Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Usłyszała pukanie do drzwi. Wyszła do korytarza i oniemiała, gdy zobaczyła gada
Monika Włodarczyk
Monika Włodarczyk 14.04.2024 09:05

Usłyszała pukanie do drzwi. Wyszła do korytarza i oniemiała, gdy zobaczyła gada

aligator
fot. instagram/onlyinfloridaa

Niewątpliwie wielu z nas lubi przyjmować u siebie gości. Jest to świetna okazja, aby przyrządzić smaczny poczęstunek i miło spędzić czas przy luźnych pogawędkach. Historia wyjątkowego gościa z Venice przyprawia jednak każdego o gęsią skórkę. Kobieta zamiera, gdy w jej domu spotyka groźne zwierzę. 

Kobieta odkrywa groźne zwierzę w swoim domu

Mary Hollenback to mieszkanka Venice na Florydzie. Jej beztroski odpoczynek został przerwany przez niespodziewane pukanie do drzwi. Zdziwiona kobieta, wstała z zaciekawieniem, aby sprawić, kto to może być. Nikogo się nie spodziewała. 

Gdy Mary była w pobliżu korytarza jej oczom ukazał się przerażający widok. Po podłodze kroczyło ogromne, dzikie zwierzę. Wszystko wskazuje na to, że aligator samodzielnie otworzył sobie siatkowe drzwi i wszedł jakby nigdy nic do środka. Kobieta była totalnie oszołomiona niespodziewanym gościem.

Przez to kot może unikać kuwety. Wina często leży po stronie człowieka Poszukiwania trwały 10 miesięcy. Zaginiony pies odnalazł się tysiące kilometrów dalej

Aligator wszedł do jednego z domów. Konieczna była interwencja służb

Zwierzę o masywnej posturze zaczęło kierować się w stronę kuchni, gdzie ostatecznie ulokowało się przy lodówce. W tym czasie gospodyni wezwała pomoc. Mary była zupełnie wystraszona i zdziwiona widokiem mierzącego prawie 2,5 metra aligatora w swoim mieszkaniu.

Niebawem pod wskazanym adresem pojawili się funkcjonariusze z agencji rządowej z Florida Fish and Wildlife Conservation Commission. Zaledwie kilka minut wystarczyło im aby unicestwić i wyprowadzić niebezpieczne zwierzę z domu Mary. Cała historia zakończyła się szczęśliwie. Nikomu się nic nie stało, a po nieproszonym gościu pozostało zaledwie kilka rys na kuchennej szafce.

Aligator opuścił dom

Aligator został przewieziony przez pracowników Florida Fish and Wildlife Conservation Commission w bezpieczne dla wszystkich miejsce. Wydarzenie z Venice zszokowało wiele osób, gdyż dotychczas nie zaobserwowano, żeby zwierzęta te zbliżały się do lokalnych budynków zamieszkałych przez ludzi. 

Przypomnijmy, że aligatory należą do przedstawicieli dużych gadów wodnych. Charakteryzuje je potężna budowa ciała i okazały rozmiar szczęki. Można spotkać je przede wszystkim w obu Amerykach oraz we wschodniej części Chin. W ciągu dnia drapieżniki uwielbiają wygrzewać się na słońcu, a wieczorami stają się aktywne. 

aligator.jpg
Fot. Canva/Artush