Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Bernardyn

Bernardyn

masywny pies zaliczany do grupy molosów. Charakteryzuje się dużą budową ciała, oklapłymi uszami i dużym ogonem. Bernardyn może ważyć nawet do 100 kg. Spory czworonóg nie powinien mieszkać w małych mieszkaniach! Z racji masywnej postury może niechcący strącać rzeczy z mebli. Bernardyn potrafi dość obficie się ślinić, co często przeszkadza nieświadomym tego właścicielom. Pies nie nadaje się do mieszkania w domu.

szczeniak bernardyna
25.05.2024 10:18 Kupiła szczenię bernardyna. Pokazała, co stało się z nim 3 lata później

Mieszkanka Hiszpanii zakochana w dużych rasach kupiła wyjątkowe szczenię. Mały bernardyn był puchaty i niezwykle uroczy. Świeżo upieczona właścicielka czworonoga nie spodziewała się, że trafi jej się taki okaz. Zwierzę zyskało sławę na cały kraj.

Maleńki chihuahua gonił ogromnego bernardyna
06.07.2023 16:46 Nagrali, jak maleńka chihuahua goni dużego psa. Było zabawnie, dopóki role się nie odwróciły

Pies rasy chihuahua goniący o wiele większego psa to zawsze groteskowy widok. Mimo swoich niewielkich rozmiarów te czworonogi bywają postrachem wśród zwierząt. Przekonał się o tym bernardyn, którego w ramach zabawy gonił drobny przyjaciel. Śmiechom nie było końca, kiedy potężny psiak uciekał przed znacznie mniejszym kolegą. Kiedy role się odwróciły, przestało być tak zabawnie.

pies rasy bernardyn
08.06.2023 09:17 Bernardyn nie mógł dojść do siebie po tym, co zrobili mu ludzie. Jego ciało jest świadectwem okrucieństwa

Junior to bernardyn, który niestety na własnej skórze przekonał się, jak bardzo bezduszni potrafią być ludzie wobec bezbronnych zwierząt. W chwili, gdy odbierali go ratownicy z organizacji, był nie tylko przeraźliwie wychudzony, ale także miał ślady znęcania, którego ewidentnie ktoś się na nim dopuszczał.Niestety Junior to nie pierwszy i zapewne nie ostatni pies, który padł ofiarą zwyrodnialców, którzy zupełnie nic nie robili sobie z cierpienie bezbronnego stworzenia. Nie ma się co dziwić, że po krzywdzie, jakiej doświadczył bardzo trudno mu się pozbierać, a co dopiero zaufać człowiekowi.

Bernardyn
24.03.2022 18:42 11 ras psów, które nie nadają się do mieszkania.

Wybór psa to wcale nie taka prosta sprawa, jakby się wydawało. Wiele osób, które decydują się na nowego członka rodziny zapomina, że każdy psiak ma swoje indywidualne potrzeby i wymagania, które nie dość, że zmieniają się od rasy, to jeszcze zależą od charakteru każdego pojedynczego psa. Zanim podejmiemy tak ważną decyzję, jaką jest posiadanie psa, powinniśmy wziąć pod uwagę parę czynników. Zdecydowanie jednym z najważniejszych jest metraż naszego lokum.

bernardyn
15.03.2022 01:00 Tak wyglądał bernardyn po spotkaniu z jeżozwierzem. "Nie był to jego pierwszy raz"

Bernardyna o imieniu Ruckus wyjątkowo ciągnie do jeżozwierzy. Niestety, one nie odwzajemniają jego zainteresowania, a każda próba zaprzyjaźnienia się z nimi kończy się dla pupila wizytą w gabinecie weterynaryjnym.Ruckus to pies zaliczany do grupy molosów w typie górskim, określanej jako bernardyn. Mimo dużych rozmiarów psy tej rasy są bardzo spokojne i łagodne. Słyną ze swojej niezwykłej chęci niesienia pomocy, a w dodatku są bardzo przyjacielskie. Nic więc dziwnego, że Ruckus próbował zaprzyjaźnić się nawet z jeżozwierzem.

Dawid Kubacki
18.02.2022 01:00 Można się wzruszyć. Tak powitano Dawida Kubackiego po powrocie z igrzysk

Dawid Kubacki mógł liczyć na czułe powitanie po powrocie z igrzysk olimpijskich w Pekinie, gdzie zdobył brązowy medal. Polski skoczek narciarski został napadnięty tuż po przekroczeniu progu domu przez czworonożnego członka rodziny. Za sprawą Marty Kubackiej wzruszająca scena trafiła do sieci.Niedziela 6 lutego przejdzie do historii polskich skoków narciarskich. 31-letni Dawid Kubacki wywalczył brązowy medal na skoczni normalnej w igrzyskach w Pekinie. W środę wieczorem wreszcie doczekaliśmy się powrotu Biało-Czerwonych do ojczyzny. Chociaż dziennikarze i fani nie kryli zachwytu występem polskich skoczków, reakcja Berniego - psa należącego do brązowego medalisty, bije na głowę wszystko.

