Bernardyn
Źródło: youtube/Angelica M

Bernardyn zobaczył panią po miesiącu rozłąki. Jego reakcja wzrusza do łez, wszystko się nagrało

2 Lutego 2021

Bernardyn nie mógł powstrzymać radości, gdy jego oczom ukazała się długo niewidziana właścicielka. Ich rozstanie trwało cały miesiąc, dlatego ogromny pies bardzo się za nią stęsknił. Ich ponowne spotkanie zostało uchwycone na nagraniu. Moment, kiedy wpadli sobie w ramiona, to wyjątkowo wzruszająca scena, która stopi serce każdego miłośnika zwierząt.

Zaledwie 10-miesięczny bernardyn może i zdążył urosnąć do pokaźnych rozmiarów, lecz w sercu wciąż jest beztroskim szczeniakiem, który uwielbia się bawić ze swoimi opiekunkami. Okazuje się jednak, że cierpliwość tego młodego psiaka została wystawiona na wyjątkowo ciężką próbę. Musiał pogodzić się z faktem, że przez 30 dni nie zobaczy jednej ze swoich pań.

Bernardyn nie widział swojej pani od miesiąca

Odkąd bernardyn zamieszkał pod wspólnym dachem wraz ze swoją rodziną, najbardziej zaprzyjaźnił się z nastoletnią córką swojej właścicielki. Dziewczyna poświęcała mu dużo uwagi i uwielbiała zabierać go na wspólne spacery, podczas których uczyła go aportować. Nic dziwnego, że zajęła specjalne miejsce w sercu futrzaka pochodzącego ze Szwajcarii.

Pewnego dnia przyszedł moment ich rozstania. Dziewczyna zniknęła z domu, pozostawiając 10-miesięcznego psa pod opieką swojej mamy. Bernardyn przez cały miesiąc nie widział swojej pani, dlatego z pewnością wielokrotnie zastanawiał się, jak szybko ujrzy ją z powrotem w domu. W końcu dla psa nawet 30 dni wydaje się wiecznością!

Dni mijały nieubłaganie, a poczucie tęsknoty tylko się nasilało. Rozłąka jednak w końcu dobiegła końca. Matka dziewczyny wiedziała, że jej córka wkrótce wróci do domu, dlatego postanowiła zrobić psu niespodziankę. Po krótkim spacerze zaprowadziła psiaka przed dom. Szczeniak chyba nie do końca wiedział, co go czeka za kilka chwil, jednak intuicja podpowiadała mu, że warto słuchać się swojej właścicielki i cierpliwie poczekać.

10 lat służył w policji. Owczarek niemiecki odszedł na zasłużoną emeryturę10 lat służył w policji. Owczarek niemiecki odszedł na zasłużoną emeryturęCzytaj dalej

Wzruszające spotkanie

Czekając przed domem na powrót nastolatki, kobieta poprosiła, by towarzysząca jej osoba nagrała reakcję pupila. Trzeba przyznać, że to był to genialny pomysł. Na opublikowanym nagraniu widzimy, że potężny czworonóg w końcu dostrzega młodą kobietę. Nastolatka zbliża się w stronę trawnika, uśmiechając się na widok komitetu powitalnego.

Bernardyn początkowo zastygł w bezruchu. Wyglądał, jakby nie mógł uwierzyć, że ta chwila dzieje się naprawdę. Bacznie obserwował nadchodzącą osobę, lecz już po kilku sekundach finalnie do niego dotarło, kto właśnie zaszczycił go swoją obecnością. Po krótkim szczeknięciu rzuca się do przodu i wpada wprost w ramiona drobnej dziewczyny.

Mimo że swoim rozmiarem potrafi wzbudzić strach w wielu osobach, ten słodki czworonóg wygląda, jakby nie był zdolny skrzywdzić muchy. Z podekscytowania skakał na nastolatkę, machając ogonem i dając się jej pogłaskać oraz wyprzytulać. Aż trudno uwierzyć, że mając tylko 10-miesięcy, już dosięga swojej właścicielce do łokcia. Warto jednak podkreślić, że agresja nie leży w naturze psów tej rasy. Bernardyny może i są postawniejszymi zwierzętami, ale są zazwyczaj bardzo spokojne oraz ułożone, a ewentualną złość może w nim wzbudzić tylko natrętne zaczepianie przez innego zwierzaka czy nieznajomą osobę.

Wzruszające nagranie poruszyło serca internautów, którzy z jednoczesnym rozbawieniem i rozczuleniem tłumnie oglądają je na platformie Youtube. Wideo zyskało już ponad milion wyświetleń, a komentarze zalały pochwały pod adresem stęsknionego czworonoga. Chyba nikt by nie podejrzewał, że ten uroczy pies mógłby w tej sytuacji zachować się inaczej.

Zobacz nagranie:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: youtube

Następny artykuł