Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Nasze ZOO > 3-tygodniowy słoń został porzucony przez swoje stado. Kierowcy ciężarówek nie odmówili mu pomocy
Martyna Pałka
Martyna Pałka 03.08.2022 13:35

3-tygodniowy słoń został porzucony przez swoje stado. Kierowcy ciężarówek nie odmówili mu pomocy

słoń
Facebook/Chantelle En Rudi Beyleveld i Facebook/Global March for Elephants and Rhinos

Do niecodziennego zdarzenia doszło na środku drogi w Botswanie. 3-tygodniowy słoń został porzucony przez swoją mamę i towarzyszące jej stado. Malucha znalazł kierowca ciężarówki jadącej z Johannesburgu w Republice Południowej Afryki.

Podczas podróży przez ulice Botswany kierowca ciężarówki z firmy AfriAg z siedzibą w Johannesburgu w Republice Południowej Afryki był świadkiem niecodziennego zdarzenia. Na środku ulicy zobaczył młodego 3-tygodniowego słonia, który wyglądał, jakby pilnie potrzebował pomocy.

Młody słoń porzucony przez swoją mamę

Mężczyzna szybko zorientował się, że maluch jest niesamowicie spragniony. Po napojeniu zwierzęcia wodą z butelki postanowił poszukać jego mamy. Niestety, nigdzie w pobliżu nie można było zauważyć żadnego innego słonia.

Mężczyzna wiedział, że nie może zostawić maleństwa bez pomocy. Zdecydował się przetransportować zwierzaka do specjalnego ośrodka w Botswanie, które jest jednym z najlepszych na świecie w opiece nad słoniami. Zdjęciami z odnalezienia młodego osobnika podzielił się na swoim profilu na Facebooku.

Kierowca ciężarówki uratował 3-tygodniowego słonia

Mężczyzna zabrał młodego słonia do rezerwatu Elephant Sands, które znajdowało się w pobliżu miejsca spotkania zwierzęcia i słynie ze swojej specjalistycznej opieki nad tym gatunkiem. Botswana jest jednym z krajów, które w największym stopniu angażują się w ochronę słoni i dbają o ich odpowiedni rozwój i warunki do życia.

- Moim zdaniem cała Botswana jest jednym z najbardziej etycznych, współczujących i zaangażowanych w ochronę przyrody rezerwatów na całym świecie. Ze względu na skuteczność ich ogólnokrajowej strategii, wierzymy, że maleństwo otrzyma najlepszą możliwe leczenie i troskę. Mimo że straciło mamę w bardzo młodym wieku, jest teraz w dobrych rękach, ale jest przed nim jeszcze długa droga — powiedział w rozmowie z "The Dodo" założyciel i dyrektor Wild Heart Wildlife Foundation Paul Oxton.

Botswana już jakiś czas temu zakazała jazdy na słoniach, a także podjęła rzeczywiste kroki w kierunku ochrony tych zwierząt i ich siedlisk. W ostatnich latach zaobserwowano gwałtowny spadek liczby słoni, ze względu na kłusownictwo i zainteresowanie pozyskaniem kości słoniowej. Z tego powodu kraj przykłada naprawdę dużą wagę do uratowania każdego przedstawiciela tego gatunku.

Zobacz zdjęcia:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: thedodo.com

Tagi: ZOO Słoń