Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Chomik uciekł z klatki. Nikomu nie przyszłoby do głowy, że ukryje się w takim miejscu
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 15.03.2023 15:55

Chomik uciekł z klatki. Nikomu nie przyszłoby do głowy, że ukryje się w takim miejscu

None
unsplash/Andy Holmes

Chomiki to popularne domowe zwierzątka, które znane są ze swojego talentu do ucieczek. Trudno doceniać intelekt tych gryzoni, gdy znajduje się za kratkami, jednak po wydostaniu z klatki potrafią przysporzyć właścicielowi kłopotów. Przekonała się o tym pewna kobieta, znajdując swojego podopiecznego w nietypowym miejscu.

Chomiki to urocze i mało wymagające stworzenia, które są jednymi z najczęściej wybieranych zwierzątek domowych, zwłaszcza przez najmłodszych członków rodziny.s W przeciwieństwie do szczurów czy myszy, swoim wyglądem zdecydowanie bardziej zachwycają, niż odstraszają. Prawdopodobnie dlatego tyle osób decyduje się na przygarnięcie go do swojego domu. 

Chomik uciekł z klatki. Rozpoczął nowe życie w ścianie

Biada właścicielowi chomika, któremu udało się przecisnąć między prętami albo nauczył się ją otwierać. Mało kto mógłby się spodziewać, że te niewielkich rozmiarów gryzonie są tak przebiegłe, a jednak w ich głowach aż roi się od pomysłów, jak uciec z klatki i zbadać wszystkie kryjówki w domu. 

W sieci pojawiło się nagranie z akcji ratunkowej, na którym doskonale widać, jak pewna kobieta stara się wyciągnąć uciekiniera ze ściany, w której się ukrył. Choć trudno w to uwierzyć, ta historia wydarzyła się naprawdę.

Po tym, jak dziewczyna zdała sobie sprawę, że klatka stoi pusta, rozejrzała się po mieszkaniu. W trakcie poszukiwań gryzonia znalazła wygryzioną w dywanie dziurę. Po chwili dotarło do niej, że skoro gryzonia nie widziała nigdzie indziej, najprawdopodobniej wszedł dokładnie tam. Wtedy rozpoczęła się akcja ratunkowa - wcale nie była tak łatwa, jak mogłoby się wydawać.

Ratują zwierzęta z rąk oprawców. Proszą o Twoje 1,5%

Aby ocalić zwierzątko, zerwała dywan z podłogi i zburzyła ścianę

Chcąc przekonać się, czy chomik rzeczywiście ukrywa się na podłodze pod dywanem, nie było innego wyjścia, jak podnieść całą wykładzinę. Osoby zaangażowane w akcję odnalezienia zwierzęcia musiały przy tym uważać, aby gryzoniowi nie stała się żadna krzywda. 

Chociaż dziewczyna była pewna, że jej pupil znajduje się pod dywanem, okazało się, że po zwierzaku nie ma ani śladu. Opiekunka wraz z koleżankami doszła do wniosku, że spryciarz musiał w jakiś sposób znaleźć się w ścianie dzielącej pokój z kuchnią. Nie namyślając się długo, przy pomocy odpowiedniego narzędzia wyburzyły dziurę w betonie. Faktycznie gryzoń przebił się swoimi ostrymi ząbkami pod podłogę, a następnie wszedł między ściany oddzielające dwa pomieszczenia! 

rnsrm.png
facebook/Daily Mail Animals

Na szczęście akcja ratunkowa zakończyła się powodzeniem. Chomik był cały i zdrowy, jednak naprawa ściany i podłogi na pewno nadszarpnie budżet jego właścicielki. 

Dlaczego chomik uwielbia gryźć?

Jedną z podstawowych czynności, które wykonują wszystkie chomiki, jest gryzienie. Oczywiście nie ogranicza się ono wyłącznie do konsumpcji pokarmu, smakołyków i specjalnych gryzaków, ale często także zahacza o metalowe lub plastikowe elementy klatki, w której przebywa. Ostre zęby gryzonia stale rosną, a w ten sposób zwierzę stara się je ścierać, aby było mu wygodnie z nimi funkcjonować. 

Jeśli siekacze osiągną zbyt duże rozmiary, nie trudno o przypadkowe samookaleczenie. Dobrze skomponowana dieta i zapewnienie zabawek zapewnią zwierzakowi optymalne uzębienie, ale również ciekawe zajęcia. Dzięki temu prawdopodobieństwo na to, że będzie szukał innych rozrywek w postaci ucieczki zdecydowanie maleje.

źródło: facebook/Daily Mail Animals; zwierzewdomu.com

Psi trener wyróżnił 3 najwierniejsze rasy psów. Zawsze staną w obronie właściciela i jego bliskich
Will Atherton to behawiorysta i trener psów z Wielkiej Brytanii, który swoimi doświadczeniami z czworonogami i wiedzą, jaką udało mu się zgromadzić przez lata, chętnie dzieli się z internautami za pośrednictwem swojego TikToka. Tym razem ekspert zdradził, jakie rasy psów uważa za najwierniejsze. Te zwierzaki dla swoich opiekunów byłyby w stanie zrobić niemal wszystko.Znany psi trener Will Atherton postanowił pomóc przyszłym właścicielom czworonogów. W krótkim materiale na TikToku wyjawił, na jakie rasy należy zwrócić szczególną uwagę, jeśli chcemy zyskać wiernego i lojalnego stróża rodziny.
Czytaj dalej
Czarny kociak urodził się z "gorączką". Wraz z wiekiem kolor jego futra zaczął się zmieniać
Pewna Amerykanka przygarnęła z ulicy małego kota o czarnym umaszczeniu. Wtedy była przekonana, że urocza kulka wyrośnie na pięknego mruczka z nieco dłuższym futerkiem, jednak po upływie kilku tygodni z jej podopiecznym zaczęło dziać się coś dziwnego. W życiu by się nie spodziewała, że pyszczek zwierzęcia zmieni się nie do poznania.Kobieta o imieniu Erin przygarnęła swojego pupila, kiedy miał zaledwie osiem tygodni. Mruczek wyszedł z krzaków nieopodal domu jej byłego chłopaka, a ona od razu wiedziała, że to nie przypadek. Tak między nią a zwierzakiem narodziła się miłość od pierwszego wejrzenia.
Czytaj dalej