Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Golden Retriever

Golden Retriever

Golden retriever - dla kogo?

Psy rasy golden retriever należą do grupy psów aportujących, ale także psów wodnych i płochaczy. Ze względu na kształt ich głowy oraz sylwetkę, zalicza się je do typu wyżłowatego. Rasa ta pochodzi z Wielkiej Brytanii, a dokładniej ze Szkocji. Golden Retrievery zaczęto hodować pod koniec XIX w. Ich obecna nazwa obowiązuje od 1920 roku. Wcześniej nazywano je m. in. yellow retriever. Pierwszy człon nazwy „golden retriever” wynika ze złocistego koloru ich sierści. Drugi człon pochodzi zaś od angielskiego czasownika „to retrieve”, oznaczającego „odzyskać” lub „przynosić”. Ma to rzecz jasna związek z zastosowaniem tej rasy w myślistwie. 

Istnieją dwie linie hodowlane golden retrieveró- angielska (zwana także europejską), oraz amerykańska. Psy linii angielskiej charakteryzują się jasnozłotym lub jasnokremowym umaszczeniem, natomiast sierść tych z linii amerykańskiej zwykle jest złota lub czekoladowa, choć bywa także brązowa.

Golden retrievery są niezwykle inteligentne oraz posłuszne. Są bardzo towarzyskie i szybko przywiązują się do swojego opiekuna, z którym potrzebują mieć bliski kontakt. Psy tej rasy mają bardzo przyjazny stosunek do starszych osób oraz dzieci ze względu na ich łagodny charakter. Golden retrivery idealnie odnajdują się w roli towarzysza dla osób niepełnosprawnych. Ich niezawodny węch często znajduje także zastosowanie w policji. Ze względu na ich budowę oraz energiczny temperament psy tej rasy świetnie sprawdzają się również w psich dyscyplinach sportowych. Należy jednak zaznaczyć, że przyjacielski charakter golden retrieverów neguje ich zastosowanie w roli psa obronnego czy też stróżującego. Golden retrievery żyją średnio od 12 do 16 lat.

Ile kosztuje golden retriever?

Na cenę psów rasowych w większości wpływa stan zdrowia rodziców szczenięcia oraz ich osiągnięcia wystawowe. Cena szczeniąt golden retrieverów waha się od około 3000 złotych, do około 8000 złotych. Przy zakupie psa warto wcześniej sprawdzić czy hodowla jest zarejestrowana w ZKwP.

Golden retriever - jak o niego dbać?

Psy każdej rasy potrzebują stałego dostępu do świeżej wody, odpowiednio dobranego pokarmu, spacerów, oraz rzecz jasna dużo miłości. Golden retrievery, ze względu na swój energiczny charakter, potrzebują sporej dawki aktywności w ciągu dnia. Ich sierść musi być często wyczesywana. Z każdym psem trzeba także regularnie uczęszczać na wizyty u weterynarza. Uszy golden retrieverów są szczególnie narażone na infekcje, dlatego wymagają częstej pielęgnacji. Oprócz uszu, psy tej rasy mogą miewać także problemy z oczami oraz ze stawami.

Pokaż więcej

pies
29.04.2024 10:08 Golden retriever podszedł do pudła. Jakie było jego zdziwienie, gdy zobaczył co jest w środku

Kto z nas nie lubi dostawać prezentów? Zdecydowanie wszyscy kochają niespodzianki, nawet zwierzęta, jednak ten golden retriever czegoś takiego na pewno się nie spodziewał od swoich właścicieli. Podszedł do pudła i mocno się zdziwił. Jego reakcja, gdy zobaczył, co jest w środku, porusza do łez.

pies
17.04.2024 11:19 Przechodzień podszedł do psa w restauracji. Takiej reakcji nikt nie mógł przewidzieć

Mało który czworonożny przyjaciel nie przepada za pieszczotami czy drapaniem. Tym razem pies stracił głowę dla swojej fanki. Kobieta nie mogła się oprzeć, przechodząc obok, żeby go nie pogłaskać. Golden został jednak ze złamanym sercem. Nikt nie mógł przewidzieć takiej reakcji zwierzęcia.

