Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Kot wściekł się na opiekuna. Zdziwił się, jak niewiele trzeba by podpaść mruczkowi
Monika Włodarczyk
Monika Włodarczyk 19.04.2024 11:17

Kot wściekł się na opiekuna. Zdziwił się, jak niewiele trzeba by podpaść mruczkowi

kot
fot. TikTok/neontacocat

To nagranie rozbawiło już niejednego z oglądających. Film zyskał prawie 11 milionów wyświetleń, a wszystko za sprawą kota. Mruczek niezmiernie zirytował się na swoją opiekunkę. Powód był zupełnie błahy. Właścicielka zdziwiła się, jak niewiele trzeba było, by podpaść pupilowi.  

Kot wściekł się na opiekunkę. Właścicielka w szoku

Zabawna sytuacja rozegrała się w sypialni. Gdy opiekunka podeszła do łóżka, aby je zaścielić, kot wkroczył do akcji. Mruczek wściekł się na nią, jakby był oburzony, że zwykły człowiek śmiał mu przeszkodzić w jakże ważnym odpoczynku. 

Zwierzę natychmiast przybrało postawę obronną, określaną kocim grzbietem, aby pilnować swojego, świętego terytorium. Miodowe, futrzane ciałko ustawił bokiem do rywala, czyli swojej właścicielki, i wyglądał na wyraźnie rozwścieczonego. Kobieta zdziwiła się, jak błaha z pozoru rzecz mogła sprawić, że podpadła swojemu pupilowi. 

Dlaczego pies się drapie? W ten sposób daje ważny sygnał, nie zwlekaj Sprzątała klatkę świnek morskich. Takiego znaleziska w niej się nie spodziewała

Rozwścieczony kot przyjął pozycję obronną

Nasz wąsaty bohater bez wątpienia był gotów do zaciętej walki w obronie swojej komnaty do spania i relaksu. Można było zaobserwować charakterystycznie wygięte ciało w kształcie łuku, wyprostowane nogi i nastroszoną sierść. Pojawiło się także groźne pomrukiwanie.

Tak przyjęta pozycja u kota świadczyć mogła zarówno o uczuciu złości jak i lęku. Mruczek, mimo że sporo mniejszy od człowieka, chciał pokazać swoją „wielkość” i przestraszyć właścicielkę. Efekt udało mu się osiągnąć połowicznie. Kobieta finalnie nie pościeliła łóżka, gdyż w tym czasie śmiała się rozbawiona całą sytuacją z udziałem jej kociego pupila. Nagranie, które podbiło Internet i zostało wyświetlone prawie 11 milionów razy, możecie zobaczyć tutaj: 

Koty domowe uwielbiają spać

Przypomnijmy, że koty uwielbiają spać, a zwłaszcza te domowe futrzaki. Ich czas odpoczynku jest 2 razy dłuższy od czasu, w którym odpoczywa człowiek. Domowe mruczki potrafią poświęcić na spanie nawet 16 godzin dziennie, co stanowi imponujące 70% całej doby. 

Nieco inaczej jest w przypadku kotów chowanych na zewnątrz bądź tych bezpańskich. Ilość godzin ich snu jest krótsza. U wszystkich kotów zależy to jednak głównie od nastroju, poziomu najedzenia się czy panujących warunków.

kot
fot. Canva/kamui29