Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > 14-letni pies przychodzi co wieczór do kota. Pragnie jednego
Monika Włodarczyk
Monika Włodarczyk 25.05.2024 15:17

14-letni pies przychodzi co wieczór do kota. Pragnie jednego

kot i pies
Fot. TikTok/jtwohawks

Nie bez powodu powszechnie znane jest powiedzenie “żyć jak pies z kotem". Kto z nas nie był świadkiem, jak przedstawiciele tych dwóch, dominujących wśród zwierząt domowych gatunków traktują się wzajemnie jak najwięksi wrogowie? Wbrew pozorom nie zawsze tak jest. Oto przykład 14-letniego psa, który przychodzi co wieczór do mieszkającego z nim mruczka i pragnie tylko jednego.

Właścicielka psa zaadoptowała kota. Reakcja pupila niezwykle ją zaskoczyła

Powszechnie utarło się sądzić, że oswojenie psa z kotem to nie lada wyzwanie dla właścicieli. Czasem relacja tych dwojga może doprowadzić do śmiechu, a czasem do łez. Przykłady z życia codziennego pokazują jednak, że czworonożni pupile mimo odmiennych gatunków nierzadko potrafią darzyć się wzajemną sympatią oraz szacunkiem — tak jak w przypadku tego duetu.

Około 8 lat temu szczęśliwe życie 6-letniego psa Tigera oraz jego właścicielki Jeanie diametralnie się odmieniło. Wszystko za sprawą decyzji o powiększeniu rodziny. Kobieta, wbrew ogromnym obawom dotyczącym stereotypowej relacji między tymi gatunkami, adoptowała nowego zwierzaka, którym był kot o imieniu Akaiba. Reakcja czworonoga niezwykle zaskoczyła właścicielkę.

pies
Fot. TikTok/jtwohawks
Wręczają go na komunię, a dzieci nie wiedzą, co robić. Niebezpieczny trend Nowa gwiazda ZOO w Poznaniu. Ma wyjątkowe zdolności i urzeka wyglądem

Pies pokochał nowego zwierzaka. Kot stał się jego obsesją

Jak się okazało, warto było zaryzykować połączeniem psa i kota pod jednym dachem, gdyż ku zdziwieniu wielu Tiger od pierwszych chwil pokochał nowego lokatora. Akaiba od tej pory stał się jego oczkiem w głowie i bez ustanku go doglądał oraz dbał o jego bezpieczeństwo.

kot
Fot. TikTok/jtwohawks

Byli najlepszymi przyjaciółmi od samego początku — wspomina właścicielka dla The Dodo.

Między zwierzętami od samego początku nawiązała się niesamowita więź — uwielbiały spędzać czas na wspólnych pieszczotach oraz figlach, a co więcej z każdym rokiem ich relacja zacieśniała się, tworząc zgrany duet przyjaciół.

pies i kot
Fot. TikTok/jtwohawks

Kot i pies mają swój wieczory rytuał

Od czasu adopcji kota przez właścicielkę minęło 8 lat i obecnie Tiger jest już dostojnym 14-letnim czworonogiem. Mimo że jego życiowe tempo znacznie zwolniło, zwierzak wciąż ma przestrzeń na pieszczoty ze swoim ukochanym kocim przyjacielem.

Okazuje się, że poza cudowną przyjacielską relacją Tigera i Akaiba łączy coś więcej — od lat kultywują wspólny i niezwykle rozczulający rytuał. Co wieczór, tuż przed pójściem spać pies przychodzi do mruczka z czułą prośbą o wypielęgnowanie jego pyszczka. Jak zapewnia opiekunka zwierząt, futrzak jeszcze nigdy nie odmówił czworonogowi. Być może miał na to wpływ fakt, że dawniej to Tiger opiekował się małym niegdyś kotem.

Tiger często opiekował się Akaibą jako kociak, a gdy tylko Akaiba trochę podrosła, zaczęła odwzajemniać jej przysługę — wspomina właścicielka.

Zwierzęta swoją postawą zaprzeczają wszelkim stereotypowym twierdzeniom o ciągłych konfliktach między gatunkiem kota oraz psa, rozkochując w sobie jeszcze bardziej swoją opiekunkę. Zobaczcie sami ten niezwykle poruszający widok.