Pies fortuny
22.02.2024 13:16 Zerwał się ze smyczy i wpadł do kiosku. Za występek psa opiekunkę czekała nagroda

Jak wielkie zdziwienie u sprzedawcy w kiosku musiał wywołać pies, który wpadł do środka, złapał w pyszczek zdrapkę i wybiegł. Tuż za nim pojawiła się opiekunka, lecz kupon był zniszczony, a co za tym idzie, gdy za niego zapłaciła, należał do niej. Wtedy jeszcze nie wiedziała, że powinna podziękować swojemu pupilowi.

Budda wrzucił 100 tys. do puszki WOŚP
29.01.2024 10:18 To oni zebrali rekordową kwotę podczas WOŚP. Budda wybrał tych wolontariuszy nie przez przypadek

Choć wielki finał kolejnej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, echa tegorocznej osłony nie cichną. Jedną z inicjatyw, o której zrobiło się naprawdę głośno, było wrzucenie 100 tys. zł przez starszego mężczyznę do puszki wolontariuszki w Krakowie. Okazało się, że tak naprawdę to hojny gest youtubera Buddy, który nie raz udowodnił już, że czyni dobro.

Psie serca grają z WOŚP
28.01.2024 10:53 Ta akcja WOŚP przejdzie do historii. Złote psiaki zbierają na dzieciaki i szykują niespodziankę

Warszawskie Goldeny grają razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W niedzielę 28 stycznia psiaki będą po raz kolejny kwestowały w Ogrodzie Saskim w Warszawie. Ale nie tylko o pieniądze się rozchodzi, bowiem akcja niesie ze sobą szczególne znaczenie. Opiekunowie psów mają dla darczyńców niespodziankę.

Ostatni prezent dla psa
06.12.2023 13:23 Chora suczka wkrótce miała odejść. Opiekun zaskoczył ją ostatnim prezentem, trudno powstrzymać łzy

W końcu nadszedł ten czas, kiedy opiekun suczki imieniem Sadie musiał podjąć decyzję o eutanazji. Zwierzę cierpiało na nieuleczalną chorobę, a dalsze utrzymywanie go przy życiu byłoby przejawem skrajnego egoizmu. Mężczyzna nie mógł jednak zostawić swojej podopiecznej bez prezentu pożegnalnego. Kiedy próg drzwi przekroczyła dawna przyjaciółka, suczka w mig zapomniała o dokuczającym jej bólu. Wzruszające nagranie ze spotkania dotarło do milionów użytkowników TikToka.

Złodziej rowerów i pies
08.08.2023 13:46 Golden retriever zatrzymał mężczyznę kradnącego rower. Złodziej miał już uciekać, ale nie mógł się oprzeć

Kradzieże rowerów są prawdziwym utrapieniem fanów tego środka komunikacji. Niektórzy w razie włamania do mieszkania czy garażu mogą liczyć na pomoc swojego psa. Zazwyczaj domowe pupile podnoszą alarm, kiedy na ich terenie pojawi się ktoś zupełnie obcy, ale czy zawsze można na nich polegać? Zweryfikowali to właściciele pewnego golden retrievera, który przyłapał złodzieja na kradzieży roweru wartego ponad 5 000 PLN. Całe zdarzenie zostało nagrane na monitoring, a filmik cieszy się ogromną popularnością wśród internautów. Wszystko za sprawę reakcji czworonoga.

Setki golden retrieverów
16.07.2023 11:29 Prawdziwy raj dla miłośników golden retrieverów, setki psów pojawiły się w jednym miejscu. Nie bez powodu

Jedna z najbardziej popularnych i lubianych ras psów obchodzi w tym roku 155. rocznicę swojego istnienia. Wielbiciele tych łagodnych, ale jednocześnie bardzo wesołych zwierząt uznali to za doskonały powód do świętowania. Dlatego w Szkocji, w miejscowości Tomich, na terenie ruin rezydencji sir Marjoribanksa zorganizowano imprezę na cześć tych wyjątkowych psów. Było mnóstwo czasu na zabawę, ale nie zabrakło również momentów poświęconych na edukację i wymianę doświadczeń na temat hodowli oraz wychowania psów. 

Pies na kanapie
28.06.2023 09:19 Do tej pory za oknem widział tylko przelatujące ptaki. Jak wielkie było zdziwienie psa tym razem

Psy szybko przyzwyczajają się do otaczającej je rzeczywistości. Kilkumiesięcznego szczeniaka może dziwić, każda nowo napotkana rzecz czy sytuacja, jednak po pewnym czasie codzienność przestaje być czymś, co zaskakuje czworonoga na każdym kroku. Jednak zabawną sytuację, która nie mieściła się pewnemu czworonogowi w głowie udało się uwiecznić na filmie cieszącym się dużą popularnością .

