Kot trafił do szpitala ze spuchniętym noskiem. Weterynarz natychmiast podjął działanie
Kot trafił do szpitala ze spuchniętym Zwierzak bardzo cierpiał. Gdy weterynarz rozpoznał przyczynę natychmiast podjął działanie. Wiedział, że każda sekunda jest w tym przypadku na wagę złota.
Kot z Nebraski przeżył prawdziwą tragedię. Nic dziwnego, że był przerażony, a ból był nie do zniesienia. Gdy maluszek trafił do weterynarza konieczne było natychmiastowe leczenie. Nosek kota był w tragicznym stanie. Co mu się stało? Poznajcie szczegóły w naszym artykule.
Kot pojawił się u weterynarza z zaskakującą dolegliwością
Opuchlizna na nosku sprawiła, że oddychanie stwarzało kotu ogromne problemy. Weterynarz, po dokładnym przebadaniu zwierzaka dostrzegł, że jego nosie znajduje się… ogromna larwa!
Kiedy wyciągnął ją ze środka, za pomocą chirurgicznej pęsety okazało się, że sprawcą całego nieszczęścia jest larwa muchy z rodzaju Cuterebra.
Zastanawiacie się czym właściwie są te niebezpieczne owady? Już odpowiadamy! Są to owady z rzędu tzw. muchówek. Pasożytują one przede wszystkim w drogach oddechowych, skórze oraz zatokach ssaków. Powodują one bardzo ciężkie, a niekiedy nawet śmiertelne schorzenia. Są niebezpiecznymi pasożytami, które zagrażają życiu naszych pupili!
Gdy tylko weterynarz go zobaczył, natychmiast zareagował.
Weterynarz natychmiast podjął działanie
Lekarz nie tracił ani chwili i w trybie natychmiastowym udzielił pomocy małemu zwierzakowi. Dzięki niebywałemu refleksowi weterynarza i szybkiej interwencji właścicieli larwa nie zdążyła wyrządzić w organizmie kotka większych szkód i szybko wrócił do zdrowia.
Dlaczego odrobaczanie zwierząt jest tak ważne?
Odrobaczanie zwierząt jest bardzo ważne, ponieważ dzięki niemu kotki będą całe i zdrowe, a przede wszystkim unikną przykrych powikłań zdrowotnych. Posiadanie kotka w domu oprócz mnóstwa radości wiąże się też z obowiązkami. Nie zapominajmy o tym! Odrobaczenie futrzaka leże w gestii właściciela, który pod żadnym pozorem nie powinien tego lekceważyć. Pasożyty, których pupil może być nosisielcem stanowią poważne niebezpieczeństwo nie tylko dla niego samego, ale też domowników, a szczególnie dzieci!
Pierwsze odrobaczanie można wykonać już 2 tygodnie po narodzinach zwierzaka. Drugie około 4 tygodnia, a trzecie mniej więcej 10 tygodnia życia.
Pasożyt poza spożywaniem pokarmów właściciela, w którego ciele się znajduje, zatruwa jego organizm i skutecznie niszczy układ odpornościowy! Dlatego właśnie w trosce o zdrowie i życie naszych czworonożnych przyjaciół nie powinniśmy pomijać tego kroku.
Kot bardzo cierpiał, gdy przybył do weterynarza.
ZOBACZ TEŻ:
- Lidl wycofuje popularną przekąskę. Jego składnik może wywołać wymioty
- Pies znalazł zakopanego w ziemi noworodka. Nikt inny go nie zauważył
- Mężczyzna śpiewa swojemu dorosłemu psu kołysankę. Olbrzym zasypia mu na rękach
- Pies zniknął bez śladu. Miesiąc później kolejny zwierzak tych samych właścicieli zaczął się dziwnie zachowywać i dotarli do strasznej prawdy
- Popularne produkty, których nie wolno dawać swojemu kotu. Może nawet umrzeć