Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pisklaki

Pisklaki

Wrotka z młodymi
07.05.2024 15:08 Wrotkę odwiedził amant. W gnieździe doszło do uroczych scen

W sieci pojawiło się kolejne nagranie z życia sokołów z elektrociepłowni. Podczas porannego karmienia przy wejściu do gniazda pojawił się zabiegający o względy Wrotki amant. Wciąż jeszcze niepewny samiec uważnie przyglądał się jej licznemu potomstwu. To niesamowite, jak zareagowała na jego obecność samica. Internauci prześcigają się w kreatywnych komentarzach opisujących miłosną historię.

Wrotka na czatach
03.05.2024 15:13 Wrotka nie traci czujności. Internauci zmartwieni stanem sokolej mamy

Historią rodziny sokołów wędrownych z Lublina żyje prawie cały kraj. Po śmierci Czarta Wrotka próbuje samodzielnie wykarmić pisklęta i obronić je przed niebezpieczeństwem, choć niewątpliwie kosztuje ją to wiele wysiłku. Internauci martwią się stanem zdrowia ptasiej matki. Wrotka stała się nerwowa, niewiele je i mało śpi, a w razie kłopotów nie może liczyć na pomoc ze strony samca. W dodatku animalsi raportują, iż wieczorową porą “wszczęła alarm”. Co wzbudziło jej czujność?

pisklęta Wrotki
02.05.2024 11:13 Nowe wieści z sokolego gniazda. Tym razem mowa o młodych

W sieci zamieszczono kolejne nagranie z sokolego gniazda. W opisie pojawiły się pierwsze typowania dotyczące płci maluchów. Pisklęta bardzo dobrze sobie radzą, jak na sytuację, w której się znalazły. Dzięki sile i wytrwałości Wrotki rosną jak na drożdżach.

Sokoły
28.04.2024 15:13 Potężna nagroda pieniężna wyznaczona za wskazanie truciciela sokoła

Historią i perypetiami tej ptasiej rodziny żyje niemal cała Polska. Miłośnicy sokołów wędrownych postanowili więc wziąć sprawy w swoje ręce. Po tragicznej śmierci Czarta utworzyli zbiórkę pieniężną, która ma zostać przekazana jako nagroda. Wszystko po to, aby ustalić sprawcę otrucia zwierzęcia. 

spacer po górach z psem
21.04.2024 12:37 Idziesz na spacer do lasu? Patrz pod nogi, w sieci pojawiło się ostrzeżenie

Pracownicy Karkonoskiego Parku Narodowego wystosowali w mediach społecznościowych ważny apel. Poprosili odwiedzających ich turystów o patrzenie pod nogi. Wszystko przez skarby ukryte w trawie i zaroślach. Przypadkowe zniszczenia mogą wywołać tragiczne konsekwencje dla przyrody.

gniazdo w skrzynce na listy
08.01.2024 12:20 Otwierając skrzynkę na listy, nie takiego widoku się spodziewała. Wewnątrz ukryto bezcenny skarb

Skrzynka pocztowa przed wakacyjną rezydencją Gaili Damosso jest zwykle pusta. Kobieta oraz jej rodzina mieszkają w odległej części kraju, dlatego listonosz od wielkiego dzwonu pozostawia w niej korespondencję kierowaną do domowników. Czekając jednak na list, który ciągle nie docierał, właścicielka posesji sprawdziła rzadko używaną skrzynkę. Zawartość metalowej skrzyneczki pozytywnie ją zaskoczyła. Dzicy lokatorzy postanowili urządzić niewielką przestrzeń po swojemu.

szczeniak
30.10.2019 16:51 Szczeniak pierwszy raz w życiu widzi pisklęta. Mógł zareagować w tylko jeden sposób

Szczeniak po raz pierwszy w swoim młodziutkim życiu miał okazje zobaczyć pisklaki. Rozbawiona jego reakcją właścicielka postanowiła uwiecznić ją na nagraniu, które później wrzuciła do sieci. Jej decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę, ponieważ uroczy zwierzak w mgnieniu oka stał się prawdziwą gwiazdą! Nie od dziś wiadomo, że szczeniaczki to przeurocze stworzenia, które swoją niewinnością potrafią rozbawić do łez. Wzorcowym przykładem jest zwierzak, który rozkochał w sobie miliony Internautów. Wszystko za sprawą jego reakcji, gdy na drodze stanęły mu dotąd nieznane żółte stworzenia. Czegoś podobnego z pewnością nie widzieliście!

ptak
25.10.2019 10:41 Mężczyzna znalazł mikroskopijne pisklę. Po 36 dniach stało się niewiarygodne

Ptak wypadł z gniazda i był bliski śmierci. Na szczęście znalazł go uprawiający jogging mężczyzna, który postanowił zaopiekować się porzuconym maluchem. Pisklak sam nie miał szans na przetrwanie, został znaleziony chwilę po wykluciu się. Po 36 dniach troskliwej opieki stało się niewiarygodne! Znajdując gdzieś pisklę, należy najpierw upewnić się, czy w pobliżu nie ma jego gniazda i rodziców. Jeżeli nigdzie nie widać rodziny maluszka, wtedy należy się nim zaopiekować, jednak wcześniej konsultując się z weterynarzem.