Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Zwierzęta

Zwierzęta

mops
28.08.2019 15:00 Mops, który jest najodważniejszy na świecie. Postanowił zapłodnić wielkiego lamparta

Mops, który jest bohaterem tego filmu, musi być nadzwyczajnie odważny. Postanowił okazać swoją miłość wielkiemu lampartowi, który niestety nie był nim zainteresowany. Rezolutny pies nie poddał się, mimo że wybranka jego serca wcale nie była entuzjastycznie nastawiona do amorów. Odważny mops postanowił, że nie ma co czekać — trzeba pokazać, że lamparcica wpadła mu w oko i zacząć miłosne zaloty. Niestety. Lamparcica patrzyła na niego z politowaniem w oczach, ale jego „podchody” stały się hitem internetu!

27.08.2019 12:23 Mężczyzna przestraszył się, że ktoś pływa w jego basenie. Nie mógł spodziewać się tego, co zobaczył

Ukryta kamera zarejestrowała niecodzienne nocne harce w basenie mężczyzny, Bo Rodrigueza. Włamanie na jego posesję uwieczniła kamera i miał niezbite dowody, aby zgłosić przestępstwo. Kąpiel w cudzym basenie mogła skończyć się dla nich pozwem, ale gdy mężczyzna odkrył tożsamość włamywaczy, zaczął się śmiać. Mógł spodziewać się wielu rzeczy, ale nie tego, co ostatecznie zobaczył.

pies
25.08.2019 12:17 Pies przez 45 dni żywił się glonami morskimi, po tym jak spadł z wysokiego klifu. Jego właściciele stracili nadzieję

Pies przez 45 dni żywił się glonami. Głodne i przerażone zwierze w ten sposób ratowało się po tym, jak spadło z wysokiego klifu. Właściciele stracili nadzieję na odnalezienie ukochanego pupila. Ta historia chwyta za serce i pokazuje, jak bardzo pies chciał żyć. Pies o imieniu Shadow ma za sobą naprawdę trudną historię. Po tym, jak spadł z klifu i doznał poważnych obrażeń, nie był w stanie wrócić do domu. Uniemożliwiało mu to złamanie nogi i ukształtowanie terenu. Zwierzę jednak nie poddawało się i każdego dnia walczyło o przetrwanie.

lekarz
24.08.2019 18:57 Chory kot trafił do weterynarza. Lekarz nie był przygotowany na to, co znajdzie pod jego skórą

Lekarz, do którego trafił chory kot, dokonał przerażającego odkrycia. Nikt nie był w stanie uwierzyć, że coś takiego mogło spotkać małego pupila. Biedne zwierzę mogło nawet zginąć przez to, co miało pod skórą. Mamy nagranie, które mrozi krew w żyłach. Lekarz małego kotka podzielił się filmem, którego nie powinny oglądać osoby o słabych nerwach. Bezbronnemu zwierzakowi groziła śmierć, jeśli tylko jego właściciele nieco dłużej zwlekaliby z wizytą u specjalisty. Wszystko przez coś bardzo groźnego i obrzydliwego. Wiele zwierząt jest narażonych na podobne przejścia.

miłość
24.08.2019 16:12 Delfin przywiązał się do swojej trenerki. Finał eksperymentu sprzed 50 lat smuci do dziś

Miłość zdarza się także zwierzętom. Najlepszym tego potwierdzeniem jest historia pewnego delfina, który z powodu nieszczęśliwego uczucia targnął się na własne życie. Jego odejście było tragicznym finałem eksperymentu przeprowadzonego 50 lat temu na karaibskiej Wyspie Świętego Tomasza. Miłość była powodem dramatycznego zachowania delfina o imieniu Peter, który popełnił samobójstwo pod wpływem straty ukochanej. Historia doczekała się filmu dokumentalnego, a wiele osób do dziś uważa eksperyment za skandaliczny. O co w nim chodziło?