Dawid i Marta Kubaccy
25.01.2022 01:00 Czapeczki, tort i prezenty. Tak Dawid Kubacki świętuje urodziny ukochanego psa

Dawid Kubacki przed tygodniem otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Jak się okazuje, izolacja domowa zbiegła się w czasie z najważniejszym świętem jego czworonożnego przyjaciela. Polski skoczek narciarski pokazał, jak w tym roku obchodził urodziny Berniego. Marta i Dawid Kubaccy wydają się być zgodną i kochającą parą, która bardzo docenia czas spędzony w rodzinnym gronie. W 2020 roku małżeństwo postanowiło spełnić jedno ze swoich największych marzeń. Mowa oczywiście o powiększeniu rodziny.

BeFunky-collage - 2021-07-21T082213.054
21.07.2021 02:00 Suczka Olivia zmienia kolory. Nie zgadniecie, co jest przyczyną zjawiska

Psy miewają różne umaszczenie, ale kolor zielony zdarza się raczej rzadko. Zwłaszcza jeśli jeszcze poprzedniego wieczora piesek był biały.Stephanie Olson nie wierzyła własnym oczom, gdy rankiem powitała swoją uroczą suczkę Olivię i stwierdziła, że pupilka zmieniła kolor.

Zdjęcie podglądowe
14.06.2021 02:00 Tragiczny finał wizyty u psiego fryzjera. Suczka odeszła w męczarniach, zatrważające szczegóły

Dramat w Pyskowicach. Właściciel 4-letniej suczki poinformował na mediach społecznościowych, że w wyniku nieszczęśliwego wypadku w salonie groomerskim, stracił swoją podopieczną. Tosia odeszła w niewyobrażalnych męczarniach. Sprawą zajmie się policja.Pan Igor Szymański opisał okoliczności zdarzenia na Facebooku. Jak wynika z jego wpisu, sytuacja miała miejsce 7 czerwca. Mężczyzna przyprowadził swoją pupilkę do salonu psiej urody Reksio w Pyskowicach i poprosił o standardowy zabieg w postaci strzyżenia i uczesania.

Cosmo po adopcji
25.02.2021 01:00 Spędził całe życie w schronisku, teraz znalazł nowy dom. Reakcja psa jest niesamowita

Bernardyn trafił do schroniska w Nebrasce. Umieścił go tam hodowca psów, Cosmo - bo tak na imię ma przeuroczy psiak - nie miał pojęcia dlaczego został oddany. W przytulisku dla zwierząt, pies znalazł opiekę, był dobrze karmiony, miał dostęp do opieki weterynaryjnej oraz spacerniaka. Jak podają lokalne media, wydawał się naprawdę zadowolony, jednak pracownicy ośrodka wiedzieli, że Cosmo zasługuje na lepszy los.

Bernardyn
02.02.2021 01:00 Bernardyn zobaczył panią po miesiącu rozłąki. Jego reakcja wzrusza do łez, wszystko się nagrało

Zaledwie 10-miesięczny bernardyn może i zdążył urosnąć do pokaźnych rozmiarów, lecz w sercu wciąż jest beztroskim szczeniakiem, który uwielbia się bawić ze swoimi opiekunkami. Okazuje się jednak, że cierpliwość tego młodego psiaka została wystawiona na wyjątkowo ciężką próbę. Musiał pogodzić się z faktem, że przez 30 dni nie zobaczy jednej ze swoich pań.

bernardyn z panią
04.11.2020 01:00 Ogromny bernardyn zobaczył panią po miesiącu rozłąki. Reakcja mogła być tylko jedna, jest wideo

Wideo pokazuje, jak wiele znaczymy naprawdę dla swoich zwierząt. Ogromny bernardyn ma tylko 10 miesięcy, ale swoimi rozmiarami mógłby przerazić niejedną osobę! Nie wiadomo, dlaczego jego pani nie było w domu przez miesiąc, jednak reakcja psa doskonale udowadnia, że miesiąc to stanowczo za długo. Trudno nie rozpłynąć się na widok takiego powitania w domu!

bernardyn
23.10.2019 10:12 Ogromny bernardyn przytula swojego pana. Mężczyzna nie ma żadnych szans z uroczym olbrzymem

Bernardyn to ogromny pies, jednak z reguły swoim zachowaniem przypomina raczej kochaną przytulankę. W starciu z tak potężną dawką miłości człowiek nie ma za dużych szans, aby jej się oprzeć. Podczas codziennych czułości, to pies zadecyduje, kiedy będzie miał dość! Niektóre psy są bardzo przyjacielskie i skore do pieszczot. Uwielbiają się przytulać i leżeć na swoim właścicielu. Kiedy jednak pies jest ogromny i waży prawie 100 kg, trzymanie go na kolankach nie jest możliwe. Pies jest w stanie przygnieść całego człowieka! Ale czego nie robi się z miłości!