Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Opiekunka chciała oswoić kota z psem. Reakcja owczarka zbija wszystkich z tropu
Monika Włodarczyk
Monika Włodarczyk 18.05.2024 09:26

Opiekunka chciała oswoić kota z psem. Reakcja owczarka zbija wszystkich z tropu

pies
Fot. TikTok/coultergsd

Potocznie utarło się sądzić, że pies z kotem pod jednym dachem to nie najlepszy pomysł. Wiele przykładów z życia codziennego pokazuje, że zwierzęta odmiennych gatunków potrafią żyć w zgodzie i wzajemnej sympatii, choć w niektórych wypadkach jest to ryzykowne połączenie. Wydawałoby się, że kot domowy podporządkuje się dwukrotnie większemu owczarkowi niemieckiemu. Nic bardziej mylnego. Nagranie ukazujące zachowanie psa w towarzystwie mruczka rozbawiło już tysiące internautów.

Duże rasy psów nie zawsze są odważne

Duże rasy psów nierzadko budzą sporo emocji wśród mijających ich przechodniów, gdyż ze względu na swoje pokaźne rozmiary bywają niesłusznie utożsamiane z agresywną postawą. Utarło się, że to właśnie one mogą być najbardziej niebezpieczne i skore do potencjalnych ugryzień. Tymczasem wiele z czworonogów należących do przedstawicieli dużych ras to uosobienie cierpliwości i dobroci. Co więcej, muskularna sylwetka nie zawsze idzie w parze z odwagą, a na pewno nie w przypadku tego owczarka niemieckiego. 

Psi bohater niniejszej historii mieszka wraz z właścicielami w domu w Toronto. Uwielbia spędzać z nimi czas, chodząc na spacery, podróżując czy bawiąc się gumowymi zabawkami. Z pozoru wszystko wskazywałoby na to, że ten czworonóg wiedzie szczęśliwe życie. I tak jest, ale z jednym małym wyjątkiem — Coulter nie jest jedynym pupilem znajdującym się pod opieką właścicieli.

Szczeniak berneńczyka poznaje swoją ludzką siostrę. To nagranie rozczuli każdego "Ciotka nie dała mojej córce koperty na komunię". Prezent wywołał rodzinny konflikt

Pies dzieli dom z innym zwierzęciem. Relacja z kotem jest napięta

Jak się okazuje, właściciele Coultera pod swoją opieką mają również kota. Rodzina dźwiga na swoich barkach dużą odpowiedzialność, jaką jest oswojenie tych dwojga. Wydawać by się mogło, że między przedstawicielami najpowszechniejszych gatunków domowych zwierzaków wciąż iskrzy. Nic bardziej mylnego. Jedno zwierzę totalnie zawładnęło drugim i nie ma wątpliwości, kto rządzi w tym domu. 

Musztrę sprawuje nie kto inny, jak mruczek! U owczarka niemieckiego duże gabaryty nie mają nic wspólnego z przypisywaną odwagą. Właściciele pary pupili umieścili w sieci filmik ukazujący zabawną interakcję zwierząt. Reakcja psa zbija wszystkich z tropu — przecież to pies uchodzi za obrońcę człowieka, a boi się kota?

Nagrali reakcję owczarka na kota. Pies podejrzliwie patrzy tylko w jednym kierunku

Na wideo opublikowanym na koncie na TikToku widzimy jak, owczarek niemiecki siedzi jak na szpilkach. Jest niezwykle spięty i co chwilę nerwowo zerka w jednym kierunku. Wszystko za sprawą znajdującego się w pobliżu kota. Czworonóg spogląda na mruczka, ale tylko wtedy, gdy ten nie odwzajemnia spojrzenia. Gdy oczy zwierząt od czasu do czasu spotykają się, pies natychmiast odwraca głowę, aby uniknąć dalszej konfrontacji wzrokowej. Kot wydaje się być niewzruszony całą sytuacją w przeciwieństwie do bacznej postawy Coultera.

Widok wystraszonego, dwukrotnie większego psa obecnością niewielkich rozmiarów kota jest niezwykle zabawny. Jak się okazuje, taki podział hierarchii jest dość popularny między tymi gatunkami zamieszkującymi wspólnie. Internauci w komentarzach pod filmem podzielili się podobnymi obserwacjami ze swoich doświadczeń:

  • "Mój pit bull boi się wszystkich 4 moich kotów";
  • “Nasz mastif boi się mojego kota. Nie wyjdzie ani nie wejdzie do pokoju, jeśli jest w pobliżu. Najlepsze jest to, że nigdy nie byliśmy świadkami, żeby mu coś zrobiła”;
  • "Oba moje psy boją się moich 2 kotów";
  • "To samo w naszym domu”.

A wy również byliście świadkami podobnego zachowania? Dajcie koniecznie znać w komentarzach.