Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Potężny nielot zaskoczył mieszkańców osiedla. "Obok mojego auta stoi struś"
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 02.03.2022 01:00

Potężny nielot zaskoczył mieszkańców osiedla. "Obok mojego auta stoi struś"

Struś
youtube/lublin112

Mieszkaniec Turka pod Lublinem nie potrzebował kawy, aby rozbudzić organizm i stawić czoła wyzwaniom dnia codziennego. Gdy wyszedł rano do pracy, przeżył niemałe zaskoczenie. Jego oczom ukazał się beztrosko spacerujący osiedlowymi uliczkami gatunek nielotnego ptaka. Czy wychodząc do pracy, spodziewalibyście się zobaczyć "strusia" kroczącego środkiem uliczki? Mieszkańcy osiedla Borek w podlubelskiej Turce zapewne też nie brali tej możliwości pod uwagę. A jednak to zdarzyło się naprawdę.

"Struś" na gigancie

Pokaźnych rozmiarów ptak lądowy rzeczywiście oddawał się porannym spacerom wzdłuż rzędu zaparkowanych samochodów, przyciągając spojrzenia zaciekawionych gapiów i napędzając świadkom sporo strachu.

- Proszę potraktować moje słowa poważnie. Zapewniam, że nic nie piłem, ani też nie mam żadnych omamów wzrokowych. Wyszedłem z domu do pracy, a obok mojego auta stoi struś - powiedział jeden z mieszkańców osiedla, cytowany przez portal lublin112.pl.

Choć strusie są z reguły sympatycznymi zwierzętami, gdy poczują się zagrożone mogą zaatakować. Ptaki te potrafią bowiem wymierzyć kopniaka z siłą porównywalną do siły konia i zabić. Z tego względu na widok nietypowego spacerowicza część kierowców zaczęła zawracać w popłochu. Kiedy jeden z mieszkańców zaczął szybko cofać, o mało nie doprowadził do stłuczki.

Niby struś, a jednak emu

Kiedy ptak zaczął kierować się w stronę ruchliwej drogi krajowej nr 82 Lublin – Łęczna, kilkoro mieszkańców zdecydowało się zainterweniować. Zwierzę udało się uspokoić i zamknąć na jednej z posesji do przyjazdu służb.

Jak ustalił portal lublin112.pl, zwierzę uciekło w nocy z gospodarstwa w Łuszczowie, dokąd szczęśliwie wróciło.

Ciekawostką jest, że amator porannych spacerów to w rzeczywistości nie struś, a emu. Mimo, iż oba te gatunki mają wiele podobieństw, różni je m.in. wielkość oraz pochodzenie. Ojczyzną emu, czyli drugiego co do wielkości ptaka na świecie, jest Australia. natomiast strusia, czyli największego i najcięższego ptaka żyjącego obecnie na Ziemi, - Afryka.

Źródło: lublin112.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami