Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Chomik

Chomik

Gryzoń z rodziny chomikowatych. Charakteryzuje się dużymi torbami policzkowymi, gdzie gromadzi jedzenie i przenosi je do norki. Pocieszne zwierzątko jest bardzo drobne i aktywne w nocy! Uwielbia późnymi porami kręcić się w kołowrotku czy wspinać po prętach klatki. Chomik jest samotnikiem i nie przepadają za towarzystwem w klatce. Oswojony chętnie przebywają w dłoniach człowieka. Zdarza mu się uciekać, więc należy go pilnować.

chomik
02.06.2024 15:20 Jak oswoić chomika? Tych czynności unikaj jak ognia

Chomik to jedno z najpopularniejszych zwierząt domowych, które podobnie jak inne gatunki, wymaga oswojenia. Jeśli chcesz wziąć na ręce lub pogłaskać swojego pupila nie rób tego gwałtownie, zachowaj ostrożność oraz uzbrój się w cierpliwość. Oto praktyczne porady, dzięki którym nawiążesz bliższą więź z gryzoniem.

chomik
29.04.2024 14:09 Chomik pozostaje w bezruchu. Co to oznacza i czy jest się czym martwić?

Chomiki to urocze i ciekawskie stworzenia, które posiadają niezwykłą zdolność do komunikowania się z otoczeniem za pomocą różnorodnych zachowań. Jednym z nich, które możemy zaobserwować, jest nagłe zastyganie w miejscu. Czy taki nawyk naszego domowego pupila powinien nas niepokoić? 

chomik europejski
01.04.2024 14:11 Za kilka lat mogą całkowicie wyginąć. Jak uratować chomiki europejskie?

Przypomina nieco gryzonie ze sklepu zoologicznego, ale do klatki nie pozwoli się wsadzić. Uroczy ssak żyjący na Roztoczu i w okolicach Lublina już niebawem może całkowicie wyginąć. Szacuje się, że już za sześć lat w Polsce wymrą chomiki europejskie. Zagrożony gatunek znika z krajobrazu w zastraszającym tempie, a do ich śmierci przyczynia się człowiek. Dlaczego chomikom europejskim grozi zagłada i czy istnieje sposób na to, by je uratować?

Zaniedbane zwierzę
30.12.2023 17:01 Tuż przed Wigilią nastolatek znudził się chomikami. "Świąteczne porządki" potraktował zbyt dosłownie

W ferworze przedświątecznych porządków część rodziców angażuje własne dzieci nie tylko w sprzątanie, ale i w znęcanie się nad zwierzętami. Aktywiści z Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami pokazali, jak w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku traktowane są niechciane psy, koty, króliki czy gryzonie. Opisana przez nich interwencja dotyczyła nastolatka, który za namową matki pozbył się chomików. 

Chomik europejski (Cricetus cricetus)
13.06.2023 16:27 Krytycznie zagrożony gatunek zabity przez pędzącego rowerzystę. Choć wygląda uroczo, mało kto o nim pamięta

Wiele ludzi nie wie, że na terenie Polski naturalnie występującym gatunkiem jest chomik europejski (Cricetus cricetus). Niestety, populacja tego gatunku zmniejsza się w zastraszającym tempie. Główną przyczyną tej sytuacji jesteśmy my, ludzie. Największym zagrożeniem dla małych zwierząt są nie tylko samochody. Równie niebezpieczne okazują się być kolizje rowerowe. Dowodem tego jest martwy chomik znaleziony w okolicach ścieżki w Lublinie.Chomiki należą do bardzo sprytnych, a zarazem płochliwych gryzoni. Dlatego mało kto ma okazje podziwiać te piękne zwierzęta na wolności. Pomimo swojej zwinności okazuje się, że nie zawsze udaje im się umknąć przed jednośladami nieostrożnych rowerzystów. 

None
15.03.2023 15:55 Chomik uciekł z klatki. Nikomu nie przyszłoby do głowy, że ukryje się w takim miejscu

Chomiki to popularne domowe zwierzątka, które znane są ze swojego talentu do ucieczek. Trudno doceniać intelekt tych gryzoni, gdy znajduje się za kratkami, jednak po wydostaniu z klatki potrafią przysporzyć właścicielowi kłopotów. Przekonała się o tym pewna kobieta, znajdując swojego podopiecznego w nietypowym miejscu.Chomiki to urocze i mało wymagające stworzenia, które są jednymi z najczęściej wybieranych zwierzątek domowych, zwłaszcza przez najmłodszych członków rodziny.s W przeciwieństwie do szczurów czy myszy, swoim wyglądem zdecydowanie bardziej zachwycają, niż odstraszają. Prawdopodobnie dlatego tyle osób decyduje się na przygarnięcie go do swojego domu. 

