Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Pływając w Morzu Śródziemnym napotkał fokę. Zwierzę nie szczędziło mężczyźnie czułości
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 23.02.2023 13:01

Pływając w Morzu Śródziemnym napotkał fokę. Zwierzę nie szczędziło mężczyźnie czułości

None
twitter/Gabriele Corno

Mężczyzna pływający w Morzu Śródziemnym nie mógł spodziewać się, że w pewnej chwili znikąd podpłynie do niego foka. Na początku zupełnie nie rozumiał zamiarów zwierzaka, jednak po chwili uświadomił sobie, czego tak naprawdę od niego chce. Na szczęście cała sytuacja została uwieczniona przez jednego ze współtowarzyszy.

Nagrania ze zwierzętami w roli głównej często stają się hitami w sieci. Tym razem było podobnie. Zachowanie foki, która przebywała w swoim naturalnym środowisku, zachwyciło internautów. Mężczyzna, do którego podpłynęła, na pewno nie zapomni tej historii do końca życia.

Foka niespodziewanie podpływa do mężczyzny

Na nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych widać, jak zwierzę podpływa w kierunku młodego mężczyzny i wyraźnie czegoś od niego chce. Nie ma się co dziwić, że człowiek przez kilka pierwszych sekund zdecydowanie nie potrafi rozszyfrować jej zamiarów. Choć trudno w to uwierzyć, po chwili ssak morski oplata jego szyję płetwami i obdarowuje go czułym uściskiem. Nie wolno przy tym zapominać, że te słodkie skądinąd zwierzaki to jednak groźne drapieżniki i wybitni myśliwi, uzbrojeni w potężne szczęki. Czyżby ten osobnik faktycznie zbliżył się do obcego człowieka zupełnie bezinteresownie?

Niedowierzanie, jakie maluje się na twarzy mężczyzny, jest najlepszym komentarzem do całej sytuacji. Kiedy zrozumiał, że zwierzę nie ma wobec niego złych intencji i wcale nie chce zrobić mu krzywdy, odwzajemnia jej objęcie. Co więcej, zaczyna nawet głaskać ją po główce.

whb.png
Gabriele_Corno
 

Trzeba przyznać, że mężczyzna, do którego zdecydowała się podpłynąć foka, to prawdziwy szczęściarz. Wiele osób bez wątpienia chciałoby doświadczyć tego, co spotkało go w najmniej oczekiwanym momencie.

Oto najradośniejsza kotka na świecie. Każdy, kto spojrzy na jej łapkę, odwzajemnia uśmiech

Uroczy ssak morski rozkochał w sobie internautów

Foki to jedne z najbardziej płochliwych, a zarazem bystrych i inteligentnych stworzeń zamieszkujących nasza planetę, które rozróżniają i identyfikują emocje. Zazwyczaj to podstawowe uczucia, takie jak strach, radość, a nawet złość. Choć badania nad tymi bardziej skomplikowanymi wciąż trwają, aż trudno uwierzyć w to, że kuzynka delfina udokumentowana na filmie posunęła się o krok dalej w przyjaźni międzygatunkowej niż większość jej pobratymców. 

Nie ma się co dziwić, że urocza foka, która potrzebowała odrobiny czułości, rozkochała w sobie internautów. Nagranie z jej uściskiem szybko stało się hitem. Co więcej, zdecydowanie może konkurować o miano najbardziej nieoczekiwanego, słodkiego zachowania, na jakie zdecydował się zwierzak względem człowieka.

Pod wideo szybko pojawiły się liczne komentarze zachwyconych użytkowników sieci. Większość z nich uważa, że to prawdziwa osłoda dnia, nawet jeśli wcześniej zdecydowanie nie należał do najlepszych. Są zgodni, że widząc uroczą fokę, uśmiech sam pojawia się na twarzy.

- Fokoterapia z przytulasami - podsumowuje nagranie jeden z internautów.

- Też bym tak chciała! - wyznaje inny.

- Książę w końcu spotkał swoją przeznaczoną srenią księżniczkę - żartuje kolejny.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt -  Bądź z nami!

 

źródło: indiatimes.com; twitter

Lasy Państwowe apelują. Na przełomie lutego i marca patrz pod nogi
Udając się do lasu na przełomie lutego i marca lepiej patrzeć, gdzie stawiamy swoje kroki. Rozpoczyna się coroczna wymiana poroża u jeleniowatych. Zrzuty te często stanowią wyzwanie dla poszukiwaczy, którzy właśnie w tym celu wybierają się na wędrówki. Jedni zbierają go dla przyjemności, inni dla pieniędzy, aczkolwiek wszyscy, którzy pragną zabrać taki skarb do domu, muszą wiedzieć, że obowiązkowe jest przestrzeganie kilku zasad. Poroże jeleni przez niektórych jest traktowane jako idealna ozdoba w domu, inni natomiast szukają go w lasach, aby sprzedać i nieco się wzbogacić. Niezależnie od motywacji, przed zabraniem zrzutu z naturalnego środowiska nie złamać żadnej z zasad wyznaczonej przez leśników. Konsekwencje mogą być tragiczne, czego dowodem była głośna sprawa z 2021 roku, kiedy to zbieracze poroża zagonili jelenie na kruchą taflę lodu.
Czytaj dalej
Zobaczyli psa tonącego w kanale i nie wahali się ani sekundy. Brawurowy wyczyn grupy studentów
twitter/Dbelldb1
Studenci uczelni Manchester Metropolitan University - Jack Spencer Furmston i Ben Camphor - wracali do domu z kawiarni, gdy zobaczyli właściciela psa potrzebującego pomocy. Młodzi dorośli zaoferowali się uratować zwierzę, które wpadło do kanału Ancoats. Film uwieczniony przez jednego z przechodniów pokazuje, jak grupa młodych mężczyzna trzyma jednego z uczniów za nogi, gdy ten usiłuje dostać się do czworonoga.Nie każdy bohater nosi pelerynę. Tym razem godną podziwu postawą wykazali się studenci z Manchesteru, którzy zaangażowali się w akcję ratunkową psa uwięzionego w kanale. Dzięki przechodniom, którzy uwiecznili ich bohaterski wyczyn, o dwójce 20-latków usłyszeli mieszkańcy Wielkiej Brytanii i nie tylko.
Czytaj dalej