Swiatzwierzat.pl
Kot wskoczył na kolana

facebook/Chris Poole

Bezpański kot wskoczył na kolana niepełnosprawnej dziewczyny. Sekundę później zdarzył się cud

1 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Pewna rodzina odwiedziła schronisko dla zwierząt Suncoast Animal League w Pensylwanii w poszukiwaniu kota, który zostałby przyjacielem ich niepełnosprawnej córki. Wszystkie mruczki bały się elektrycznego wózka, na którym poruszała się dziewczyna. Wyjątkiem był biały kocur imieniem Sinatra.

Wbrew krzywdzącym stereotypom wiele kotów przywiązuje się do swoich właścicieli i reaguje entuzjastycznie na ich widok. Możemy również zaobserwować sytuacje, w których kot wybiera sobie „swojego” człowieka. Historię niepełnosprawnej nastolatki o imieniu Kiley oraz kocura Sinatry jest tego przykładem.

Bezpański kot trafił do schroniskowego boksu

Sinatra to uroczy biały kocur, obdarzony pięknymi niebieskimi oczami oraz imieniem na cześć legendarnego amerykańskiego piosenkarza. Nie tak dawno życia zwierzęcia wcale nie należało do szczęśliwych. Włóczył się bez celu, szukając osoby, która wpuści go do swojego serca, ale niestety nikt nie chciał wyciągnąć do niego pomocnej dłoni.

Po latach samotnego życia na ulicy Sinatra trafił do miejscowego schroniska dla zwierząt, gdzie w krótkim czasie oswoił się z nowym miejscem zamieszkania i skradł serca wszystkich wolontariuszy. Niebawem jeden z pracowników usłyszał, że pewna rodzina szuka dla swojej córki czworonożnego przyjaciela.

Pies porzucony

Dostrzegła tajemnicze zwierzę na zboczu wzgórza. Myślała, że to kojot, prawda była inna

CZYTAJ DALEJ

Kocur wybrał dziewczynę na wózku inwalidzkim

Zooterapia, inaczej animaloterapia, to terapia z udziałem zwierząt – naturalna metoda leczenia i rehabilitacji pacjenta poprzez dobroczynny kontakt ze zwierzęciem. Obcowanie ze zwierzętami jest bardzo ważne dla każdego człowieka, szczególnie jednak dla osób chorych i niepełnosprawnych, stąd rodzice nastoletniej Kiley stwierdzili, że domowy pupil będzie miał na nią pozytywny wpływ i pomoże przełamać wiele barier.

Dziewczyna na co dzień korzysta z elektrycznego wózka inwalidzkiego, ale niestety wszystkie koty, które jej przedstawiono, bały się do niej zbliżyć. Jednak pracownicy uznał, że warto zobaczyć, jak z tym zadaniem poradzi sobie Sinatra. 

Kiedy Kiley wjechała do pomieszczenia, w którym znajdował się biały kocur, Sinatra bez wahania wskoczył na jej kolana, chcąc się przytulić. Zachowywał się tak, jakby nawet nie zauważył, że dziewczyna porusza się na wózku inwalidzkim. Niepełnosprawność nie grała dla niego roli, a uczucie, jakie ich połączyło, było miłością od pierwszego wejrzenia!

Kiley i jej mama od razu adoptowały Sinatrę. Ku zaskoczeniu swojej nowej rodziny, kocur nie miał najmniejszych problemów z przystosowaniem się do nowego życia i w dalszym ciągu nie odczuwa strachu w związku z elektrycznym wózkiem inwalidzkim. Czasem nawet nie chce schodzić z drogi.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Takiego quizu jeszcze nie było. Jak dobrze znasz zwierzęta polskich gwiazd? Sprawdź!

Pytanie 1 z 8

Jakiej rasy jest Grey, pies należący do Małgorzaty Kożuchowskiej?

unsplash/Nathan Dumlao

Pies dla introwertyka: 9 ras, które pasują do Twojej osobowości. Miejsce 4 to spore zaskoczenie

Psy znane są ze swojej ruchliwości i potrzeby ciągłego towarzystwa. Mimo to istnieją rasy, które nadadzą się również dla introwertyków, którzy wymagają odrobiny więcej spokoju. Niektóre propozycje mogą was zaskoczyć

Zobacz galerię >

Źródło: Wamiz.co.uk

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Koty

Była najmniejsza z miotu, ale nadrabiała uszami. Kotka Lilo pokonała wszystkie przeciwności losu

Czytaj więcej >

Koty

Bezpański kot macha do każdego, kto odwiedza schronisko. W jego oczach wciąż tli się nadzieja

Czytaj więcej >

Koty

Zamarznięta kotka nie dawała żadnych oznak życia. Lekarze zrobili wszystko, by ją ocalić

Czytaj więcej >

Koty

Carole Baskin z "Króla tygrysów" zamordowała męża? Po latach wyszło na jaw, co stało się naprawdę

Czytaj więcej >

Koty

Ile Twój zwierzak ma lat? Wiek kota w przełożeniu na ludzkie lata

Czytaj więcej >

Koty

Kot drapie i gryzie dywan bez przerwy. Tylko on jeden wie, co grozi jego rodzinie

Czytaj więcej >