Kot
24.08.2019 13:40 Kot był zamknięty na strychu przez 2 miesiące. Gdy go znaleziono, był wycieńczony

Kot, który przez dwa miesiące był zamknięty na strychu, poruszył serca internautów. Gdy go odnaleziono, był wycieńczony, sporo schudł i nie przypominał dawnego siebie. Na jego powrót liczyło wiele osób, bo jest wyjątkowym zwierzakiem. Kot o imieniu Jack ma za sobą naprawdę trudną historię. Przez długi czas był zdany tylko na siebie i nie mógł wydostać się ze strychu. Bez stałego dostępu do pożywienia i wody ledwo uszedł z życiem. Jak poradził sobie w trudnych warunkach?

lwy
23.08.2019 18:54 Lwy rzuciły się na żyrafę. Zwierzę broniło się przez 5 godzin, zdjęcia wywołały burzę

Lwy zaatakowały żyrafę na oczach turystów, zwierzę broniło się przez 5 godzin. Gdy nagrania i filmy ze zdarzenia trafiły do internetu – wywołały burzę. Ludzie nie mogli zrozumieć, dlaczego nikt nie zareagował na cierpienie żyrafy, pojawiły się również głosy, że to natura drapieżnika, w którą nie może ingerować człowiek. Grupa lwów zaatakowała 5,5-metrową żyrafę. Wszystko obserwowali ludzie, którzy wybrali się na wycieczkę do rezerwatu. Kiedy zaczęła się akcja, byli przerażeni. Krwawa maskara miała rozegrać się na ich oczach i trwać aż 5 godzin.

pies
21.08.2019 17:33 Pies wykopał dół. Wszyscy myśleli, że tęskni za panem

Pies przychodził każdego dnia na cmentarz, a wszyscy myśleli, że to wynik tęsknoty za właścicielem, który zmarł. Znane są przypadki, kiedy to zwierzę nie może poradzić sobie ze stratą najbliższego przyjaciela. Prawda, okazała się zupełnie inna. Piesek każdego dnia odwiedzał grób pewnego mężczyzny. Pracownicy cmentarza myśleli, że był to jego właściciel. Kiedy dowiedzieli się, dlaczego pies przesiaduje na cmentarzu, byli zaskoczeni. Takiego rozwoju sytuacji się nie spodziewali.

kotek
21.08.2019 13:50 Kotek z niepełnosprawnymi łapkami dostał swój pierwszy wózek. Wideo z jego pierwszymi krokami rozczula

Kotek, który miał amputowane kończyny, dostał szansę na normalne funkcjonowanie. Co raz częściej, właściciele psów decydują się na ratowanie pupili i godzą się z tym, że ich zwierzak będzie niepełnosprawny. Dziś, widok psa na trzech nogach lub kota z wózkiem inwalidzkim to nic zaskakującego. Na spacerach mijamy psy, które biegają dzięki specjalnie stworzonym stelażom, koty bez jednej z nóg lub na specjalnych szelkach utrzymujących postawę. Weterynarze i właściciele zwierząt walczą o lepsze życie dla swoich pupili, które ucierpiały w wypadkach lub urodziły się niepełnosprawne.

pies
20.08.2019 18:07 Pies jeździ samochodem na placu manewrowym. Niezwykłe wideo podbija sieć

Pies jest od lat najlepszym przyjacielem człowieka ze względu na wierność, oddanie i ogromne serce, z którego wylewa się miłość. Mimo to schroniska są przepełnione, a każdego roku trafiają tam tysiące bezdomnych zwierząt. Każdy z nich potrzebuje opieki, zainteresowania i poświęcenia czasu. Wielu ludziom wydaje się, że psy ze schroniska są mniej inteligentne lub agresywne. Sytuacje jak te zdarzają się ze względu na przeszłość czworonogów, ale można nad nimi pracować. Agencja reklamowa DraftFCB stworzyła niezwykłą kampanię reklamową dla stowarzyszenia SPCA za inicjatywą menadżera marki MINI w Nowej Zelandii.

mężczyzna
20.08.2019 16:58 Mężczyzna przebudził się z krótkiej drzemki i spojrzał na sufit. Nie był przygotowany na to, co zobaczył

Mężczyzna, który właśnie przebudził się z krótkiej drzemki odruchowo spojrzał na sufit. Zobaczył tam coś, co wprawiło go w osłupienie i konsternację – takiego widoku nie spodziewał się nawet w najśmielszych snach. Co zobaczył? O swoim odkryciu postanowił opowiedzieć, publikując krótki filmik na Twitterze. Internauci również przecierali oczy ze zdziwienia – chyba mało kto spodziewał się, że coś takiego może mieć miejsce.

