Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Zachowanie Zwierząt

Zachowanie Zwierząt

kociątko
13.06.2024 16:08 Znalezione na ulicy kociątko nie przestawało płakać. W końcu znalazło pocieszenie

Kociątko zostało znalezione na środku ulicy w momencie, gdy walczyło o życie. Zwierzę próbowało uniknąć zderzenia z nadjeżdżającymi z każdej strony autami. Na szczęście los w porę zesłał osobę, która ocaliła mruczka z niebezpieczeństwa i przywiozła go do lokalnego schroniska. Mimo udzielonej pomocy oraz otoczenia miłością zastępczej opiekunki uratowane zwierzę nie przestawało płakać. Po czasie znalazło upragnione pocieszenie.

ZOO
26.05.2024 06:00 Jakie są matki świata zwierząt? Nie wszystkie kochają dzieci jednakowo

Już niebawem będziemy celebrować święto dedykowane wyjątkowym kobietom, które pełnią rolę matki. Macierzyństwo ma jednak wiele twarzy i nie ogranicza się tylko do gatunku ludzkiego. Jakie strategie opieki nad potomstwem mają samice rozmaitych gatunków zwierząt zamieszkujących płockie ZOO? Którym z nich najbliżej do wzorca „matki idealnej", a które zupełnie nie przejawiają zainteresowania swoimi dziećmi? Rozmawiamy z Radomirem Lewandowskim, kierownikiem Działu Hodowlanego ZOO w Płocku. 

kot
25.05.2024 07:00 Właściciel kota znajduje tajemniczy list wsunięty pod drzwi. Treść go zaskakuje

Właściciel kota znajduje pod swoimi drzwiami tajemniczy list. Autorem przekazu okazuje się być sąsiad. Treść wiadomości zaskakuje mężczyznę, który postanawia podzielić się nią w mediach społecznościowych. Post wzbudził spore poruszenie wśród internautów.

pies
14.05.2024 17:12 Jak przekonać psa do spaceru w deszczu? To nie takie trudne

Czy zauważyłeś, żeby twój pies miał problem z wyjściem z domu na spacer, gdy na dworze panuje deszczowa aura? Załatwianie potrzeb przy takich warunkach pogodowych to przecież nic przyjemnego. Na czym polega problem i jak przekonać czworonoga do przechadzek w czasie opadów? To nie takie trudne — podpowiadamy, co zrobić.

pies
04.05.2024 09:37 Twój pies śpi w takiej pozycji? Zdziwisz się, o czym to świadczy

Niejednokrotnie jesteśmy świadkami, jak pies przybiera przeróżne pozy podczas drzemki w ciągu dnia bądź snu w nocy. Ale czy zastanawialiśmy się kiedyś, czy te formy ułożenia ciała coś znaczą? Okazuje się, że czworonóg pozycją, jaką wybiera, daje nam jasny sygnał. Zdziwisz się, o czym to świadczy.

zwierzęta
03.05.2024 09:14 Majówka w lesie. Tak spędzają ją dzikie zwierzęta, niesamowite kadry

Majówka trwa w najlepsze. Piękna, słoneczna pogoda zachęca do oderwania się od codziennych obowiązków i wypoczynku na świeżym powietrzu. Jak się okazuje, korzystają z niej nie tylko ludzie. Z polskich lasów docierają do nas niesamowite kadry z udziałem dzikich zwierząt, które w gronie najbliższych także postanowiły świętować długi weekend majowy.

borsuk
02.05.2024 16:01 Borsuk sprawcą awarii sieci światłowodowej. Zwierzę zostało ranne

Dla firmy serwisującej sieci światłowodowe wezwania do awarii to nic nadzwyczajnego. Problemy techniczne bądź uszkodzenia mechaniczne są na porządku dziennym. Tym razem winowajca okazał się być niezwykle wyjątkowy. W Łagiewnikach doszło do niecodziennej sytuacji z udziałem dzikiego zwierzęcia, które spowodowało uszkodzenie światłowodu. Sprawca został ranny.

bóbr
29.04.2024 16:23 Dzikie zwierzę na przejściu dla pieszych. Grzecznie poczekało na zielone światło

Nadzwyczajne wydarzenie z udziałem dzikiego zwierzęcia miało miejsce w Olsztynie. Bóbr swoim zachowaniem na przejściu dla pieszych zadziwił wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nagranie niesie się po sieci w błyskawicznym tempie.

pies
25.04.2024 16:03 Kto odpowiada za agresję u psa? Behawiorysta wyjaśnia

Według statystyk najczęściej nie gryzą psy bezpańskie tylko te, które mają swoich właścicieli. Kto jest więc odpowiedzialny za agresywne zachowania wśród czworonogów? One same czy ich opiekunowie? Behawiorysta wyjaśnia.

pies
25.04.2024 09:16 Twój pies przybiera taką pozycję? Wielu myśli, że to zaproszenie do zabawy

Psy komunikują się ze swoimi właścicielami na przeróżne sposoby. Czasami używają dźwięków takich jak szczekanie, a innym razem mowy ciała. Czworonogi mogą nam wysyłać sygnały całym swoim ciałem, więc warto z uwagą obserwować ich zmieniające się postawy od pyszczka aż po sam ogon. Wiedz, że jeśli pupil przybiera którąś z niżej opisanych pozycji, z pewnością chce ci coś jasno zakomunikować.

ukryta kamera
01.09.2019 16:18 Zainstalował w domu ukrytą kamerę. Uchwyciła reakcję jego kotów na trzęsienie ziemi

Ukryta kamera zarejestrowała grupę kotów podczas trzęsienia ziemi. Ich reakcja jest odrobinę inna, niż można by się domyślać. Zobaczcie sami! Wiele opiekunów zwierząt zastanawia się, jak się zachowują ich pupile, gdy zostają same w domu. W takim momencie przyjdzie nam z pomocą ukryta kamera, która pomoże nam podejrzeć czy nas pies czasem nie szczeka albo kot nie zrzuca kwiatków z parapetu. W tym przypadku nagranie przedstawia jednak coś o wiele ciekawszego!