Struś na podhalańskiej ścieżce rowerowej. Nikt nie zgłosił jego zaginięcia
Struś zaskoczył swoją obecnością przejeżdżających rowerzystów na jednej z podhalańskich ścieżek. Przypadkowy świadek zdarzenia udokumentował zajście za pomocą nagrania. Sprawa egzotycznego gościa jest wciąż niewyjaśniona, gdyż nikt nie zgłosił jego zaginięcia.
Kolejny egzotyczny okaz zwierzęcia na polskich drogach
W ostatnich tygodniach wydarzenia z kraju z udziałem niespodziewanych dzikich zwierząt nie przestają nas zaskakiwać. Nie tak dawno pisaliśmy o wielbłądzie, który swoim widokiem przy drodze zaskoczył kierowców powracających z majówki. Tym razem kolej na innego uroczego gagatka.
Kilka dni temu Tygodnik Podhalański zamieścił w sieci na swoim koncie na Facebooku nagranie z nietypowym ptakiem spacerującym wzdłuż ścieżki dla rowerzystów. Egzotycznym gościem majestatycznie przechadzającym się podhalańską drogą, jakby nigdy nic, był struś.
Struś na podhalańskiej ścieżce rowerowej
Potężny nielot swoją obecnością zaskoczył przypadkowych przejeżdżających na ścieżce rowerowej między Nowym Targiem a Czarnym Dunajcem (woj. małopolskie). Jeden ze świadków wydarzenia nagrał spacerującego ptaka, który wydawał się być niewzruszony bliskim widokiem człowieka.
Sprawa wciąż jest badana, gdyż nie wiadomo, skąd pochodzi struś . Zwierzę najprawdopodobniej uciekło z któregoś z pobliskich minizoo, bądź hodowli. Jak się jednak okazuje, lokalne służby nie otrzymały do tej pory zgłoszenia o podobnym uciekinierze.
Ciekawostki o strusiach
Strusie dobrze znane są nam jako nielotne ptaki lądowe. Ich naturalnym środowiskiem są m.in. tereny półpustynne czy afrykańskie sawanny. Zwierzęta te mają kilka charakterystycznych i ciekawych dla swojego gatunku cech. Oto one:
- strusie są największymi ptakami;
- strusie mierzą około 2,7 metrów i ważą nawet 159 kilogramów;
- strusie nie potrafią latać;
- strusie mają 2 palce;
- strusie są poligamiczne;
- strusie kopią gniazda w ziemi i wkładają do nich głowy, aby je doglądać;
- strusie jajo waży średnio 2,7 kilograma i mierzy około 15 centymetrów długości;
- samice mają odmienny kolor piór od samców (samce mają czarne upierzenie, a samice brązowe);
- strusie mają trzy żołądki;
- strusie żywią się głównie roślinami;
- strusie nie mają zębów;
- samiec za pomocą swoich piór wabi samice;
- strusie w naturalnym środowisku dożywają około 40 lat, a te hodowlane 50.