Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > To oni zebrali rekordową kwotę podczas WOŚP. Budda wybrał tych wolontariuszy nie przez przypadek
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 29.01.2024 10:18

To oni zebrali rekordową kwotę podczas WOŚP. Budda wybrał tych wolontariuszy nie przez przypadek

Budda wrzucił 100 tys. do puszki WOŚP
Budda wrzucił 100 tys. do puszki WOŚP, źródło: youtube/Budda.TV

Choć wielki finał kolejnej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, echa tegorocznej osłony nie cichną. Jedną z inicjatyw, o której zrobiło się naprawdę głośno, było wrzucenie 100 tys. zł przez starszego mężczyznę do puszki wolontariuszki w Krakowie. Okazało się, że tak naprawdę to hojny gest youtubera Buddy, który nie raz udowodnił już, że czyni dobro.

Budda w przebraniu staruszka przekazał 100 tys. zł na WOŚP

Podczas 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, media obiegła wieść, że do puszki jednej z wolontariuszek zbierających na szczytny cel, starszy mężczyzna wrzucił aż 100 tys. zł. Niedługo później na kanale na Youtube Buddy pojawił się filmik, w którym twórca internetowy rozwikłał zagadkę i wyjaśnił, kim tak naprawdę był hojny staruszek.

Okazuje się, że to sam youtuber postanowił przebrać się za mężczyznę w podeszłym wieku, udać się na krakowski rynek, gdzie wielu wolontariuszy WOŚP zbierało środki na szczytny cel i podarować jednemu z nich rekordową kwotę. Wszystko nagrał przy pomocy odpowiedniego sprzętu, dzięki czemu widzowie mogli prześledzić jego metamorfozę i przekazanie pieniędzy od samego początku do końca. Nikogo nie dziwi fakt, że film na kanale Buddy szybko stał się hitem.

Założył mu czerwoną kurteczkę i porzucił na klatce schodowej. Szczeniak nie spełnił oczekiwań? Ta akcja WOŚP przejdzie do historii. Złote psiaki zbierają na dzieciaki i szykują niespodziankę

To do ich puszki trafiło 100 tys. zł od Buddy

Budda w przebraniu staruszka ruszył na krakowski rynek z walizką, w której znajdowała się zawrotna kwota. W pewnym momencie dostrzegł dwoje wolontariuszy, którym towarzyszył uroczy pies. Zdecydował, że to im przekaże pieniądze, jednak podchodząc do nich, zaznaczył, że woli udać się w bardziej ustronne miejsce.

Gdy wolontariusze i youtuber głowili się, jak zmieścić w puszcze 100 tys. zł, wszystkiemu przyglądał się uroczy golden retriever. Psiak siedział grzecznie i czekał, aż jego opiekunowie uporają się z pokaźną sumą. Sam Budda zwrócił uwagę, że czworonóg jest piękny.

Od razu, gdy pojawił się na rynku i szukał odpowiedniego wolontariusza, zaznaczył, że najlepiej by była to osoba z psem.

Nie wiem czy to nie wygra, że kocham pieski - powiedział do ukrytego mikrofonu Budda.

Budda już nie raz udowodnił, że kocha psy

O pięknych gestach Buddy było głośno już kilkukrotnie. W zeszłym roku wsparł zbiórkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwotą 50 tys. zł, która trafiła do kwestującego małżeństwa. Jakiś czas temu pod dom dziecka w Długiem podstawił również ogromną skrzynię ze słodyczami, pod którymi znajdowała się pokaźna suma pieniędzy.

Tak jak przyznał sam youtuber - kocha pieski, w związku z tym na jego wparcie mógł liczyć również Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt, gdy przejął owiane złą sławą schronisko w Wojtyszkach. Budda pojawił się także w drugim ośrodku DIOZ-u w Pietrzykowie. Na rzecz ratowanych przez DIOZ zwierząt przekazał 100 tys. zł i poinformował, że to jeszcze nie koniec czynienia dobra dla braci mniejszych.

źródło: youtube/Budda. TV; instagram/diozpl