Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Kot został znieczulony u weterynarza. Ciężko się nie wzruszyć, oglądając nagranie z kąpieli
Monika Włodarczyk
Monika Włodarczyk 14.05.2024 15:23

Kot został znieczulony u weterynarza. Ciężko się nie wzruszyć, oglądając nagranie z kąpieli

kot
Fot. TikTok/mauriandcucumbers

Mimo że wizyta u weterynarza nie należy do najmilszych, konsultacja ze specjalistą może oszczędzić zwierzakowi wiele bólu. Kocurek imieniem Mauri odbył zabieg usunięcia zęba. W gabinecie wykazał się ogromną odwagą. Nawet po powrocie do domu działanie znieczulenia nie ustało. Mruczek zaliczył wpadkę w kuwecie i wymagał pilnej kąpieli. Nagranie wzbudziła wiele emocji u internautów, zwłaszcza osób, które same znalazły się w podobnej sytuacji. Spójrzcie sami na jego minę.

Kot przeszedł zabieg usunięcia zęba. Znieczulenie działało jeszcze przez kilka godzin

Wizyty u dentysty są zmorą wielu ludzkich pacjentów, niezależnie od wieku czy płci. Jak się okazuje, zabiegi dentystyczne nie należą do najprzyjemniejszych czynności także w przypadku zwierzaków. Co więcej, bez odpowiedniego przygotowania mogą okazać się dość traumatycznym doświadczeniem dla naszego pupila.

W sieci opublikowano nagranie, którego głównym bohaterem był kot w kąpieli po niedawno odbytym zabiegu usunięcia jednego z zębów. Mimo że podczas wizyty kocur był bardzo dzielny, dopiero w domu zaczął schodzić z niego cały stres. W objęciach ukochanej właścicielki mógł pozwolić sobie na chwilę słabości. Mina kota była bezcenna.

Szczeniak berneńczyka poznaje swoją ludzką siostrę. To nagranie rozczuli każdego "Ciotka nie dała mojej córce koperty na komunię". Prezent wywołał rodzinny konflikt

Internauci poruszeni nagraniem z kotem w kąpieli

Mruczek o imieniu Mauri wymagał natychmiastowej interwencji swojej opiekunki w postaci mycia, ponieważ po przyjętym znieczuleniu doszło do niemiłej wpadki w kuwecie. Na nagraniu widzimy, jak kot wtulony w swoją panią wydaje się być zupełnie przybity. Pokornie, ze skulonymi łapkami leży na skraju umywalki i czeka, aż kobieta wykąpie go do czysta. Jego mina mówi sama za siebie — futrzak silnie przeżył zabieg dentystyczny i potrzebuje wzmożonej czułości oraz opieki, zanim dojdzie w pełni do siebie. Na szczęście wyrozumiała opiekunka stanęła na wysokości zadania i zajęła się swoim ukochanym pupilem najlepiej, jak tylko potrafiła.

Publikując zabawne nagranie do sieci, właścicielka nie spodziewała się takiego odzewu oraz tego, że krótki filmik stanie się hitem z ponad dwoma milionami odsłon na koncie. Oglądający przyznają, że wyraz kociego pyszczka rozczulił ich do granic możliwości. Niektórzy posiadacze zwierząt dodatkowo podzielili się swoimi przeżyciami z reakcji pupili na środki znieczulające. 

  • “Kiedy moja kotka została wysterylizowana, wybudziła się ze znieczulenia i próbowała przedostać się do kuwety, ale w połowie drogi po prostu opadła na bok, zamiauczała i siusiu”;
  • “Mój kociak przez kilka godzin po znieczuleniu nie mógł się poruszać, wymiotował i sikał, leżąc w nosidełku (nie mógł nad niczym zapanować). Pamiętam, że wytarłem go mokrą szmatką i zmieniłem pod nim ręcznik”;
  • "Mój kot zsikał się w drodze do domu z poważnej operacji stawu biodrowego".

Reakcje zwierząt na środki znieczulające

Jeśli twojemu pupilowi podano środki znieczulające, powinieneś wiedzieć, że niosą one za sobą szereg niepożądanych działań. Ich objawy mogą utrzymywać się nawet do kilkunastu godzin po zabiegu. W sytuacji, gdy twój zwierzak zachowuje się w nietypowy dla siebie sposób, nie panikuj. Nerwowa reakcja właściciela w niczym nie pomoże, a wręcz przeciwnie — może tylko wzmocnić uczucie zaniepokojenia u pupila. Wymioty, bezwiedne oddawanie potrzeb fizjologicznych, chwiejny krok, ospałość bądź pobudzenie to typowe reakcje organizmu, jakie mogą wystąpić po uprzednim przyjęciu środków znieczulających. Tak, jak w przypadku bohatera nagrania, zwierzęta mogą wpatrywać się błędnym wzorkiem w jeden punkt. 

W okresie rekonwalescencji należy otoczyć pupila szczególną opieką oraz troską, a jeśli niepokojące objawy nasilą się bądź będą utrzymywać się dłużej niż kilkanaście godzin, skontaktuj się ze specjalistą.