Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Wyciągnął rekina z oceanu i przeciągnął na piach. Zwierzę dusiło się, a turyści robili zdjęcia
Anna Frankiewicz
Anna Frankiewicz 30.09.2019 16:15

Wyciągnął rekina z oceanu i przeciągnął na piach. Zwierzę dusiło się, a turyści robili zdjęcia

dziecko
unsplash.com

Facet wyciągnął na plażę rekina. Okazał się przy tym zupełnym brakiem uczuć. Co gorsza, żaden ze świadków nie zareagował. Zwierzę przeżywało męczarnie. Przerażające jak bezmyślni i okrutni potrafią być ludzie. Kolejny przykład znęcania się nad zwierzętami. Ten jednak otrzymuje dużo mniejszą uwagę, ponieważ ludzie zdają się zapominać, że nie tylko koty i psy mogą cierpieć.

W ostatnich latach bardzo poprawiła się świadomość ludzi co do tego, jak złe jest znęcanie się nad zwierzętami. Mało kiedy można już dzisiaj usłyszeć, że to normalne, żeby pies był przywiązany do budy na krótkim łańcuchu. Jednak wiele osób wciąż i wciąż zdaje się zapominać, że zwierzęta, które odczuwają ból i strach to nie tylko psy i koty.

Facet wykazał się ogromnym okrucieństwem

Ten mężczyzna, podczas normalnego, spokojnego dnia na plaży postanowił zrobić coś, co powinno wszystkich zszokować. Niestety, ludzie wokół wcale nie zareagowali tak, jak powinni. Facet wyciągnął z wody rekina i położył go na plaży, w pełnym słońcu. Zwierzę dusiło się i wysychało, przeżywając męczarnie, a turyści wokół robili zdjęcia, zamiast zainterweniować.

Taki popis okrucieństwa przypomina nam, że nasze społeczeństwo nie jest jeszcze tak naprawdę odpowiednio wyedukowane, jeśli chodzi o odpowiednie traktowanie zwierząt. Ci ludzie zupełnie nie zastanowili się nad tym, dlaczego zmuszają niewinne zwierzę, żeby tak cierpiało.

facet

Okropny popis okrucieństwa.

Rekiny w pobliżu ludzi

Rekiny nie są w żaden sposób bardziej niebezpieczne dla ludzi niż jakiekolwiek inne dzikie zwierzęta. Jeśli ich nie zaatakujemy, to one również nie zrobią nam krzywdy. Wyjątkami bywają sytuacje, podczas których rekin myli człowieka z czymś, czy zazwyczaj się żywi — foką lub rybą. Trzeba jednak pamiętać, że to my wkraczamy w ich środowisko naturalne, a nie na odwrót.

Zrobienie więc takiej krzywdy zwierzęciu nie jest niczym usprawiedliwione. A cierpienie, na jakie było narażone, było naprawdę ogromne. Nie tylko dusiło się, nieprzystosowane do oddychania na lądzie. Dla wodnego zwierzęcia problem stanowi również grawitacja, jaka występuje na lądzie. Ściąga w dół jego ograny, mogąc doprowadzić do poważnego uszkodzenia tkanek wewnętrznych.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

facet

Zwierzę strasznie się męczyło.

facet

Nikt nie zareagował.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Carrefour rzuca rękawicę Rossmannowi. Wchodzi na rynek z siecią drogerii
  2. Iwona Pavlović ma powody do radości. Gratulacje spływają z całej Polski
  3. Anna Jantar chwilę przed ślubem zwróciła się do Kukulskiego. Mężczyzna nie spodziewał się takich słów
  4. Katarzyna Skrzynecka nie chce brać ślubu kościelnego? Aktorka w mocnych słowach o Kościele
  5. Nie żyje Jan Kobuszewski
  6. Kiedy ksiądz powiedział Ewelinie, ile żąda za udzielenie ślubu, kobieta zdębiała. Takiej chciwości jeszcze nie widziała w swoim życiu

źródła: kochamyzwierzaki.pl