Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy

Foka

foki
01.05.2024 15:12 Tym razem nie parawany. W tę majówkę to one zawładnęły plażą

Słoneczna pogoda w ostatnich dniach rozpieszcza nas w najlepsze. Jak widać, niektórzy nie próżnują i pierwsze plażowanie rozpoczęli już na dobre. Zdjęcia znad morza obiegły sieć. W tegoroczną majówkę nie ma szans wcisnąć tam parawanu. Wszystkie miejsca są już zajęte przez wylegujące się ssaki.

foka
04.04.2024 11:20 Niecodzienne zachowanie foki. Weszła w interakcję z innym gatunkiem

Do nietypowego zdarzenia doszło na wyspie Wight w Wielkiej Brytanii. Badaczka przyrody i miłośniczka zwierząt Clare Jacobs zaobserwowała i uwieczniła walkę między foką szarą a bielikiem. Dotychczas te gatunki nie wchodziły sobie w drogę. Co sprowokowało drapieżnika do takiego zachowania? Odpowiedź ukryła się w wodzie.

foka szara
20.02.2024 14:33 Warszawskie ZOO żegna fokę Sławę. "Urodziła 17 szczeniąt, doczekała się 16 wnuków"

Warszawskie ZOO przekazało smutne wieści. W informacji zamieszczonej w mediach społecznościowych możemy przeczytać, że focza seniorka — Sława — odeszła za Tęczowy Most. Zwierzę, które było ulubieńcem pracowników ogrodu, dożyło sędziwego wieku, witając na świecie liczne potomstwo. Doczekała się również 16 wnucząt. Opiekunowie już za nią ogromnie tęsknią.

Foka
31.12.2023 09:43 Myślała, że to kolejny kamień na plaży. Podeszła bliżej i od razu wezwała pomoc

Fotografka przyrody podczas spaceru brzegiem morza nagle usłyszała przeraźliwy pisk. Kiedy zdała sobie sprawę z tego, co jest jego źródłem, wiedziała, że musi działać natychmiast. Pomiędzy skałami będącymi elementami falochronu utknęło młode zwierzę. Każda chwila zwłoki miała znaczenie, przypływ miał nadejść lada chwila. Kobieta nie wierzyła w to, że uda jej się pomóc bezbronnemu stworzeniu. Pomimo tego postanowiła spróbować.

Foka w mieście
15.11.2023 10:12 Wyjeżdżała do pracy, jednak jej podjazd zablokowało dzikie zwierzę. Sąsiedzi z okolicy doskonale je znają

W zeszły wtorek Amber miała poważne problemy w dotarciu do pracy. Przy samochodzie kobiety usadowiło się ogromne, dzikie zwierzę. Nie miała wyjścia, musiała poczekać, aż niespodziewany gość z własnej woli opuści jej nieruchomość. To osobnik, który jest znany przez wszystkich lokalnych mieszkańców. Zwierzę doczekało się nawet własnego konta na mediach społecznościowych. 

Zwierzę wyrzucone przez morskie fale
15.10.2023 08:44 "Myśleliśmy, że nie oddycha". Morskie fale wyrzuciły na brzeg tajemnicze stworzenie

Pewna kobieta spacerująca ze swoim psem brzegiem morza natknęła się na małą istotę leżącą na brzegu. Wszystko wskazywało na to, że zwierzę zostało wyrzucone na ląd przez morskie fale. Potrzebowało pomocy. Samo z całą pewnością zginęłoby w wodach, które przyszłyby wraz z przypływem. 

Na wycieraczce spało zwierzę
01.10.2023 13:11 Myśleli, że na wycieraczce przed domem śpi pies. Przyjrzeli się bliżej i od razu zadzwonili po specjalistów

Kiedy wrócili do domu, czekał ich zaskakujący widok – na wycieraczce spało zwierzę. Nie był to jednak żaden z ich pupilów, a kiedy podeszli bliżej, zorientowali się, że nie jest to wcale domowe zwierzę. Przed ich drzwiami spało dzikie stworzenie! Chwycili za telefon i zadzwonili do specjalistów. Zdezorientowani wolontariusze nie wiedzieli, skąd zwierzę wzięło się tak daleko od wody.

Osierocona foczka stała się miłośniczką surfingu
10.07.2023 11:15 Foka podpłynęła do grupy surferów. Nie rozumieli, czego od nich chce, dopóki nie wskoczyła na deskę

San Diego, leżące nad brzegiem Oceanu Spokojnego, to dla wielu reprezentacja ładniejszej części Kalifornii, a okolice plaży Tourmaline Surf Park uważane są za raj dla surferów, którzy w poszukiwaniu fal i wiatru zjeżdżają z całego kraju. Dodatkowo ostatnimi czasy miejsce to zasłynęło dzięki sympatycznemu stworzeniu. Surfująca foka nie przegapi żadnej okazji, by wskoczyć na deskę. “Takie ma hobby” - przekonują przedstawiciele organizacji Sea World. 

None
30.03.2023 11:55 Ależ historia na Opływie Motławy. Foczka wędrowała po Gdańsku, ukryła się w cieniu ławeczki

W sieci ukazały się zdjęcia z Gdańska, na których widać niespodziewanego spacerowicza na Opływie Motławy. Młody samiec foki odłączył się od swojej mamy i zawędrował w głąb lądu. Świadkowie, którzy dostrzegli go w cieniu ławeczki, relacjonują, że zwierzę zachowywała się zupełnie jak małe dziecko. Szczenię foki pilnie potrzebowało pomocy.Samiec foki szarej zdecydował, że wiosenne promienie słońca to doskonała okazja do zwiedzania Gdańska. Na spacer wybrał okolice Opływu Motławy. Oczywiście zwierzę nie zostało niezauważone przez przechodniów, a jego zdjęcia szybko pojawiły się w sieci. Internauci zachwycili się jego urokiem.

