Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Płetwonurek nagrywał film pod wodą. Nagle podpłynęła do niego foka i zrobiła niesamowitą rzecz
Anna Frankiewicz
Anna Frankiewicz 06.01.2020 20:45

Płetwonurek nagrywał film pod wodą. Nagle podpłynęła do niego foka i zrobiła niesamowitą rzecz

foka
youtube.com/user/bburville

Foka to zwierzę, które chyba każdemu z nas automatycznie przywodzi na myśl cyrkowe sztuczki. To jednak skojarzenie dosyć kreskówkowe i nikt raczej nie spodziewałby się, że to zwierzę samo z siebie zainicjuje kontakt z człowiekiem. Dlatego ten nurek doznał głębokiego szoku, kiedy zobaczył, co robi zbliżające się do niego zwierzę!

Niezależnie od tego, jak przyjemnie i bajkowo kojarzy nam się jakieś stworzenie, wszyscy wiemy, że dzikie zwierzęta to dzikie zwierzęta i nie powinniśmy zakłócać ich spokoju. Co, jednak jeśli to ono postanowi, że chce zaprzyjaźnić się z nami? Ten nurek nie miał zbyt dużego wyboru, kiedy dzika foka sama do niego podpłynęła i zrobiła coś niezwykłego.

Foka podpłynęła do nurka

Ben Burville jest mężczyzną niezwykle wszechstronym. Nie tylko jest lekarzem, ale i podwodnym kamerzystą. Ma nawet kanał na YouTube, na którym dzieli się swoimi przygodami z nurkowania z fokami. Konsekwentnie wrzuca te filmy już od kilku lat, więc można zobaczyć tam, jak świetnie dogaduje się ze zwierzętami.

Jednak ta foka całkowicie go zaskoczyła. Spędziwszy tyle czasu pod wodą, zna te zwierzęta doskonale, odróżnia już jedno od drugiego. Jednak to było coś niezwykłego, ponieważ podpłynęła do niego zupełnie nieznajoma, nieoswojona z ludźmi foka.

Nigdy nie poznałem tej foki

— To nie jest oswojone zwierzę. To jest dziki, młody samiec foki szarej, najprawdopodobniej ma około 3-4 lat. To nie ja go znalazłem, tylko on mnie, sam zainicjował interakcję — napisał nurek, pod filmem nazwanym Nigdy nie poznałem tej foki.

Widzimy na nim, jak mężczyzny powoli zbliża się zwierzę, które w końcu po dokładnym przyjrzeniu się mężczyźnie… bierze go za rękę. Taki kontakt z dzikim zwierzęciem musi być niezwykłym doświadczeniem. Zazdrościmy!

ZOBACZ NAGRANIE:

Zwierzę samo podpłynęło do mężczyzny.

foka

Foki lubią się do niego też przytulać.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Domowe sposoby na złogi w jelitach. W naszym organizmie może być ich nawet 15 kilogramów
  2. Filip Chajzer pochwalił się mamą. „”Wygląda młodziej od syna”
  3. Różnica wieku nie jest dla nich przeszkodą. Polski milioner pojawił się na gali z 50 lat młodszą partnerką
  4. Lekarz powiedział, że znamię na jej czole jest niegroźne. Rok później walczyła o życie
  5. Agnieszka Chylińska zalała się łzami. Gwiazda zdradziła prawdę o swoim dziecku
  6. Dzieci Królikowskiego drżą o jego zdrowie. Jest ich aż 5, smutne doniesienia

źródła: youtube.com/user/bburville