Miłośnicy zwierząt nie kryli oburzenia po ostatnich zdarzeniach, jakie miały miejsce w ZOO w Taizhou w Chinach. Okazuje się, że zwiedzający, na wybiegu dla pand, zamiast tego gatunku, mieli oglądać tam psy pofarbowane we wzory charakterystyczne dla tych zwierząt. Wyjaśnienia rzecznika placówki, który zabrał głos po fali krytyki, nie przekonują wszystkich.
Choć naukowcy początkowo przypisywali jej pokrewieństwo z niedźwiedziowatymi, pod wieloma względami bliżej jej do kota lub szopa. Pandka ruda, bo o niej mowa, to tajemniczy i nieśmiały drapieżnik, który kryje przed ludźmi wiele sekretów. Pewna przedstawicielka tego gatunku wpadła w tarapaty. Młoda samiczka uciekła z zoo. Łapki poniosły ją w nieoczywiste miejsce.
Ogród Zoologiczny w Kobe ze smutkiem poinformował, że za Tęczowy Most odeszła ich wyjątkowa podopieczna Tan Tan — najstarsza panda żyjąca w Japonii. Zwierzę przeżyło 28 lat. Personel podał przyczynę śmierci. Zwierzę miało dodatkowe, symboliczne znaczenie dla kraju. Poznajcie jego historię.
Testy na spostrzegawczość cieszą się ogromną popularnością wśród internautów chcących zafundować wyzwanie swoim szarym komórkom. Czy jesteś w stanie rozpoznać kształt ukryty na obrazku? Prezentowana przez nas zagadka wydaje się dziecinnie prosta, ale tylko niewielka liczba osób jest w stanie ją rozwiązać. Większość poddaje się po minucie. Szkoda, bo przesłanie kryjące się za iluzją optyczną jest boleśnie aktualne i warte przypomnienia.
W ogrodzie zoologicznym w Płocku dokonał się cud narodzin. Para pand czerwonych, zwanych też pandkami rudymi czy mniejszymi, została rodzicami i przywitała na świecie swoje pierwsze potomstwo. Bliźnięta cały czas przebywają pod opieką troskliwej mamy, dlatego zobaczymy je zapewne dopiero za kilka tygodni. Rodzeństwo już w chwili narodzin stało się gwiazdami, gdyż programy hodowlane mogą być jedyną szansą na przetrwanie tego gatunku.
Kiedy po raz pierwszy w maju 2019 roku jej obecność zarejestrowały kamery, badacze z całego świata byli oszołomieni. To pierwszy taki osobnik na całym świecie. Jego losy zastanawiały obserwatorów przyrody. Czy mimo genetycznego defektu poradzi sobie w naturze? Odpowiedź na to pytanie uzyskaliśmy niedawno, kiedy po latach udało się uchwycić na kamerze dorosłego już osobnika.Narodowy Rezerwat Przyrody Wolong poinformował, że po raz kolejny udało się zarejestrować pandę-albinosa. Kiedy ostatnio ją widziano, była jeszcze dzieckiem. Teraz, jako już dorosły osobnik, była widziana ponownie z matką i młodszym rodzeństwem.
Użytkowniczka TikToka rzuciła internautom niemałe wyzwanie, które zdecydowanie przypadło im do gustu, choć na pewno nie należy do najłatwiejszych. Wśród dalmatyńczyków widocznych na obrazku ukrywa się urocza panda. Sprawdź, czy ją dostrzeżesz! Masz na to tylko 20 sekund!Testy na spostrzegawczość cieszą się ogromną sympatią internautów w każdym wieku. To świetna okazja, aby sprawdzić się i przekonać, czy naprawdę jest się tak spostrzegawczym, jak nam się wydaje. Zagadka z dalmatyńczykami i ukrytą wśród nich pandą zdecydowanie przetestuje twój wzrok!