None
23.02.2023 13:01 Pływając w Morzu Śródziemnym napotkał fokę. Zwierzę nie szczędziło mężczyźnie czułości

Mężczyzna pływający w Morzu Śródziemnym nie mógł spodziewać się, że w pewnej chwili znikąd podpłynie do niego foka. Na początku zupełnie nie rozumiał zamiarów zwierzaka, jednak po chwili uświadomił sobie, czego tak naprawdę od niego chce. Na szczęście cała sytuacja została uwieczniona przez jednego ze współtowarzyszy.Nagrania ze zwierzętami w roli głównej często stają się hitami w sieci. Tym razem było podobnie. Zachowanie foki, która przebywała w swoim naturalnym środowisku, zachwyciło internautów. Mężczyzna, do którego podpłynęła, na pewno nie zapomni tej historii do końca życia.

Turystka zaatakowana przez fokę
29.07.2022 10:14 Foka zaatakowała pływającą kobietę. Usiłowała chronić swoje potomstwo

Kobieta pływająca u wybrzeży Hawajów została dotkliwie pogryziona przez fokę z gatunku mniszki hawajskiej. W sieci opublikowano nagranie z całego zajścia. Jak wyjaśniają lokalne władze, u foki zadziałał matczyny instynkt. Chciała chronić swoje młode. Po mediach społecznościowych rozchodzi się film, który ukazuje przykre konsekwencje niestosowania się do znaków ostrzegawczych informujących o obecności dzikich zwierząt w pobliżu plaży. Pomimo znaków ostrzegawczych, mówiących o tym, że okolicy mogą pojawiać się foki z młodymi, 60-letnia turystka i tak postanowiła się wykąpać.

kotik afrykański
09.07.2022 10:10 Wielka radość we wrocławskim ZOO. Urodził się samczyk kotika afrykańskiego

We wrocławskim ZOO na świat przyszedł samiec kotika afrykańskiego - największy przedstawiciel gatunku drapieżnego ssaka morskiego z rodziny uchatkowatych. Maluch ma przed sobą wiele nauki, ale na razie większość czasu spędza z mamą na zapleczu wybiegu w pawilonie Afrykarium.Opiekunowie zwierzaków z wrocławskiego ogrodu zoologicznego pochwalili się nie lada sukcesem hodowlanym. 13 czerwca na świat przyszedł samiec kotika afrykańskiego. Pomimo, iż aktualnie nie posiada jeszcze imienia, zdążył już zyskać miano jednego z najsłodszych podopiecznych placówki.

jamnik
19.02.2020 11:12 Jamnik znalazł sobie nietypową przyjaciółkę. Ich wspólne zdjęcia podbijają sieć

Jamnik podczas spaceru ze swoją właścicielką spotkał i polubił bardzo nietypowe stworzenie. Okazuje się, że przyjaźń pomiędzy różnymi gatunkami zwierząt jest możliwa. Ich wspólne zdjęcia są tak urocze, że obiegły cały świat! Zwierzaki niesamowicie przypadły sobie do gustu. Beztrosko pozowały do zdjęć na oczach zdumionej opiekunki psa. Kiedy ta postanowiła opublikować swoją przygodę na Instagramie, media natychmiast podchwyciły temat. Teraz przyjaciele mają fanów dosłownie wszędzie.

foka
06.01.2020 20:45 Płetwonurek nagrywał film pod wodą. Nagle podpłynęła do niego foka i zrobiła niesamowitą rzecz

Foka to zwierzę, które chyba każdemu z nas automatycznie przywodzi na myśl cyrkowe sztuczki. To jednak skojarzenie dosyć kreskówkowe i nikt raczej nie spodziewałby się, że to zwierzę samo z siebie zainicjuje kontakt z człowiekiem. Dlatego ten nurek doznał głębokiego szoku, kiedy zobaczył, co robi zbliżające się do niego zwierzę! Niezależnie od tego, jak przyjemnie i bajkowo kojarzy nam się jakieś stworzenie, wszyscy wiemy, że dzikie zwierzęta to dzikie zwierzęta i nie powinniśmy zakłócać ich spokoju. Co, jednak jeśli to ono postanowi, że chce zaprzyjaźnić się z nami? Ten nurek nie miał zbyt dużego wyboru, kiedy dzika foka sama do niego podpłynęła i zrobiła coś niezwykłego.

foka
04.11.2019 09:31 Foka myśli, że pluszowa zabawka to jej córeczka. Nie opuszcza jej na krok

Foka była przekonana, że pluszowy miś, który jakiś czas temu dostała od właścicieli fokarium to jej córeczka. Instynkt macierzyński obudził się w niej do tego stopnia, że nie opuszczała jej na krok. Ten widok jest naprawdę przeuroczy, a zwierzak swoim zachowaniem bawi do łez. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale foki to naprawdę inteligentne i z natury ciekawskie zwierzaki. Co więcej, samice swoją dojrzałość płciową osiągają w wieku 4 lat. To więc zupełnie zrozumiałe, że nasza dzisiejsza bohaterka tak bardzo zapragnęła zostać matką. Jej opieka nad zabawką dowodzi, że jest już w pełni gotowa, aby założyć rodzinę.