Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Ukradł z parafii 3-miesięcznego szczeniaka. Wcześniej szukał pracy w kościele
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 03.08.2022 13:21

Ukradł z parafii 3-miesięcznego szczeniaka. Wcześniej szukał pracy w kościele

Zdjęcie ilustracyjne: Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szombierkach
fot. screen Google Maps Street View

Szokujące wydarzenia miały miejsce na terenie jednej z parafii w Szombierkach. 44-letni mężczyzna wtargnął na posesję należącą do parafii, by ukraść rasowego szczeniaka, wartego krocie. Złodziej jeszcze tego samego dnia trafił w ręce policji. Czeka go surowa kara.

Komenda Miejska Polski w Bytomiu poinformowała o szokującym zajściu, mającym miejscu w jednej z parafii w Szombierkach. 3-miesięczny pies rasy berneński pies pasterski zniknął z kojca, znajdującego się na terenie należącym do parafii. Szczeniak padł łupem 44-letniego złodzieja.

Ukradł rasowego szczeniaka z terenu parafii

1 sierpnia 2022 roku policjanci z komisariatu w Szombierkach otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży psa. Służbom jeszcze tego samego dnia udało się złapać złodzieja. Z ustaleń wynika, że 44-letni mieszkaniec Bytomia bezprawnie wtargnął na posesję, przeskakując przez płot, a następnie wyciągnął szczeniaka z zamkniętego kojca.

Oliwy do ognia dodaje fakt, że mężczyzna zaledwie kilka dni wcześniej starał się o pracę w parafii. Być może już wtedy planował kradzież bezbronnego psa. Mężczyzna usłyszał zarzut, a szczeniak wrócił do właściciela. 44-letniemu złodziejowi grozi nawet 5 lat więzienia.

Cena berneńskiego psa pasterskiego

Kradzież szczeniaka jest czynem godnym pogardy. Niczemu winne zwierzę mogło przeżyć niepotrzebny stres spowodowany nagłą zmianą lokalizacji oraz kontaktem z obcą osobą, która objęła nad nim opiekę.

Warto również zauważyć, że w oczach złodzieja rasowy pies to również cenny i warty nawet kilka tysięcy łup. Kwota, jaką należy wydać na zakup rasowego berneńczyka, może sięgać nawet 5 tys. zł.

Psy te charakteryzują się ogromną lojalnością i oddaniem wobec swoich bliskich. Są czujne, cierpliwe i zazwyczaj pozbawione agresji, jednak potrzebują dużo ruchu, swobody i zainteresowania ze strony opiekuna. Jako psy stróżujące potrzebują socjalizacji z innymi zwierzętami oraz ludźmi. W innym razie mogą stać się wycofane i lękliwe.

Zobacz zdjęcia:

Szczeniak rasy berneński pies pasterski
Szczeniak rasy berneński pies pasterski ukradziony z terenu parafii, fot. Policja Śląska, bytom.policja.gov.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: bytom.policja.gov.pl