Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Tak wyglądał bernardyn po spotkaniu z jeżozwierzem. "Nie był to jego pierwszy raz"
Redakcja swiatzwierzat.pl
Redakcja swiatzwierzat.pl 15.03.2022 01:00

Tak wyglądał bernardyn po spotkaniu z jeżozwierzem. "Nie był to jego pierwszy raz"

bernardyn
fot. Caters

Bernardyna o imieniu Ruckus wyjątkowo ciągnie do jeżozwierzy. Niestety, one nie odwzajemniają jego zainteresowania, a każda próba zaprzyjaźnienia się z nimi kończy się dla pupila wizytą w gabinecie weterynaryjnym.

Ruckus to pies zaliczany do grupy molosów w typie górskim, określanej jako bernardyn. Mimo dużych rozmiarów psy tej rasy są bardzo spokojne i łagodne. Słyną ze swojej niezwykłej chęci niesienia pomocy, a w dodatku są bardzo przyjacielskie. Nic więc dziwnego, że Ruckus próbował zaprzyjaźnić się nawet z jeżozwierzem.

Bolesne spotkanie bernardyna z jeżozwierzem

Po tym jak Ruckus próbował zaprzyjaźnić się z jeżozwierzem, właściciele szybko zabrali go do lecznicy. Miał w pysk powbijanych mnóstwo kolców, dlatego wymagał interwencji specjalisty.

Weterynarze starannie usunęli z jego pyszczka wszystkie igły. Nie ulega wątpliwości, że feralne spotkanie i jego skutki musiały być dla czworonoga wyjątkowo bolesne.

- Ruckus przybył do nas z masą kolców powbijanych w swój pyszczek. Nie był to jednak jego pierwszy raz. Już kiedyś trafił do nas z kolcami, które utknęły we wnętrzu jego pyszczka. Wygląda na to, że ten pies ma wielką chęć zaprzyjaźnienia się z jeżozwierzami - powiedzieli weterynarze, opiekujący się bernardynem.

undefined
undefined

Bernardyn miał pełno kolców wbitych w pysk

Lekarze dokładnie oczyścili pysk bernardyna z igieł, po czym w końcu mógł odetchnąć z ulgą. Pies czuje się dobrze i już wszystko z nim w porządku. Weterynarze mają nadzieję, że Ruckus wyciągnie wnioski z tego doświadczenia i następnym razem dobrze się zastanowi, zanim kolejny raz postanowi zaprzyjaźnić się z jeżozwierzem.

Jak twierdzą weterynarze, jeżozwierz może posiadać nawet 30 tysięcy kolców, które uwalnia kiedy poczuje się zagrożony. - Nawet jeśli pies chciał tylko obejrzeć jeżozwierza, to on mógł uznać to jako potencjalny atak. Kolce łatwo odrywają się do jeżozwierza, ale są trudne do usunięcia, gdy wbiją się w innego zwierzaka, takiego jak na przykład pies – tłumaczą lekarze weterynarii, cytowani przez portal kochamyzwierzaki.pl.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Źródło: kochamyzwierzaki.pl, mirror.co.uk, zooplus.pl