Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Bezpański kot wskoczył na kolana niepełnosprawnej dziewczyny. Sekundę później zdarzył się cud
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 01.08.2022 12:02

Bezpański kot wskoczył na kolana niepełnosprawnej dziewczyny. Sekundę później zdarzył się cud

Kot wskoczył na kolana
facebook/Chris Poole

Pewna rodzina odwiedziła schronisko dla zwierząt Suncoast Animal League w Pensylwanii w poszukiwaniu kota, który zostałby przyjacielem ich niepełnosprawnej córki. Wszystkie mruczki bały się elektrycznego wózka, na którym poruszała się dziewczyna. Wyjątkiem był biały kocur imieniem Sinatra.

Wbrew krzywdzącym stereotypom wiele kotów przywiązuje się do swoich właścicieli i reaguje entuzjastycznie na ich widok. Możemy również zaobserwować sytuacje, w których kot wybiera sobie „swojego” człowieka. Historię niepełnosprawnej nastolatki o imieniu Kiley oraz kocura Sinatry jest tego przykładem.

Bezpański kot trafił do schroniskowego boksu

Sinatra to uroczy biały kocur, obdarzony pięknymi niebieskimi oczami oraz imieniem na cześć legendarnego amerykańskiego piosenkarza. Nie tak dawno życia zwierzęcia wcale nie należało do szczęśliwych. Włóczył się bez celu, szukając osoby, która wpuści go do swojego serca, ale niestety nikt nie chciał wyciągnąć do niego pomocnej dłoni. Po latach samotnego życia na ulicy Sinatra trafił do miejscowego schroniska dla zwierząt, gdzie w krótkim czasie oswoił się z nowym miejscem zamieszkania i skradł serca wszystkich wolontariuszy. Niebawem jeden z pracowników usłyszał, że pewna rodzina szuka dla swojej córki czworonożnego przyjaciela.

Kocur wybrał dziewczynę na wózku inwalidzkim

Zooterapia, inaczej animaloterapia, to terapia z udziałem zwierząt – naturalna metoda leczenia i rehabilitacji pacjenta poprzez dobroczynny kontakt ze zwierzęciem. Obcowanie ze zwierzętami jest bardzo ważne dla każdego człowieka, szczególnie jednak dla osób chorych i niepełnosprawnych, stąd rodzice nastoletniej Kiley stwierdzili, że domowy pupil będzie miał na nią pozytywny wpływ i pomoże przełamać wiele barier.

Dziewczyna na co dzień korzysta z elektrycznego wózka inwalidzkiego, ale niestety wszystkie koty, które jej przedstawiono, bały się do niej zbliżyć. Jednak pracownicy uznał, że warto zobaczyć, jak z tym zadaniem poradzi sobie Sinatra. 

Kiedy Kiley wjechała do pomieszczenia, w którym znajdował się biały kocur, Sinatra bez wahania wskoczył na jej kolana, chcąc się przytulić. Zachowywał się tak, jakby nawet nie zauważył, że dziewczyna porusza się na wózku inwalidzkim. Niepełnosprawność nie grała dla niego roli, a uczucie, jakie ich połączyło, było miłością od pierwszego wejrzenia!

Kiley i jej mama od razu adoptowały Sinatrę. Ku zaskoczeniu swojej nowej rodziny, kocur nie miał najmniejszych problemów z przystosowaniem się do nowego życia i w dalszym ciągu nie odczuwa strachu w związku z elektrycznym wózkiem inwalidzkim. Czasem nawet nie chce schodzić z drogi.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: Wamiz.co.uk

Tagi: Kot Schronisko