kot
20.08.2019 14:11 Kot prowadził podwójne życie. ”Okłamywał” dwie rodziny

Kot może być wspaniałym przyjacielem, który spędzi najlepsze lata ze swoim panem. Zazwyczaj nie dorównuje wiernością swoim psim kolegom, ale potrafi się przywiązać do domu, w którym mieszka i bronić swojego terenu. Koty często chodzą własnymi drogami — ten kot nie zważał na uczucia właścicieli i prowadził podwójne życie. Koty mogą być wspaniałymi kompanami dla osób, które lubią się przytulać, wylegiwać na kanapie i prowadzić spokojny tryb życia. Zwierzęta te nie są zazwyczaj specjalnie tresowane, bo znane są ze swojego indywidualizmu i egocentryzmu. Oczywiście, każdy kot ma inny charakter, ale bohater naszej opowieści jest przedstawicielem tej egoistycznej części kociego społeczeństwa.

kot
19.08.2019 18:52 Czy koty potrafią szczekać? Ten mruczek udowodnił, że tak! Nic lepszego dziś nie zobaczycie

Koty są znane z tego, że uwielbiają słodko mruczeć i miauczeć. Różnią się od psów tym, jak się zachowują, co lubią i jak wyglądają. Wydawałoby się, że bardzo dużo ich dzieli, ale są też takie cechy, które je łączą, a jedną z nich jest umiejętność szczekania. Będziecie zaskoczeni. Wielbiciele kotów z pewnością znają dźwięk subtelnego mruczenia, które sygnalizuje zadowolenie i miauczenia, które może być wołaniem o pomoc lub prośbą. Wyobraźcie sobie minę właściciela kota, który zaczął szczekać. Niesamowity kot, czy normalne zachowanie, które rzadko się ujawnia?

małe kotki
19.08.2019 17:44 Bezbronne kotki padły ofiarą człowieka. Zostały pomalowane farbą

Małe kotki stały się obiektem drwin i przedmiotem tortur. Pewien człowiek przygarnął kocięta i postąpił z nimi w okropny sposób. Ludzie nie doceniają zwierząt i nie rozumieją, że one też czują i boją się, kiedy je krzywdzimy. Dwa małe kotki zostały pomalowane farbą i porzucone na ulicy. Kocie dzieci mogły mieć najwyżej kilka tygodniu. Co kieruje ludźmi, którzy znęcają się nad bezbronnymi zwierzętami? Co czuje człowiek, który maluje sierść 4 tygodniowego kota farbą, która może go zatruć?

dziewczynka
19.08.2019 15:18 Dziewczynka uciekała przed grupą agresywnych mężczyzn. Wtedy na horyzoncie pojawiło się stado lwów, finał mógł być tylko jeden

Dziewczynka uciekała przed grupą agresywnych mężczyzn, którzy chcieli ją skrzywdzić. 12-latka była przetrzymywana w strasznych warunkach, gdy zaczęła płakać, pojawiło się stado lwów, finał mógł być tylko jeden. Głęboka Afryka, bieda, głód i rytuały, które nie mieszczą się mieszkańcom zachodu w głowie. Niespełna 12-letnia dziewczyna została porwana przez grupę mężczyzn. Było ich kilku, a ich celem stało się niewinne dziecko. Miała być zwykłym towarem, który zostanie podarowany mężczyźnie, który ją poślubi. Ich plany pokrzyżowały lwy, które wściekłe rzuciły się na pomoc dziecku.

kotka
19.08.2019 13:28 Kot pojawił się na pogrzebie właściciela. Ze smutku zaczął rozkopywać grób

Kot pojawił się na pogrzebie swojego właściciela i nie chciał opuścić jego grobu. Uczestniczył w ceremonii z rodziną zmarłego i był w nią bardzo zaangażowany. Zwierzak wyglądał jakby łączyła go jakaś więź z mężczyzną, który odszedł. Niecodzienne zachowanie kota zdziwiło uczestników ceremonii. Mały, biały zwierzak nie pozwalał na wydalenie go z miejsca pochówku. Ze smutku nie chciał odejść od grobu, który zaczął rozkopywać. Od razu widać, że zwierzak był bardzo związany ze swoim panem. Ta historia z pewnością wzruszy was od łez!

kot
18.08.2019 18:00 Kot każdego dnia przychodzi w to samo miejsce i czeka. Robi to z rozczulającego powodu

Kot każdego dnia jest widziany w tym samym miejscu. Miejscowi mówią, że przychodzi na wzgórze i czeka – dzieje się tak już od kilku lat. Weterynarz twierdzi, że zachowanie bezdomnego kota może być spowodowane konkretnym wydarzeniem z przeszłości. Podobno, jej postać jest wpisana w krajobraz miejsca, bo nigdy go nie opuszcza. Nie brakuje mu jedzenia, ponieważ miejscowi znają go i karmią regularnie, a turyści rzucają coś przy okazji. Wygląda, jakby czekał, na coś, co się nigdy nie wydarzy.

