny więcej spokoju. Niektóre propozycje mogą was zaskoczyć

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

Źródło: india.com

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Śmiertelny wypadek w ubojni trzody chlewnej. Świnia "obudziła się i zaatakowała"

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nagrał spacer majestatycznych żubrów po lesie. "Prawdziwi królowie polskiej przyrody"

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

"Ropuchodzilla" schwytana w Australii. Ważące 2,7 kg monstrum zostało uśpione

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

W środku nocy psy zaczynają szczekać jak oszalałe. Na posesję wtargnął niebezpieczny intruz

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nietoperze tylko czekają na ich nieuwagę. Fotopułapka przyłapała "wampiry" podczas łowów

Czytaj więcej >
dziki, fot. unsplash.com/Rosie Sun, TOMASZ RADZIK/East News

Inne zwierzęta

Wychodzą w nocy i sieją spustoszenie. Leśnicy pokazali opłakane skutki nocnego żerowania dzików

Czytaj więcej >