Pies Trocki
10.06.2023 10:25 Pies wraca do właściciela po prawie roku od zaginięcia. Ich szczęście nie trwa długo, "Przyszedł mi wybaczyć"

Wzruszającą historią swojego psa Trockiego podzielił się w programie radiowym. Kiedy przerażony czworonóg uciekł, rodzina nie myślała, że zobaczą go ponownie. Mylili się. Rok po niespodziewanym zniknięciu pupil stanął u progu ich drzwi, ale sielanka nie trwała za długo.Tematem audycji było odnajdowanie rzeczy zaginionych. Chociaż początkowo wszyscy myśleli, że będzie chodziło o pieniądze, prawdziwym bohaterem odcinka był Trocki, 19-letni golden retriever. Juan podzielił się historią spotkania czworonoga po długiej rozłące, czym zaskarbił sobie sympatię internautów, wzruszonych całym zajściem.

zielony golden retriever
01.06.2023 10:05 Sierść golden retrievera stała się zielona. O tej porze roku może to spotkać także twojego psa

Opiekunowie golden retrievera zdziwili się, gdy pewnego dnia kolor sierści ich pupila zmienił się na zielony. Zachodzili w głowę, czy z ich psem, aby na pewno wszystko w porządku i czy jego zdrowiu i życiu nic nie zagraża. Dopiero po jakimś czasie zrozumieli, co tak naprawdę się wydarzyło.Wilbur to uroczy golden retriever, który ma kochających właścicieli. Nie ma się więc co dziwić, że mocno zmartwili się, gdy jego sierść z jasnej, naturalnej dla jego rasy, nagle stała się zielona. Kiedy odkryli, co tak naprawdę się z nią stało, postanowili ostrzec innych opiekunów czworonogów, ponieważ dokładnie to samo może spotkać ich milusińskich.

Starszy mężczyzna i psy
09.05.2023 12:28 Zauważyła, jak sąsiad skrada się do ogrodzenia. Z ukrycia nagrała, co robi z jej psami, aż mamy ciarki

Kimberly Hanberry Shelton była świadkiem sceny, która wywarła na niej ogromne wrażenie. Właścicielka dwóch psów rasy golden retriever - Charliego i Douga - parokrotnie przyłapała swojego sąsiada podczas interakcji z czworonogami. Relacja pomiędzy staruszkiem a zwierzętami ujęła za serca setki tysięcy widzów.Kimberly opublikowała nagranie, które zrobiła z wnętrza swojego domu. Jedno z wydarzeń, które miało miejsce w zasięgu jej wzroku, szczególnie przykuło jej uwagę. Widać na nim 94-letniego sąsiada, który zbliża się do ogrodzenia, niosąc coś w dłoni. 

Golden retriever
06.05.2023 13:41 Oddali psa do schroniska. Jeszcze nie wiedzieli, że dla niego dystans nie ma żadnego znaczenia

Cooper to przedstawiciel rasy golden retriever, który dotąd wiódł życie jak z bajki. Był otoczony miłością oraz ludzkimi i zwierzęcymi członkami rodziny. Wszystko zmieniło się w chwili, gdy właściciele postanowili oddać go do schroniska. Chociaż został ponownie adoptowany, zwierzak uciekł i spędził następne 27 dni w biegu, pokonując ponad 60 kilometrów z powrotem do swojego starego domu.Opisana sytuacja miała miejsce w Irlandii Północnej. Właściciele Coopera prowadzili hodowlę golden retrieverów, jednak z nieznanych przyczyn zdecydowali zakończyć działalność, a psiaki, które wychowywali od szczenięcia, oddać do schroniska dla zwierząt.

None
19.03.2023 13:47 Wideo ku przestrodze. Golden retriever zjadł cukierka z marihuaną, efekty były natychmiastowe

Hudson to golden retriever, który po powrocie ze spaceru zaczął się bardzo nietypowo zachowywać. Jego opiekunowie byli przekonani, że pies się czymś zatruł. Kiedy odkryli, co tak naprawdę mu się stało, bezpośrednio zwrócili się do osoby, która była winna jego zatruciu. Nie uwierzycie, co ich pupil znalazł i zjadł przed domem.Nagranie, na którym widać zachowanie golden retrievera dotarło do użytkowników TikToka na całym świecie. Pies zachowuje się w bardzo nietypowy jak na niego sposób. Choć opiekunowie opowiedzieli całą historię jego zatrucia w dość zabawny sposób, na początku ewidentnie nie było im do śmiechu.