koń
18.08.2019 13:24 Koń bardzo przeżył śmierć właściciela. Pożegnał się z nim w sposób, który łamie serce

Koń nie mógł pogodzić się ze śmiercią swojego najlepszego przyjaciela, który niespodziewanie odszedł. Ich ostatnie pożegnanie wzrusza do łez i potwierdza, że miłość zwierząt jest ogromna i niewyobrażalnie silna. Koń rży z rozpaczy, kiedy zdaje sobie sprawę z tego, że jego ukochanego człowieka już nie ma. Wzruszające i bolesne pożegnanie zwierzęcia z najbliższym dla niego człowiekiem. Gest, który wykonuje, wywołuje łzy rozpaczy u najmniej wrażliwych uczestników uroczystości. Już nigdy mężczyzna nie wsiądzie na grzbiet konia i nie przemierzą wspólnie nieznanych lądów. Zwierzę całkowicie się rozsypało i nie potrafiło powstrzymać rozpaczy.

kot
17.08.2019 18:37 Kot bardzo długo nie wracał do domu, więc zmartwiony właściciel zaczął go szukać. Znalazł go w najbardziej nietypowym miejscu

Kot, który zniknął, wybrał nietypowe miejsce na spędzanie czasu poza domem. Właściciel martwił się o niego, ale nie spodziewał się, że znajdzie go w takim stanie. To, co robił, jest zadziwiające. Trafił do raju dla kotów. Właściciel kota zastanawiał się, co stało się z jego pupilem, gdy zniknął. Nie spodziewał się, że znajdzie go w tym miejscu. Zabawne wideo robi furorę w sieci, rozbawiając internautów do łez.

staruszka
17.08.2019 16:02 Staruszka chciała ostatni raz zobaczyć swojego ukochanego kota. Ich spotkanie wzruszyło cały szpital

Staruszka przed śmiercią ma ostatnie życzenie — chciałaby jeszcze raz zobaczyć swojego kochanego kota, który jest dla niej wszystkim. Wie, że nie pozostało jej dużo czasu, a ostatnie chwile pragnie spędzić z tymi, którzy byli jej najbliżsi. Więzi, które powstają między ludźmi a zwierzętami, są naprawdę silne. Niebywałe, że małe czworonożne stworzenie jest w stanie dać człowiekowi taki ogrom miłości. Staruszka marzyła, by jeszcze zobaczyć swojego kota i przytulić się do niego.

kwiaty
17.08.2019 13:26 Każdego ranka przed drzwiami domu znajduje piękne różowe kwiaty. Nie może ukryć wzruszenia, gdy dowiaduje się kto je tam zostawia

Kwiaty przed drzwiami każdego dnia? To marzenie chyba każdej kobiety, która lubi tego rodzaju gesty. Zazwyczaj oczekujemy ich od swoich ukochanych, partnerów, przyjaciół. Ta kobieta została zasypana kwiatami przez tajemniczego futrzanego wielbiciela. Różowe, małe pączki kwiatów leżały przed jej drzwiami, ponieważ każdego dnia ktoś donosił świeże. Zastanawiała się, skąd wzięły się te codzienne prezenty. Nie podejrzewała tego, co stało się później. Tajemniczy wielbiciel okazał się naprawdę zdeterminowany, a obsypywanie prezentami było nieustanne.

kot
17.08.2019 12:06 Kot ma uroczego brata bliźniaka. Oboje mają różnokolorowe oczy

Kot robi furorę w internecie wraz ze swoim bratem bliźniakiem – ich oczy hipnotyzują każdego, kto chociaż raz w nie spojrzy. Dwa koty adoptowane przez Rosjanina to jedne z piękniejszych zwierzaków, jakie widzieliśmy. Są tak piękne, że niektórzy mają wątpliwości czy prawdziwe. Idealnie białe koty przyciągają uwagę dzięki niesamowitym oczom. Dwukolorowe oczy to ich znak rozpoznawczy i klucz do tego, by stać się niesamowicie popularnym.

mężczyzna
16.08.2019 19:23 Mężczyzna miał dwa koty. Gdy jeden z nich zmarł jego sąsiad wyjawił wzruszający sekret

