Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Gorszej niespodzianki od dziewczyny nie mógł dostać. Po tym musiał się z nią rozstać
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 18.06.2024 11:22

Gorszej niespodzianki od dziewczyny nie mógł dostać. Po tym musiał się z nią rozstać

adopcja psa
fot. canva/ pixelshot

Nieudany prezent? Zdarza się najlepszym, ale nie każdy podarunek można zwrócić czy wymienić. Kiedy pewien mężczyzna wrócił do domu, nie mógł uwierzyć własnym oczom — w salonie czekał na niego pies. Jego dziewczyna, uśmiechając się, oznajmiła, że to prezent. Zaskoczony i zdenerwowany partner nie mógł tego zrozumieć. Jego decyzja zaskoczyła internautów i wywołała gorącą dyskusję w komentarzach.

Nietrafiony prezent przyczyną rozstania

Psy od wieków są uważane za najlepszych przyjaciół człowieka. Są lojalne, oddane i pełne energii — czego chcieć więcej? Jednak nie wszyscy podzielają miłość do czworonogów. W rzeczywistości u niektórych ludzi zwierzęta wywołują silną niechęć. Jednym z głównych powodów jest strach wynikający często z nieprzyjemnych doświadczeń w przeszłości, np. pogryzienia.

Stosunek człowieka do zwierząt może zaważyć na potencjalnych znajomościach i przyjaźniach, jak i relacjach romantycznych. W związku ważne jest wzajemne zrozumienie i szacunek dla preferencji partnera. Jednak czasami różnice mogą prowadzić do poważnych konfliktów. Pewien internauta podzielił się swoją historią na popularnym forum Reddit. Będąc osobą, która nie lubi psów, opowiedział, jak doszło do zerwania z jego dziewczyną. Decyzja o rozstaniu zapadła zaraz po tym, jak przyprowadziła do domu nieproszonego gościa. 

Nowość w Action. Mata do zabaw dla kota dostępna za grosze Zaskakujący finał pierwszego spaceru ze szczeniakiem. Właściciel się zdziwił

Dziewczyna zrobiła prezent swojemu chłopakowi. W domu zastał psa

Mężczyzna tworzył z dziewczyną bardzo zgrany związek od ponad roku. Od samego początku opowiadając o sobie, zaznaczał, że bardzo nie lubi psów. Do tego stopnia, że nie potrafi przebywać z czworonogami w jednym pomieszczeniu. Mówił swojej wybrance, że jeżeli kiedykolwiek będzie chciała mieć w domu zwierzaka, to będzie musiała postawić na kota lub kanarka. 

Nawet gdy widzę psa w publicznym miejscu, staram się zachować odpowiednio duży dystans między mną a osobą wyprowadzającą psa - podkreślił swój stosunek do psów autor wpisu.

adopcja psa
fot. canva/ pixelshot

Pewnego wieczoru, kiedy wrócił do domu, w salonie czekała na niego niespodzianka. Dziewczyna chciała mu sprawić prezent. Na środku pokoju siedział golden retriever. Początkowo mężczyzna nie dowierzał własnym oczom. Kiedy zapytał swoją partnerkę o to, do kogo należy pies, otrzymał jedynie odpowiedź, że “jest nasz”. Po kilku próbach przedyskutowania tematu posiadania zwierzęcia, które okazały się daremne, właściciel domu podjął decyzję o wyprowadzce. 

Podczas pobytu w hotelu moja dziewczyna dzwoniła do mnie kilka razy, ale nie odebrałem. Potem napisała do mnie mówić, że przesadzam i że mój strach przed psami jest śmieszny - opowiada swoją historię w mediach społecznościowych.

Dziewczyna próbowała namówić chłopaka do powrotu

Dziewczyna próbowała namówić swojego partnera do powrotu do domu oraz przekonania go do posiadania czworonoga. Uważała, że mężczyzna przesadza i powinien chociaż spróbować zamieszkać z psem pod jednym dachem. Wierzyła, że w ten sposób mógłby pokonać swoją niechęć i strach. 

Nigdy nie prosiłem o przezwyciężenie tego i szczerze mówiąc nigdy mi to nie przeszkadzało, dopóki w moim domu nie było psów. Nigdy wcześniej nie głaskałem psa i nigdy tego nie zrobię - tłumaczył się mężczyzna.

kłótnia w związku
fot. canva/ Konstantin Postumitenko

Pod historią zamieszczoną przez użytkownika forum zawrzało. W komentarzach rozpętała się ogromna dyskusja na temat zachowania zarówno mężczyzny, jak i jego dziewczyny. 

  • “Jestem miłośniczką psów. Ale gdyby mój mąż powiedział mi, że absolutnie boi się psów, nie przywiozłabym ich do domu”,
     
  • “Nie ma znaczenia, czy oboje jesteście miłośnikami psów. Oboje musicie zdecydować i porozmawiać o wzięciu jakiegokolwiek zwierzaka. Twoja dziewczyna nie jest wsparciem”,
     
  • “Największym problemem nie jest pies, a to, że dziewczyna nie dba o twoje uczucia",
     
  • “Wybrała psa. Najłatwiejszy sposób, by z tobą zerwać, wybacz”.

Mężczyzna nie chciał być typem partnera stawiającego ultimatum, niemniej jednak zmuszony do postawienia sprawy jasno: “albo pies, albo ja”. Zachowanie dziewczyny skłoniło go do podjęcia decyzji o rozstaniu, mimo iż było mu z nią dobrze. A Wy co zrobilibyście w takiej sytuacji? 

Powiązane
wieloryb
Quiz o głębinowych "potworach". Ile wiesz o stworzeniach mórz i oceanów?