None
01.03.2023 14:10 Kupił bilet na mecz ulubionej drużyny piłkarskiej. Pies w sekundę pogrzebał jego marzenia

Dla prawdziwego fana piłki nożnej nie ma nic piękniejszego niż zakup biletu na mecz swojej ulubionej drużyny. Alan Carling zasilił grono szczęśliwców, kiedy w końcu udało mu się dostać wejściówki na mecz Newcastle United podczas finału Carabao Cup. Jednak jego pies skutecznie pokrzyżował mu plany. Golden retriever o imieniu Rudy pogrzebał marzenia swojego opiekuna, choć na pewno zupełnie nie był tego świadomy. Pies uwielbia łapać i gryźć wszystkie listy, które tylko wpadną do wnętrza mieszkania przez skrzynkę pocztową w drzwiach. Pech chciał, że w jednej z kopert znajdowały się bilety na mecz.

None
17.02.2023 15:22 Suczka dziwnie się zachowuje, gdy nadjeżdża śmierciarka. Nagranie z ukrycia rozwiązuje zagadkę

Nagranie z udziałem suczki Shelby i mężczyzny zajmującego się wywozem śmieci szybko obiegło sieć. Co ciekawe, geneza jego powstania może być dla wielu zaskakująca. Otóż właściciel psa chciał sprawdzić, dlaczego jego pupil zawsze w tak rozentuzjazmowany sposób reaguje na nadjeżdżającą śmieciarkę. Jednak tego, co ujrzał na własne oczy, nie mógł się spodziewać.Zdarza się, że psy w nerwowy sposób reagują na listonosza lub kuriera, jednak suczka rasy golden retriever o imieniu Shelby z wyraźnym podekscytowaniem nie mogła się doczekać przyjazdu śmieciarki, do której pracownik porządkowy co tydzień zbierał śmieci z okolicy. W końcu na nagraniu prawda wyszła na jaw i okazało się, co mężczyzna wyczynia z czworonogiem. Jego opiekun nie mógł wyjść ze zdumienia.

None
16.02.2023 10:43 Zapozowała do zdjęcia ze szczeniakiem. Nie przewidziała, czym zainteresuje się przed kamerą

Szczeniaki uwielbiają wkładać do pyszczka rzeczy, których nie powinny - wie o tym każdy, kto choć raz miał pod swoją opieką młodego psa. Doskonałym przykładem jest golden retriever o imieniu Niner, który mieszka ze swoją opiekunką i psim bratem Rigginsem w Karolinie Północnej. Ich pani prowadzi profil na Instagramie, na którym chętnie dzieli się wydarzeniami z życia swoich pupili.

Golden retriever codziennie kradnie tę samą ozdobę z choinki
21.12.2022 09:43 Golden retriever codziennie kradnie tę samą ozdobę z choinki. To, co z nią robi, roztopi serce każdego

Golden retriever codziennie kradnie z choinki tę samą ozdobę. Choć to zachowanie mogło irytować jego opiekunów, kiedy zobaczyli, co z nią robi, w mgnieniu oka mu przebaczyli. Ostrzegamy, ten widok roztopi serce nawet największego twardziela.Ryder to golden retriever, znany z lśniącej złotej sierści o średniej długości. Cenimy ją za wygląd, ale i charakter, bowiem goldeny mają wesołe usposobienie i uwielbiają brać udział we wszystkich rodzajach aktywności, zarówno w domu, jak i na świeżym powietrzu. Ponad wszystko uwielbiają jednak zabawki.

golden retriever i kotek
14.12.2022 10:32 Golden retrieverowi nie dopisuje humor. Wtedy podchodzi kotek i dzieje się coś magicznego

Temu golden retrieverowi zdecydowanie nie dopisywał humor. Leżał ze smutnym wyrazem pyska, jednak na szczęście mógł liczyć na rozczulający gest ze strony kociątka. Biało-rudy kotek miał konkretne zadanie do wykonania - pocieszenie swojego psiego przyjaciela. Gwarantujemy, że nagranie jest tak słodkie, że nie będziecie już musieli sięgać po tabliczkę czekolady!Słabe samopoczucie zdarza się od czasu do czasu każdemu. Jego powody bywają różne, choć zazwyczaj wydaje się nam, że zły nastrój pojawia się właściwie znikąd. Kiedy kociak zobaczył, że golden retriever leży zasmucony, doskonale wiedział, że nie ma nad czym się dłużej zastanawiać. Podszedł do niego i skoncentrował się na tym, by sprawić mu drobną przyjemność.