“Kung Fu Panda” to bajka uwielbiana nie tylko przez najmłodszych widzów, ale również tych nawet dużo starszych. Jakiś czas temu w sieci pojawiło się nagranie uroczego czarno-białego zwierzaka, który swoimi umiejętnościami akrobatycznymi mógłby zawstydzić niejednego sportowca. Nie bez powodu internauci okrzyknęli go prawdziwą wersją bohatera animowanej postaci.16 marca obchodzimy Dzień Pandy Wielkiej. To doskonała okazja, aby lepiej przyjrzeć się tym uroczym stworzeniom, którymi zachwycają się wielbiciele zwierząt z całego świata. Choć mają opinię leniuchów, panda z nagrania udowodniła, że niestraszne jej żadne wygibasy. Ten filmik sprawi, że twój dzień od razu stanie się lepszy.
Zawirowaniom pogody nie ma końca. Tym razem pandka ruda z ogrodu zoologicznego Paradise Wildlife Park w Hertfordshire w Anglii nie mogła nacieszyć się padającym śniegiem. Kamery zarejestrowały wesołe harce zwierzaków - Tashi i Tilly - na ośnieżonym wybiegu. Przeurocze stworzenienia są zachwycone zimową aurą. Pandka ruda, zwana też pandą czerwoną lub pandą mniejszą (Ailurus fulgens), to gatunek drapieżnego ssaka pochodzący ze wschodnich Himalajów i południowo-zachodnich Chin. Niegdyś zaliczany był do rodziny szopowatych, jednak obecnie przynależy do rodziny pandkowatych. Przedstawiciele tego gatunku zamieszkują deszczowe tereny zalesione, a także górzyste, a średnia temperatura w ich naturalnym środowisku wynosi od 10 do 25 stopni Celsjusza, aczkolwiek nagranie udostępnione przez brytyjski ogród zoologiczny pokazuje, że równie dobrze odnajdują się w nieco mroźniejszym klimacie.
Nie bez powodu pandy cieszą się opinią jednych z najsłodszych zwierzaków na świecie. Grono ich miłośników jest naprawdę szerokie, a dzięki działaniom mającym na celu uratowanie i odbudowanie populacji tych zwierząt, ich liczebność stale wzrasta. W sieci opublikowano nagranie z pandą w roli głównej. Może i wejście na hamak wykracza poza jej możliwości, ale dostarcza mnóstwo powodów do uśmiechu.Panda wielka, zwana też niedźwiedziem bambusowym, to zagrożone wyginięciem stworzenie, które za sprawą swojej rzadkości zostało nawet "twarzą" organizacji WWF. Często przedstawiciele tego gatunku stanowią główną atrakcję w ogrodach zoologicznych, a z ich podobiznami produkuje się setki gadżetów. Na wolności pandy żyją tylko w Azji, na terenie Chin, ale niełatwo je tam spotkać.
Odszedł An An, najstarszy samiec pandy wielkiej pod opieką człowieka. Zwierzę przestało jeść, a stan jego zdrowia uległ drastycznemu pogorszeniu, co wiązało się z koniecznością przeprowadzenia eutanazji. Tysiące osób przesyła kondolencje po tym, jak pracownicy zoo w Hong Kongu poddali eutanazji jednego z najdłużej żyjących podopiecznych. Rekordzista, o którym mowa, to panda wielka o imieniu An An. Jego imię w tłumaczeniu na język polski oznacza "pokój".
Panda o imieniu Min-Min nie zwracała uwagi na swoje płaczące dziecko. Jej opiekunowie martwili się, że nie będzie chciała się nim zająć, a wiedzieli, że bez niej malec może nie przeżyć. Na szczęście instynkt macierzyński pojawił się w porę.Min-Min jest przedstawicielką gatunku panda wielka, mieszkającą w zoo. Kiedy wydała na świat potomstwo, jej opiekunowie byli zaniepokojeni stanem zdrowia maleństwa, dlatego zabrali je na badania. Zdawali sobie jednak sprawę z tego, że istnieje prawdopodobieństwo odrzucenia dziecka przez pandę, które nabrało różnych obcych dla zwierzęcia zapachów.