leming
25.10.2022 16:49 Zabrał "chomika" z drogi, myśląc, że go ratuje. Ale to inny gryzoń i nie potrzebował pomocy

Pewien mieszkaniec Norwegii zabrał z drogi zwierzę przypominające chomika, myśląc, że ratuje mu życie. Prawda okazała się zgoła inna. Pracownicy sklepu zoologicznego wyjaśnili, że uprowadzony gryzoń wcale nie potrzebował pomocy, czyniąc jego wybawiciela porywaczem.W mediach społecznościowych nie brakuje zabawnych historii z udziałem dzikich stworzeń. Nawet najwięksi miłośnicy zwierząt mogą pomylić się w określaniu ich gatunków i w odruchu serca nieść pomoc tym, którzy wcale jej nie potrzebują, zwłaszcza, jeśli znajdka wygląda na porzuconą.

Chomik
24.08.2022 17:08 Ile żyje chomik? Naukowcy wskazali główne przyczyny śmierci gryzoni

Chomiki to zwierzątka, które często są wybierane przez rodziców, by nauczyć pociechy odpowiedzialności. Nie należy zapominać, że dziecko łatwo przywiązuje się do swojego pupila, dlatego warto wiedzieć z wyprzedzeniem, jak długo będzie nam towarzyszył. Niestety, chomik nie jest zwierzątkiem długowiecznym.Chomiki to niezwykle popularne i proste w utrzymaniu zwierzątka, które nadają się dla osób posiadających niewielką ilość czasu lub zwyczajnie lubiących gryzonie. Ze względu na ich nieduże rozmiary i samotniczy tryb życia, niemal każda dorosła osoba, a nawet dziecko, jest w stanie podołać opiece nad tym pupilem. Decydując się na zakup chomika, warto wziąć pod uwagę czynniki takie, jak przypuszczalna długość życia oraz zapoznać się z podstawowymi zasadami hodowli tych zwierząt, aby uniknąć ewentualnych problemów zdrowotnych i rozlicznych chorób. Należy mieć świadomość, że stosunkowo szybko będziemy musieli się z nim rozstać.

chomik
14.06.2022 13:53 Imię dla chomika. Najciekawsze propozycje dla samców i samiczek

Chomik często jest pierwszym i wymarzonym zwierzątkiem dzieci. Wówczas cała rodzina staje przed niezwykle ważnym, ale jednocześnie trudnym zadaniem, jakim jest wybór imienia. Jeżeli kompletnie nie macie pomysłu na imię dla gryzonia, przychodzimy z garścią najciekawszych propozycji imion dla samiczek i samców.Chomiki to bardzo energiczne i żywiołowe stworzenia, które przy okazji rozczulają nas swoim walcowatym kształtem, puszystym futerkiem i oczkami mieniącymi się niczym dwa czarne koraliki. Choć przez większość czasu pozostają w klatce, to muszą mieć też imię, jak każdy inny zwierzak. Sprawdź, jak możesz nazwać samca, a jakie imię możesz dać samicy.

Chomik
20.01.2022 01:00 Chomik najnowszym wrogiem publicznym? Ponad 2 tys. zwierząt grozi śmierć

Władze Hongkongu nakazały wybicie około 2 tys. chomików. Zwierzęta są obwiniane o roznoszenie koronawirusa po tym, jak u jednego z pracowników sklepu zoologicznego wykryto infekcję. Restrykcje dotyczą również gryzoni, które zostały zakupione w ostatnim czasie. Właścicieli skierowano na kwarantannę i nakazano oddać chomiki.Chomiki okrzyknięto najnowszym wrogiem władz Hongkongu. Około 2 tys. gryzoni ma zostać wybitych. Chodzi o działanie prewencyjne przeciwko COVID-19.

BeFunky-collage - 2021-09-28T195136.260
28.09.2021 02:00 Internauci są wstrząśnięci: chomik okazał się geniuszem inwestycyjnym. O co chodzi w dziwnym eksperymencie?

Pan Goxx jest w tej chwili prawdopodobnie najniezwyklejszym chomikem na Ziemi. Internauci śledzą jego poczynania z zapartym tchem. Pan Goxx nie zajmuje się jednak robieniem śmiesznych min, lecz inwestowaniem w kryptowaluty.Gdyby ktoś miał wątpliwości, czy chomik poradzi sobie z inwestycjami i zbijaniem kapitału, to niezwykły eksperyment daje jednoznaczną odpowiedź: owszem, chomiki potrafią inwestować.

