Swiatzwierzat.pl
Cosmo po adopcji

youtube.com/The Dodo

Spędził całe życie w schronisku, teraz znalazł nowy dom. Reakcja psa jest niesamowita

25 Lutego 2021

Autor tekstu:

Oktawian Góral

Udostępnij:

Bez wątpienia, każdy pies zasługuje na ciepły dom, troskliwą opiekę i kochających właścicieli. Niestety, niektóre z tych cudownych stworzeń przez wiele lat nie mogą znaleźć swojej upragnionej oazy. Pies z nagrania przez wiele lat mieszkał w schroni

Bernardyn trafił do schroniska w Nebrasce. Umieścił go tam hodowca psów, Cosmo - bo tak na imię ma przeuroczy psiak - nie miał pojęcia dlaczego został oddany. W przytulisku dla zwierząt, pies znalazł opiekę, był dobrze karmiony, miał dostęp do opieki weterynaryjnej oraz spacerniaka. Jak podają lokalne media, wydawał się naprawdę zadowolony, jednak pracownicy ośrodka wiedzieli, że Cosmo zasługuje na lepszy los.

Pies szuka schronienia

Pracownicy schroniska zdecydowali się wykupić reklamę w internecie, aby zachęcić ludzi do adopcji Cosmo. Nie upłynęło wiele czasu, gdy informacje o poszukiwaniu przez psiaka domu trafiły do Jane i Geoffa, pary, która wprost kochała zwierzęta. Postanowili oni poznać Cosmo. W tym celu wynajęli samochód i przejechali niezły szmat drogi, by dotrzeć do schroniska.

Według Jane, Cosmo patrzył w kamerę oczami, które mówiły: Proszę, zabierz mnie do domu. Para mieszkała kilkadziesiąt kilometrów od schroniska, ale wiedzieli, że kiedy spotkają tego uroczego, łagodnego olbrzyma, wszystko będzie tego warte.

Gdy Jane i Geoffe znaleźli się już w schronisku, Cosmo był nieco zaniepokojony, jednak para to przewidziała i przyniosła "na przełamanie lodów" zabawkowego krokodyla, ten trik okazał się skuteczny. Cosmo żywo zainteresował się zabawką, a lęk szybko odszedł w zapomnienie. Cosmo tak jakby wyczuł, że Jane i Geoffe przyjechali po to, aby zapewnić mu miłość i stworzyć wspólnie z nim ciepły dom. Para spędziła sporo czasu w schronisku, na wspólnych zabawach z psem. Właścicielka ośrodka widząc jak dobrze Cosmo dogaduje się z przybyszami, nie miała wątpliwości, że to własnie Jane i Geoffe powinni zostać opiekunami Cosmo.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Pies ma nowy dom

Co prawda, pies nieco bał się wsiąść do samochodu. Zapewne miał w cały czas w pamięci ostatnią podróż, gdy to hodowca przywiózł go do schroniska. Po przyjeździe do  nowego domu Cosmo szybko się oswoił z nową sytuacją. Jego reakcja jest naprawdę niesamowita. Ten uroczy olbrzym od razu zaczął bawić się z dziećmi oraz innymi zwierzętami.

Para obserwowała, jak zachowuje się Cosmo w nowym domu. W relacji, jaką przekazali lokalnym mediom mówili: - Cosmo, z tego co wiemy, nigdy wcześniej nie mieszkał w domu. Wydaje nam się, że nigdy wcześniej nie wchodził po schodach. Psiak nie rozumie czym są smakołyki. Jest tu mniej niż 24 godziny, a my po prostu uwielbiamy patrzeć, jaką radość sprawia mu to, co ma. Wiemy, że nigdy wcześniej nie miał prawdziwego domu - mówią Jane i Geoffe.

W ciągu kolejnych tygodni w nowym domu, pies był nagrywany, a Jane dokumentowała poczynania nowego lokatora oraz jego osiągnięcia. Przezabawne wideo obiegło internet. Osoby, które je obejrzały, są zarazem rozbawione, jak i wzruszone. Psiak w nowym domu uczył się korzystać ze schodów, dowiedział się jak smakuje ludzkie jedzenie. Zobaczcie sami!

Zobacz wideo:

[EMBED-4111]

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Oktawian GóralAutor

Wydawca swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Drapieżny kot uciekł z hodowli? Nagranie nie pozostawia wątpliwości

Czytaj więcej >
czarne koty

Pozostałe

„Nie rozdzielajcie nas, przyniesiemy podwójne szczęście”

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dziecko włożyło żywą rybę do ust. Internauci: „To wcale nie jest śmieszne"

Czytaj więcej >

Pozostałe

Ciało morskiego ssaka wyrzucone na brzeg. To zagrożony wyginięciem kuzyn delfina

Czytaj więcej >

Pozostałe

Hiszpańskie władze ograniczają żeglugę łodzi. Winne są agresywne zwierzęta

Czytaj więcej >

Pozostałe

Słoniątko chciało przytulić się do turystki. Nie było łatwo, ale zdecydowanie warto

Czytaj więcej >