golden retriever i młode
24.11.2022 10:34 Golden retriever został tatą i po raz pierwszy spotyka swoje szczenięta. Jego reakcja mówi wszystko

Golden retriever o imieniu Leo niedawno został ojcem. Od porodu musiało upłynąć kilka tygodni, zanim pies mógł po raz pierwszy spotkać swoje szczenięta. Czy stadko słodkich maluchów skradło jego serce, a świeżo upieczony tata może uciekł, gdzie pieprz rośnie? Jego reakcja mówi wszystko!Przyjście na świat szczeniaków to ważny moment nie tylko w życiu opiekunów oraz ich matki, ale także ojca. Jednak to, jak samiec potraktuje maluchy, nie zawsze jest oczywiste. Golden retriever nazywany Leo jest doskonałym przykładem na to, że może opiekować się nimi z równą delikatnością, co suczka.

Golden retriever w poczekalni
12.11.2022 16:45 Golden retriever nudzi się w poczekalni u weterynarza. Opiekunowie zapewnili mu najlepszą rozrywkę

W przeciwieństwie do większości psów, golden retriever o imieniu Akira nie boi się weterynarzy. Jedynym mankamentem regularnych wizyt jest znudzenie w trakcie oczekiwania na swoją kolej. Opiekunowie wykazali się kreatywnym myśleniem i znaleźli sposób, jak urozmaicić zwierzakowi czas w poczekalni. To zdecydowanie najlepsza rozrywka, jaką mógł sobie tylko wymarzyć. W chodzeniu do lekarza nie ma niczego przyjemnego, dlatego wcale nie powinien nas dziwić opór zwierzaków przed przekroczeniem progu kliniki weterynaryjnej. Bywa, że czworonogi trzeba zaszczepić, poddać okresowym badaniom czy dotknąć w miejsce, gdzie odczuwają ból - oczywiście wszystko to dla ich własnego dobra.Suczka rasy golden retriever o imieniu Akira stanowi wyjątek od reguły i nie odczuwa uprzedzenia w stosunku do ludzi ubranych w kitle czy odzież weterynaryjną. Można powiedzieć, że od pewnego momentu stała się ich fanką. Wszystko przez sprytny plan jej opiekuna, który dla zabicia nudy w poczekalni zapewnił jej najlepszą rozrywkę. Zdziwieni specjaliści aż wyszli ze swoich gabinetów, by na własne oczy zobaczyć, co robi ich czworonożny pacjent.

Dyskryminacja
12.11.2022 13:43 Niewidoma kobieta została wyrzucona z hotelu. Oberwało jej się za psa przewodnika

29-letnia Angharad Paget-Jones z Wielkiej Brytanii, u której zdiagnozowano poważną wadę wzroku, została poproszona o opuszczenie hotelu Premier Inn. Personel w asyście ochrony wszedł do jej pokoju, twierdząc, że kobieta poruszająca się w towarzystwie licencjonowanego psa przewodnika „nie wygląda na ślepą” i oskarżono ją o podrobienie dokumentacji.Jak donosi brytyjski serwis "The Mirror", 29-letnia mieszkanka Walii padła ofiarą dyskryminacji i została wyrzucona z hotelu. Gdy personel zauważył zwierzę towarzyszące niewidomej kobiecie i nie chcąc uwierzyć, że jest psem przewodnikiem, zażądał, by goście opuścili pokój.

Pies Golden Retriever
02.11.2022 12:40 Rodzina chciała dać golden retrieverowi drugie życie po śmierci. Taksydermista pokazał swoje dzieło

Za nami wzruszający Dzień Wszystkich Świętych, podczas którego wspominaliśmy wszystkich naszych bliskich zmarłych, w tym również naszych czworonożnych przyjaciół. Okazało się, że jedna z rodzin z Australii podjęła decyzję o nietypowym sposobie upamiętnienia swojego zmarłego psa. Internauci są podzieleni.Niektórzy właściciele zwierząt domowych mają prawdziwy problem z pożegnaniem się ze swoimi zmarłymi pupilami. Ludzie niejednokrotnie tatuują sobie imiona czy podobizny zwierząt, które odeszły za Tęczowy Most, jeszcze inni angażują się w działalność wolontariatu na terenie schroniska czy znajdują inne rozwiązanie na uczczenie pamięci zwierzaka.Tymczasem pewna rodzina z Australii wpadła na nietypowy sposób na pożegnanie się z ukochanym psem rasy golden retriever. Bliscy postanowili zrobić ze zwierzaka... dywan.

