Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Słyszała rozpaczliwe miauczenie kota, lecz nigdzie go nie było. Po chwili zrozumiała, skąd dochodzi
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 20.04.2024 12:11

Słyszała rozpaczliwe miauczenie kota, lecz nigdzie go nie było. Po chwili zrozumiała, skąd dochodzi

uratowany kotek
Fot. instagram.com/ felipe.p.bretas

Nastolatka, która wybrała się ze szkolnymi znajomymi na spacer, usłyszała przeraźliwe wołanie. Kotek głośno miauczał, lecz nigdzie nie było go widać. Gdy zdała sobie sprawę, skąd dochodzi płacz przerażonego stworzenia, nie mogła postąpić inaczej. Choć mruczek utknął w trudno dostępnym miejscu, dziewczyna od razu rzuciła się mu na ratunek. Okazało się, że takie zachowanie odziedziczyła w genach po swoim tacie.

Dzieci kochają zwierzęta

Dla dzieci świat zwierząt jest magicznym miejscem pełnym cudów, tajemnic i ciekawych odkryć. Od miękkich pluszaków po żywe stworzenia, zwierzęta mają niezwykłą moc przyciągania i pobudzają wyobraźnię dziecięcych umysłów. Futrzaki, zwłaszcza te uratowane są przyjazne i towarzyskie. Dzieci często łączą się z nimi w szczególny sposób, budując relacje pełne miłości i zaufania. Zwierzęta domowe, takie jak psy czy koty, stają się dla dzieci nie tylko towarzyszami zabaw, ale też wiernymi przyjaciółmi na całe życie.

Nastolatka mieszkająca w Brazylii wybrała się z grupą znajomych ze szkoły na spacer. W gwarze rozmów, śmiechu i wspólnych zabaw usłyszała wołanie o pomoc. Wsłuchując się w dźwięk, zrozumiała, że to miauczenie kota. Rozglądała się czujnie, lecz nigdzie nie było widać zwierzęcia. Przeraźliwy płacz stworzenia stawał się coraz donioślejszy. Gdy odkryła, skąd dochodzi i zobaczyła malutkie kocię, była przerażona, jak mogło znaleźć się w takich tarapatach. 

Były senator PiS ciągnął psa za samochodem. Trafi do więzienia Kot wściekł się na opiekuna. Zdziwił się, jak niewiele trzeba by podpaść mruczkowi

Maleńkie kocie utknęło na dobre

Parotygodniowy bury kotek utknął w studzience kanalizacyjnej. Do jej wnętrza prowadził tylko niewielki otwór. Nick wiedziała, że nie ma na co czekać. Bez jej pomocy zwierzęciu nie udałoby się przetrwać. Położyła się na ulicy i próbowała dosięgnąć mruczka. Znajomi dopingowali dzielną bohaterkę w działaniach i sfilmowali całą akcję.

Sprytnej dziewczynie udało się bezpiecznie złapać małego kociaka. Potargany i mokry mruczek ujął całą ekipę swoim urokiem. Nick wiedziała, że musi zabrać zwierzę do kogoś, kto sprawdzi, czy nic mu nie dolega. Na szczęście nie musiała daleko szukać. 

Uratowany kot trafił w dobre ręce. Odwdzięcza się za ratunek każdego dnia

Ojciec empatycznej i kochającej zwierzęta dziewczyny był — weterynarzem! W ogóle nie zdziwił się, gdy córka przyniosła mu uratowane stworzenie. To nie był pierwszy raz kiedy Nick podjęła się ratowania zwierzęcia w potrzebie.

Zawsze lubiłem zwierzęta, a moja najmłodsza córka Nick, jest taka sama. Ona kocha zwierzęta odkąd miała 1 lub 2 lata - opowiada dumny z córki ojciec na swoich mediach społecznościowych.

Mężczyzna bardzo cieszy się, że córka odziedziczyła po nim taki instynkt do zwierząt. Po całej tej historii nie mógł nie zgodzić się, aby uratowany kociak z nimi został. Bury mruczek stał się najlepszym przyjacielem dziewczyny. Od momentu ocalenia podąża za nią krok w krok i codziennie budzi ją głośnym mruczeniem do ucha. 

uratowany kotek
Fot. instagram.com/ felipe.p.bretas