Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Chory kot trafił do weterynarza. Lekarz nie był przygotowany na to, co znajdzie pod jego skórą
Marta Kulik
Marta Kulik 24.08.2019 18:57

Chory kot trafił do weterynarza. Lekarz nie był przygotowany na to, co znajdzie pod jego skórą

lekarz
Fot.screen youtube.com

Lekarz, do którego trafił chory kot, dokonał przerażającego odkrycia. Nikt nie był w stanie uwierzyć, że coś takiego mogło spotkać małego pupila. Biedne zwierzę mogło nawet zginąć przez to, co miało pod skórą. Mamy nagranie, które mrozi krew w żyłach.

Lekarz małego kotka podzielił się filmem, którego nie powinny oglądać osoby o słabych nerwach. Bezbronnemu zwierzakowi groziła śmierć, jeśli tylko jego właściciele nieco dłużej zwlekaliby z wizytą u specjalisty. Wszystko przez coś bardzo groźnego i obrzydliwego. Wiele zwierząt jest narażonych na podobne przejścia.

Lekarz dokonał szokującego odkrycia

Kot od pewnego czasu był osłabiony i nie miał siły na jedzenie ani zabawę. Wyglądał coraz gorzej, dlatego zmartwieni właściciele udali się do weterynarza. To, co wydarzyło się później, wywołuje ciarki. Jak to możliwe, że mały zwierzak cierpiał na coś tak potwornego?

Lekarz nie miał wątpliwości, że kot wymaga poważnego zabiegu. Gdy przystąpił do nacięcia, wiedział, że nie jest to kolejny, typowy przypadek. Pod skórą kotka znajdowało się coś przerażającego. Za pomocą specjalnego narzędzia weterynarz wyjął… ogromnego pasożyta! Wyraźnie widać to na nagraniu, którego nie polecamy osobom o słabych nerwach.

Co to jest cuterebra?

Cuterebra to rodzaj owadów, których larwy pasożytują na zwierzętach. Często zagnieżdżają się w drogach oddechowych, skórze lub zatokach ssaków. Ich obecność może prowadzić nawet do śmierci. Larwa, którą miało zwierzę, była gigantycznych rozmiarów. Trudno uwierzyć, że coś takiego zmieściło się pod skórą małego kotka.

Gdy larwa dojrzewa, na skórze jej ofiary pojawia się guzek, w którym następnie pasożyt robi dziurę, przez którą oddycha. Na szczęście w przypadku tego kota pomoc nadeszła w odpowiednim momencie i zwierzę udało się uratować. Warto pamiętać, że pod żadnym pozorem nie należy usuwać pasożyta w domowych warunkach. Choć zabieg nagrany przez weterynarza nie trwa długo, to nie mogą go wykonywać osoby bez właściwych kwalifikacji. Konieczna jest wizyta u specjalisty, który w odpowiedni sposób usunie larwę i określi, jak powinno wyglądać leczenie.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie wyrzucaj ich na śmietnik. Meble z PRL znów w modzie, możesz na nich dużo zarobić
  2. Powstał dżem o smaku prosecco, piwa i ginu z tonikiem. Śniadania nie będą już takie same
  3. Marki, które nie testują na zwierzętach. Warto kupować ich produkty
  4. Tata miał kamerę w pokoju swojej córeczki. Odkrył, że siedząca obok niej lalka porusza się
  5. Pies myślał, że nikt go nie widzi, ukryta kamera pokazała jaki jest naprawdę. Nagranie ekspresowo podbija sieć
  6. Szczeniak był przerażony wizytą u weterynarza. Lekarz zachował się w nietypowy sposób, nagranie szybko obiega sieć

Źródło: wamiz.pl