BeFunky-collage - 2022-10-10T152219.538
10.10.2022 15:53 Pies rozszarpał paszport swojej właścicielki. Nieświadomie uratował jej życie

"Pies zjadł mi pracę domową” – nauczyciele często słyszą tę wymówkę. W przypadku golden retrievera o imieniu Kimi ma ona przełożenie na rzeczywistość. Zwierzak zniszczył paszport należący do jego właścicielki i nieświadomie uratował kobiecie życie i zdrowie. Każdy z nas kocha swojego psa – to oczywiste i niezaprzeczalne. Mimo, iż psy odwdzięczają się swoim opiekunom bezgraniczną miłością i wsparciem, potrafią też czasami doprowadzić ich do białej gorączki. Jednym z zachowań, które potrafi wyprowadzić człowieka z równowagi, jest skłonność do niszczenia ważnych przedmiotów.

Golden retriever
19.09.2022 15:42 Golden retriever rzucił się pod autobus. Ratownicy zaniemówili, gdy poznali powód

Psi przewodnik o imieniu Figo wykazał się niewiarygodną lojalnością i odwagą, wykraczając poza zakres swoich obowiązków. Golden retriever został uhonorowany w tym tygodniu tytułem „Psa Roku” po tym, jak własnym ciałem osłonił swoją niewidomą opiekunkę.Mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. To popularne stwierdzenie nie jest tylko pustym sloganem, gdyż futrzaste stworzenia nie wahają się okazywać swojego przywiązania oraz miłości - nawet za najwyższą cenę. Nie pamiętają krzywd, a jedynie cieszą się każdą wspólną chwilą ze swoją rodziną.

BeFunky-collage - 2022-09-01T121003.829
01.09.2022 12:34 Ten pierwszy taniec zaskoczył wszystkich. Nagle na parkiet wszedł golden retriever

Młoda para tańczyła na weselu swój pierwszy oficjalny wspólny taniec. Nieoczekiwanie suczka o imieniu Sadie postanowiła wkroczyć do akcji i dołączyć do swoich opiekunów. Scena, która rozegrała się na parkiecie, roztopiła serca gości. Niezależnie od tego, czy przynoszą obrączki do ołtarza, czy też pojawią się podczas ceremonii, jest wiele sposobów, aby czworonożny przyjaciel stał się częścią ceremonii zaślubin. Zdarza się jednak, że pewnych wybryków zwierzaków nie da się przewidzieć, zwłaszcza w ferworze weselnych przygotowań.

Szczeniak i koza
19.08.2022 11:14 Szczeniak rasy golden retriever spotyka małą kozę. Zupełnie stracił dla niej głowę

Gdy szczeniak rasy golden retriever po raz pierwszy zobaczył w pobliżu malutką kozę, kompletnie stracił rozum. Piesek zaczął skakać dookoła i z ciekawością przypatrywać się zwierzęciu. "Tak bardzo chce się zaprzyjaźnić!" - komentowali internauci.W sieci można znaleźć tysiące filmików, w których głównym bohaterami są zwierzęta. Duże zainteresowanie budzą spotkania przedstawicieli różnych gatunków, którzy wbrew pozorom potrafią się całkiem dobrze dogadać. To wideo stało się prawdziwym hitem.

Kot i pies
15.07.2022 12:00 Mały golden retriever po raz pierwszy spotyka kota. Poruszające wideo

Krótkie wideo z udziałem kota i szczeniaka złapało internautów za serca. Na nagraniu widzimy, jak piesek stara się przekonać mruczka do wspólnej zabawy. Ten jednak nie wydaje się zainteresowany.Autor wideo pokreślił, że golden retriever po raz pierwszy spotkał na swojej drodze kota. Zatem nic dziwnego, że był jego osobą bardzo zaciekawiony. "Cierpliwość twojego kota jest niesamowita" - żartują internauci.