Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Nagrali, jak maleńka chihuahua goni dużego psa. Było zabawnie, dopóki role się nie odwróciły
Lena Tomaszewska
Lena Tomaszewska 06.07.2023 16:46

Nagrali, jak maleńka chihuahua goni dużego psa. Było zabawnie, dopóki role się nie odwróciły

Maleńki chihuahua gonił ogromnego bernardyna
Maleńki chihuahua gonił ogromnego bernardyna, fot. Instagram/tito.and.odin

Pies rasy chihuahua goniący o wiele większego psa to zawsze groteskowy widok. Mimo swoich niewielkich rozmiarów te czworonogi bywają postrachem wśród zwierząt. Przekonał się o tym bernardyn, którego w ramach zabawy gonił drobny przyjaciel. Śmiechom nie było końca, kiedy potężny psiak uciekał przed znacznie mniejszym kolegą. Kiedy role się odwróciły, przestało być tak zabawnie.

Chihuahua gonił dwadzieścia razy cięższego psa. Tego się nie spodziewał

Chihuahua często cierpią na syndrom małego psa i uporanie się z agresywną małą istotą bywa trudne. Na szczęście bernardyn Odin ma wobec swojego mniejszego kumpla Tito odpowiednią dozę cierpliwości. Stoicka postawa starszego psa jednak nie trwa wiecznie. Cierpliwość Odina ma swoje granice, a tym razem Tito je przekroczył.

Psy są współtowarzyszami zabaw. I tym razem postanowili zaangażować się w psoty, kiedy Tito zaczął gonić bernardyna po trawniku. W trakcie niewinnej zabawy biegł za Odinem, warcząc przy tym walecznie. Jego bohaterskie szczekanie jednak przeobraziło się w przestraszony wrzask, kiedy role się odwróciły.

chihuahua i bernardyn (4).jpg
Waleczny Tito gonił większego kumpla, zaciekle przy tym warcząc, fot. Instagram/tito.and.odin
Nastolatek adoptował małego owczarka. Wtedy jeszcze nie wiedział, że nie powinien wpuścić go do domu

"Nie jest tak zabawnie, kiedy role się odwrócą"

Bernardyn wykazał się niesamowitym sprytem, kiedy skorzystał z okazji i to on zaczął gonić chihuahuę. Kiedy mały pies rozpędził się, goniąc większego kolegę, Odin przechytrzył go i umknął w bok. Chihuahua biegł nadal tym samym torem i dzięki temu role się odwróciły. Teraz to bernardyn gonił drobnego pieska, który ze strachem w głosie jęczał i uciekał.

chihuahua i bernardyn (5).jpg
Inteligentny bernardyn przechytrzył mniejszego psa i role się odwróciły, fot. Instagram/tito.and.odin

Na szczęście zabawa była niewinna i Tito nie groziło żadne bezpieczeństwo. Dostał jednak nauczkę od większego psa, kiedy pozwolił sobie na zbyt dużą swobodę.

Niesamowita przyjaźń bernardyna z chihuahuą. Tito i Odin to wierni druhowie

Bernardyn i chihuahua uwielbiają robić wszystko razem. Są wiernymi towarzyszami zabaw i nigdy nie przegapią okazji na psoty. Każdą chwilę spędzają razem. Jedzą razem, śpią razem i sprawiają problemy również razem.

Odin stara się być delikatny w stosunku do mniejszego kolegi. Jest świadomy różnicy wielkości i nie chce zrobić mu krzywdy. Tito natomiast próbuje rekompensować swój mały rozmiar i bywa nazbyt agresywny. Wtedy właśnie wkracza do akcji bernardyn, który uspokaja mniejszego kolegę i przywraca go do pionu.

chihuahua i bernardyn (3).jpg
Tito cierpi na syndrom małego psa i zdarza mu się nieuzasadniona agresja, fot. Instagram/tito.and.odin
chihuahua i bernardyn (2).jpg
Odin stara wykazywać się spokojem i mądrością jako starszy kolega, ale czasem Tito jest nie do wytrzymania, fot. Instagram/tito.and.odin

Źródło: wamiz.co.uk