Swiatzwierzat.pl
Maine Coon

pexels/MohammadReza Mohammadyani

Weterynarz zeskanował chip kota z ulicy. Bulwersujące, jak właściciel zareagował na telefon

1 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Pewien lekarz weterynarii został poproszony o zbadanie kota, którego znaleziono na ulicy. Weterynarz odetchnął z ulgą, gdy odkrył, że zwierzę ma wszczepiony mikrochip i będzie mógł wrócić pod opiekę swojego właściciela. Ale nie w tym przypadku.

Kto z nas nie lubi historii, w których zaginionego zwierzęta po latach rozłąki mają szansę ponownie zobaczyć się ze swoją rodziną? Dzięki rozwojowi technologii i medycyny weterynaryjnej możemy lepiej dbać o bezpieczeństwo swoich podopiecznych, a wszystko za pośrednictwem mikrochipa.

Elektroniczny układ scalony wszczepiony w ciało psa czy kota zawiera kluczowe informacje na temat właściciela i pomaga w jego identyfikacji przez potencjalnego znalazcę pupila. Wystarczy jedno przyłożenie czytnika w gabinecie weterynaryjnym, by ustalić tożsamość opiekuna i skontaktować się z nim telefonicznie.

Weterynarz odnalazł właściciela bezdomnego kota

Kot rasy maine coon został zauważony na ulicy przez ochotników zajmujących się wyłapywaniem bezdomnych i wolno żyjących zwierząt. Mruczek nie wyglądało najlepiej. Po miesiącach życia na ulicy niegdyś piękne, puchate kocie futro zmieniło się w jeden wielki kołtun. Ponadto zwierzę było w złym stanie i potrzebowało pomocy weterynarza. 

Husky i kot

Husky zaczepia leniwego kota. W końcu miarka się przebrała, nagrano komiczne starcie

CZYTAJ DALEJ

Kota udało się schwytać, a następnie przewieziono go do kliniki weterynaryjnej celem wykonania podstawowych badań. Jedną z formalności było przeskanowanie ciała zwierzęcia, by sprawdzić, czy posiada mikrochip. Okazało się, że kot miał wcześniej właściciela.

Weterynarz w oparciu o własne doświadczenia przeczuwał, że opiekunowie zwierzęcia muszą się o niego bardzo martwić, dlatego niezwłocznie wykręcił numer zarejestrowany w bazie. Zazwyczaj takim telefonom towarzyszą okrzyki radości i łzy szczęścia, dlatego i tym razem spodziewał się usłyszeć ulgę w głosie rozmówcy. Niestety w tym przypadku tak się nie stało.

Właścicielka znalazła "zamiennik"

Lekarz weterynarii zadzwonił do właściciela, którego numer jest powiązany z mikroczipem i przekazał, że kot czeka na odbiór w klinice. Miejsce początkowego zadowolenia szybko zajęła frustracja i zawód wynikający z reakcji rozmówczyni na znalezienie zaginionego podopiecznego.

Zamiast zapytać, jak się czuje kot, kobieta oznajmiła, że minęło dużo czasu, odkąd pupil zaginął i ma nowego kota. Następnie stwierdziła, że nie ma zamiaru odbierać go z gabinetu, dlatego lekarz może z nim zrobić, co tylko zechce. W jej głosie nie było słychać ani cienia żalu czy smutku.

Reakcja nieczułej właścicieli tak bardzo zszokowała weterynarza, że postanowił podzielić się historią w mediach społecznościowych. Nie ulega wątpliwości, że niektórzy ludzie nie powinni decydować się na adopcję zwierząt, jeśli mają zamiar traktować je w przedmiotowy sposób i zastępować niczym zabawki.

Miejmy nadzieję, że znaleziony maine coon niebawem znajdzie opiekunów, którzy przyjmą go pod swój dach z otwartymi ramionami i nigdy nie zamienią go na "lepszy model".

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Takiego quizu jeszcze nie było. Jak dobrze znasz zwierzęta polskich gwiazd? Sprawdź!

Pytanie 1 z 8

Jakiej rasy jest Grey, pies należący do Małgorzaty Kożuchowskiej?

unsplash/Nathan Dumlao

Pies dla introwertyka: 9 ras, które pasują do Twojej osobowości. Miejsce 4 to spore zaskoczenie

Psy znane są ze swojej ruchliwości i potrzeby ciągłego towarzystwa. Mimo to istnieją rasy, które nadadzą się również dla introwertyków, którzy wymagają odrobiny więcej spokoju. Niektóre propozycje mogą was zaskoczyć

Zobacz galerię >

Źródło: wamiz.co.uk

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Koty

Bezpański kot macha do każdego, kto odwiedza schronisko. W jego oczach wciąż tli się nadzieja

Czytaj więcej >

Koty

Zamarznięta kotka nie dawała żadnych oznak życia. Lekarze zrobili wszystko, by ją ocalić

Czytaj więcej >

Koty

Carole Baskin z "Króla tygrysów" zamordowała męża? Po latach wyszło na jaw, co stało się naprawdę

Czytaj więcej >

Koty

Ile Twój zwierzak ma lat? Wiek kota w przełożeniu na ludzkie lata

Czytaj więcej >

Koty

Kot drapie i gryzie dywan bez przerwy. Tylko on jeden wie, co grozi jego rodzinie

Czytaj więcej >

Koty

Dlaczego koty boją się ogórków? Naukowcy coraz bliżej wyjaśnienia

Czytaj więcej >