Mężczyzna, który miał dwa koty, musiał się pożegnać z jednym z nich. Po jakimś czasie wyszedł na jaw sekret skrywany od lat. Nikt nie spodziewał się tego, co robiły koty podczas spacerów. Teddy i Bear to imiona kotów, które wiodły wspólne wspaniałe życie, aż do momentu odejścia jednego z nich. Kiedy Bear zmarł, wszystko się zmieniło. Zwłaszcza, gdy właściciel kotów otrzymał tajemniczy list

kot
16.08.2019 13:03 Kot wspiął się na słup telefoniczny i utknął. Musieli ratować go strażacy

Kot, który uwielbia wędrować i poznawać nowych ludzi, zdecydował się na niezwykłą wycieczkę, którą z pewnością zapamięta na długo. Wspinaczkę na słup telefoniczny potraktował jak nowe wyzwanie. Odważny zwierzak postawił na nogi zastępy straży pożarnej i sąsiadów. Co takiego się wydarzyło? Kot akurat przemierzał miasteczko, kiedy zauważył bardzo ciekawe miejsce. Stwierdził, że 25-metrowy słup nie jest dla niego przeszkodą. Mógł zobaczyć świat z innej perspektywy i spojrzeć na ludzi z góry.

pająk
15.08.2019 17:30 Pająk zjada słodkie zwierzątko na oczach ludzi. Widok jest straszny

Pająk przerwał wieczór, który zapowiadał się wspaniale. Ogromny, przerażający zwierz postanowił przyłączyć się do kolacji zakochanych. Przyszedł ze swoim prowiantem, który spożył na oczach pary. Jeśli wybierasz się do egzotycznych krajów lub rejonów, w których występują gatunki drapieżnych pająków, przygotuj się na niezapomniane wrażenia. Nieproszeni goście to norma — chętnie zepsują Ci romantyczny wieczór z ukochanym. Chyba że nie boisz się 30-centymetrowych pająków?

Kosmetyki nieatestowane na zwierzętach
15.08.2019 16:29 Marki, które nie testują na zwierzętach. Warto kupować ich produkty

Kosmetyki nietestowane na zwierzętach to produkty, które na szczęście coraz częściej dostępne są na sklepowych półkach popularnych drogerii i marketów. Żyjemy w rzeczywistości pieniądza, więc jeszcze do całkiem niedawna o wiele trudniej było żyć ekologicznie i odpowiedzialnie bez wypchanego portfela. Dlaczego wybór takich kosmetyków był niewielki, co automatycznie podwyższało jego cenę. Na szczęście to powoli się zmienia. Marki, które nie testują na zwierzętach, są coraz bardziej dostępne. Która z nas nie chciałaby, żeby na jej toaletce stały wyłącznie kosmetyki nietestowane na zwierzętach? Niestety, okazuje się, że wiele popularnych marek, które znamy z reklam, poleceń youtuberek i drogeryjnych szaf, testuje swoje produkty na zwierzętach.

kobieta
15.08.2019 15:30 Kobieta kupiła chorą rybkę w sklepie. Była w opłakanym stanie, nie uwierzycie co stało się po 4 tygodniach

Kobieta wybrała się do sklepu zoologicznego, a tam zobaczyła coś, co przykuło jej uwagę. Małe zwierzę, które było na zapleczu sklepu, wyglądało na zaniedbane i chore. Tego dnia miała nie kupować żadnego zwierzaka, ale w tym wypadku nie miała wyjścia. Kobieta zdecydowała, że kupi rybkę, której stan był poważny. Wiedziała, że jeżeli nie zareaguje, mała ryba umrze, gdzieś w zakamarkach sklepu zoologicznego i nikt nie przejmie się jej losem. Postanowiła, że kupi rybkę i postara się zrobić coś, co jej pomoże, a może nawet ją ocali.

mężczyzna
14.08.2019 14:24 Mężczyzna próbował kopnąć bezbronnego psa. Wszystko zarejestrowała kamera

Mężczyzna skrzywdził bezbronnego psa, który cieszył się na jego widok. Bez powodu chciał go kopnąć. Znęcanie się nad zwierzętami stale występuje, a te małe, wierne zwierzaki, nie zasługują na to, co dostają od człowieka. Zwierzęta, a szczególnie psy, są naszymi najlepszymi przyjaciółmi, którzy zrobiliby wszystko dla naszego szczęścia. Ludzie traktują zwierzaki jak przedmioty, a często nawet gorzej. Nawet rzeczy nie kopie się bez powodu. To, co się stało, było wstrząsające.