Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage - 2022-10-10T152219.538

facebook/kimi0611

Pies rozszarpał paszport swojej właścicielki. Nieświadomie uratował jej życie

10 Października 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

"Pies zjadł mi pracę domową” – nauczyciele często słyszą tę wymówkę. W przypadku golden retrievera o imieniu Kimi ma ona przełożenie na rzeczywistość. Zwierzak zniszczył paszport należący do jego właścicielki i nieświadomie uratował kobiecie życie i zdrowie.

Każdy z nas kocha swojego psa – to oczywiste i niezaprzeczalne. Mimo, iż psy odwdzięczają się swoim opiekunom bezgraniczną miłością i wsparciem, potrafią też czasami doprowadzić ich do białej gorączki. Jednym z zachowań, które potrafi wyprowadzić człowieka z równowagi, jest skłonność do niszczenia ważnych przedmiotów.

Pies zjadł swojej właścicielce paszport

W 2020 roku pewna mieszkanka Tajwanu wyżaliła się na Facebooku, informując swoich znajomych o wybryku należącego do niej golden retrievera. Podczas gdy kobieta szykowała się do zagranicznej podróży, czworonóg o imieniu Kimi niepostrzeżenie ukradł jej paszport.

Z dokumentu upoważniającego kobietę do przekroczenia granicy pozostały jedynie strzępki przeżutego papieru. Nadawał się jedynie do wyrzucenia. Zawiedziona i zła, pogodziła się z myślą, że z wyjazdu nici.

cane-distrugge-il-passaporto-e-salva-la-vita-al-proprietario4
cane-distrugge-il-passaporto-e-salva-la-vita-al-proprietario2

Zdjęcie ilustracyjne

Mężczyzna poczuł bolesne ukłucie siedząc na kanapie. Pod parą spodni ukrył się skorpion

CZYTAJ DALEJ

Szczęście w nieszczęściu

Kilka dni później okazało się, że pies nieprzypadkowo zatrzymał swoją panią w domu. Cały świat obiegła informacja o wybuchu epidemii wirusowego zapalenia płuc w mieście Wuhan w Chinach, gdzie pierwotnie wybierała się jego opiekunka. Gdyby kobieta wyruszyła w podróż zgodnie z planem, mogłaby znaleźć się w niebezpiecznym położeniu.

Właścicielka sprytnego zwierzaka zaczęła analizować całą sytuację i z perspektywy czasu dotarło do niej, że Kimi mógł nieświadomie uratować jej życie. Bez paszportu nie byłaby w stanie polecieć samolotem do Wuhan, gdzie najprawdopodobniej skończyłby w epicentrum pandemii, która pochłonęła miliony ofiar na całym świecie.

- Byłam bardzo zła, gdy zobaczyłam mój podarty paszport. Kilka dni później zobaczyłam wiadomości o koronawirusie rozprzestrzeniającym się w Wuhan i wróciłam myślami do dnia, w którym zniszczono mi paszport - wyznała właścicielka psiaka za pośrednictwem mediów społecznościowych.

cane-distrugge-il-passaporto-e-salva-la-vita-al-proprietario1

Niewątpliwie właścicielka golden retrievera wiele mu zawdzięcza. Myślicie, że wypadek z paszportem był dziełem przypadku, czy może jednak zwierzak działał zgodnie z intuicją? Niezależnie, od tego, co faktycznie kierowało czworonogiem, jedno jest pewne - świetnie się spisałeś, Kimi!

dog-destroy-passport-prevent-trip-wuhan-1-10-5e2e8fc0e9dcd 700

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

10 filmów ze zwierzętami dodających otuchy w chłodne, jesienne wieczory. Bez nich jesień się nie liczy

Jesienią w chłodne, deszczowe popołudnia nic nie poprawia humoru tak, jak film ze zwierzętami w roli głównej. To idealny pomysł na spędzenie czasu nie tylko dla miłośników czworonogów. Wśród nich znajdziemy komedie, ale także wyciskacze łez, na których mogą wzruszyć się nawet najwięksi twardziele. Większość to propozycje obowiązkowe nie tylko na tę porę roku!

Zobacz galerię >

Sprawdź swoją wiedzę o dzikich zwierzętach Polski!

Pytanie 1 z 8

Jaka część żyjących w Polsce gatunków dzikich zwierząt jest zagrożona wyginięciem?

źródło: lelum.pl

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Bobi okrzyknięty najstarszym psem świata. Przebił konkurencję, jeszcze żaden pupil nie żył tak długo

Czytaj więcej >

Psy

Szczeniak zgubił drogę powrotną do domu, więc wpadł do kliniki. Wiedział, że może liczyć na weterynarza

Czytaj więcej >

Psy

Ukryła w domu kamerę, aby zobaczyć, co robi opiekunka do psów. Wkrótce zajęła się nią policja

Czytaj więcej >

Psy

Dlaczego pies zjada odchody? Powodów jest wiele. Wyjaśniamy, skąd bierze się ten problem

Czytaj więcej >

Psy

Dramat w schronisku dla zwierząt w Posadówku. Umierały z zimna i głodu, część z nich ukryto w zamrażarce

Czytaj więcej >

Psy

Dziewczynka nie może przestać przytulać rottweilera. Internauci zaniepokojeni, to już przesada?

Czytaj więcej >