Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Nasze ZOO > Słoń na wybiegu w ZOO chwycił za kij i się zaczęło. "Co autor miał na myśli?"
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 19.06.2024 16:31

Słoń na wybiegu w ZOO chwycił za kij i się zaczęło. "Co autor miał na myśli?"

słoń Leon
fot. facebook/ Słoniarnia i Nosorożce Warszawskiego ZOO

Podobno w każdym z nas drzemie artystyczna dusza. To samo można powiedzieć o mieszkańcach zoo. Opiekunowie słonia Leona udostępnili nagranie, które błyskawicznie podbiło Internet. Zwierzę uzbrojone w patyk i duże pokłady kreatywności stworzyło dzieło sztuki. Zwierzęcy artysta pierwszy raz pokazał światu swój talent. Widzowie próbują odgadnąć, jaka myśl przyświecała twórcy arcydzieła.

Niezwykła kreatywność mieszkańców zoo. Słoń pokazał swój ukryty talent

Zwierzęta, często postrzegane jedynie przez pryzmat podstawowych instynktów, udowadniają, że potrafią być twórcze i ponadprzeciętnie inteligentne. Wystarczy tylko dać im szansę, by mogły się wykazać. Od rysujących słoni, po grające na instrumentach foki — podopieczni ogrodów zoologicznych przełamują stereotypy i pokazują swoje ukryte talenty.

Leon to jedyny samiec w stadzie słoni zamieszkującym warszawską słoniarnię. Zwierzę postanowiło zaprezentować ukryty dotąd talent. Zwierzę przebywając na wybiegu, chwyciło za ogromną gałąź i zaczęło malować wzory na piasku. Zachwyceni opiekunowie udostępnili w sieci wideo ukazujące artystę pochłoniętego procesem twórczym. Internauci również docenili nowoczesną sztukę, którą zaprezentował największy ssak na świecie.

Alarm w wakacyjnym raju Polaków. Rekin pojawił się przy brzegu wyspy Gorszej niespodzianki od dziewczyny nie mógł dostać. Po tym musiał się z nią rozstać

5-tonowy artysta w warszawskim zoo

Nagranie, które obiegło internet, pokazuje Leona, który w pełnym skupieniu precyzyjnie kreśli na ziemi pewien kształt. Słoń delikatnie trzyma patyk w trąbie, co samo w sobie jest już nie lada widowiskiem. Niektórzy internauci dopatrzyli się w rysunku nawiązań do abstrakcyjnych obrazów wielkich malarzy. Inni natomiast twierdzą, że to próba przekazania czegoś znacznie głębszego — tylko co autor właściwie miał na myśli?

Leon wydaje się być bardzo zadowolony z rezultatów swojej pracy. Po skończeniu dzieła swobodnie przechadzał się po całym wybiegu, jakby wiedział, że właśnie stworzył coś wyjątkowego. Opiekunowie są zachwyceni jego dziełem i planują pozwolić zwierzęciu kontynuować artystyczne sesje. Wierzą, że jeszcze nie raz zobaczą prace swojego podopiecznego, a być może część z nich trafi na jakąś wystawę.

Słoń Leon
fot. facebook/ Słoniarnia i Nosorożce Warszawskiego ZOO

Słonie i ich talenty

Utalentowany mieszkaniec warszawskiego zoo udowodnił, że słonie mają zdolności artystyczne, ale to nie jedyny talent, jakim mogą się pochwalić przed publicznością. Słonie potrafią uczyć się złożonych zadań, mają doskonałą pamięć i są w stanie komunikować się ze sobą w sposób, który ludzie dopiero zaczynają pojmować.

Słonie, oprócz talentu do rysowania, są też niesamowicie emocjonalnymi zwierzętami. Zwierzęta te znane są ze swojej wrażliwości. Potrafią okazywać uczucia, takie jak radość, smutek, czy złość, a także nawiązywać głębokie więzi ze swoimi opiekunami i innymi słoniami. 

Powiązane
wieloryb
Quiz o głębinowych "potworach". Ile wiesz o stworzeniach mórz i oceanów?