Pudełko
21.07.2021 02:00 Wstrząsający prezent pozostawiony na wycieraczce. W środku znajdował się żywy chomik

Pewna młoda mieszkanka Francji wracała do domu z torbą pełną zakupów. W pewnym momencie zauważyła przed swoimi drzwiami pakunek od anonimowego nadawcy. Z ciekawości zajrzała do środka i aż ją zatkało. W środku tkwiło żywe zwierzątko. Tajemniczy prezent pozostawiony na wycieraczce prezentował się nadzwyczaj przeciętnie, dlatego prawdopodobieństwo, że pochodzi od skrytego wielbiciela czy osoby walczącej o względy kobiety było niskie. W tamtej chwili nawet przez myśl jej nie przeszło, jakie były prawdziwe intencje osoby, która je tam zostawiła, oraz co znajdowało się w środku.

Pies pozostawiony w mieszkaniu
03.06.2021 02:00 Wyjechała za granicę, w mieszkaniu zostawiła zwierzęta. Niestety, nie wszystkie przeżyły

Na początku tygodnia dyżurny Straży Miejskiej w Kielcach odebrał zgłoszenie ws. nieustannie szczekającego psa w jednym z mieszkań przy ul. Krakowskiej. Sąsiedzi nie mogli dłużej znieść hałasu i poprosili o pomoc. Jak się okazało, w środku tkwiły zwierzęta, które przez nawet kilkanaście dni były bez jedzenia i wody. Co stało się z ich opiekunką? Zgłoszenie wpłynęło we wtorek, 1 czerwca. Przybyli na miejsce strażnicy z patrolu EKO ustalili, że pies szczekający w jednym z mieszkań pozostawał bez opieki od co najmniej tygodnia. Jego właścicielka od kilkunastu miesięcy miała przebywać za granicą.

Pies i chomik
18.05.2021 02:00 Ogromny berneńczyk kontra maleńki chomik. Takiej reakcji nikt nie przewidział (wideo)

Berneński pies pasterski na pierwszy rzut oka wydaje się być nieustraszony, ale ma pewien wstydliwy sekret - przeraźliwie boi się chomików! Właścicielka psa postanowiła pomóc mu przełamać lęk w nieco ryzykowny sposób. Efekt? Płaczemy ze śmiechu!Jak radzić sobie z uczuciem lęku i strachu? Eksperci przekonują, że efektowną metodą jest stopniowe wychodzenie z własnej strefy komfortu i pokonywanie swoich słabości. Kierując się tą radą, właścicielka pewnego psiaka nieco przesadziła i zaserwowała mu terapię szokową.

chomik może ugryźć
06.11.2020 01:00 Jak oswoić chomika, żeby nie gryzł? 5 skutecznych sposobów

Jak oswoić chomika, żeby nie gryzł? Te małe gryzonie mogą wydawać się niektórym słodkimi, bezbronnymi zwierzakami. W wielu wypadkach jednak próba podniesienia go i przytulenia może skutkować bolesnymi skaleczeniami. Nawet wkładanie rąk do jego klatki może być niebezpieczne. By zadbać o poprawne relacje ze zwierzakiem, przestrzegaj tej krótkiej listy zasad. Nawiązanie relacji z tym maluchem nie jest trudne.

golden retriever
09.10.2020 00:20 Nietypowa przyjaźń między 10 zwierzętami. Golden retriever jest kumplem chomika i małych ptaszków

Psy rasy golden retriever są bardzo przyjazne i łagodne. Choć czworonogi są pokaźnych rozmiarów, to zdecydowanie nie należy się ich obawiać. Psy uchodzą za spokojne i bardzo towarzyskie. Przywiązują się do swoich właścicieli i ich znajomych. Opiekun Boba chciał sprawdzić, czy aby na pewno jego przyjaciel ma anielską cierpliwość. Zdecydował się przedstawić mu chomika, a także osiem malutkich ptaszków. Czy zawiódł się na swoim czworonogu? Golden retriever o imieniu Bob bije rekordy popularności. Wszystko za sprawą uroczych zdjęć z innymi zwierzakami, które do sieci wrzuca jego opiekun. Bob zaprzyjaźnił się z pozostałymi domownikami, którzy wbrew pozorom wcale nie są psami. Jego najlepsi przyjaciele to chomik i osiem ptaszków!

tata
29.11.2019 14:56 Tata zgubił chomika córki. Wiadomości, które od niego dostała doprowadziły ją do łez

Tata pod nieobecność córki miał pilnować jej chomika. Było to ukochane zwierzątko dziewczyny, więc opiekę nad nim powierzyła najbardziej zaufanej osobie, jaką zna. Pech chciał, że chomik uciekł. Ojciec wpadł w panikę i w tej sytuacji napisał do córki kilka słów. Wiadomości, które otrzymała sprawiły, że jej serce rozpadło jej się na kawałki. Ten tata za sprawą swojej szczerości i wielkiego serca został ulubieńcem internautów. Nikt by się nie spodziewał, że ucieczka chomika tak bardzo może poruszyć dorosłego, wysoko postawionego mężczyznę. Ta sytuacja pokazała, jakim człowiekiem jest naprawdę.