Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Mężczyzna znalazł mikroskopijne pisklę. Po 36 dniach stało się niewiarygodne
Wiktoria Ogonowska
Wiktoria Ogonowska 25.10.2019 10:41

Mężczyzna znalazł mikroskopijne pisklę. Po 36 dniach stało się niewiarygodne

ptak
fot. screen: youtube.com Did You Know ?

Ptak wypadł z gniazda i był bliski śmierci. Na szczęście znalazł go uprawiający jogging mężczyzna, który postanowił zaopiekować się porzuconym maluchem. Pisklak sam nie miał szans na przetrwanie, został znaleziony chwilę po wykluciu się. Po 36 dniach troskliwej opieki stało się niewiarygodne!

Znajdując gdzieś pisklę, należy najpierw upewnić się, czy w pobliżu nie ma jego gniazda i rodziców. Jeżeli nigdzie nie widać rodziny maluszka, wtedy należy się nim zaopiekować, jednak wcześniej konsultując się z weterynarzem.

Ptak był maleńki kiedy został znaleziony

Ptak został znaleziony malutki, wręcz mikroskopijny! Był zupełnie łysy, bez żadnego piórka i nie widział jeszcze na oczka! Wymagał ogromnej cierpliwości i masy czasu. Pisklęta trzeba karmić bardzo często w ciągu dnia. Tak naprawdę co chwilę, więc taki maluch zabiera bardzo dużo uwagi, nie ma chwili na odpoczynek! Umieszczony w inkubatorze pisklak rósł w zawrotnym tempie, z każdym dniem zaczynał coraz bardziej przypominać prawdziwego, dorosłego ptaka. Tak naprawdę stawał się coraz bardziej samodzielny i silniejszy z dnia na dzień!

Z każdym dniem coraz bliżej wolności!

Ptak, kiedy nie będzie już wymagał upieki, może zostać wypuszczony na wolność! Trzeba jednak go do tego przygotować. Z każdym kolejnym dniem pisklak rozwijał się, zaczął mieszkać w klatce, która często umieszczana była na zewnątrz domu, aby mógł przyzwyczaić się do natury. Z czasem maluch dorósł niemal zupełnie. Wtedy potrzebował większej klatki. Opiekunowie ptaszka musieli także podjąć trudną decyzję o wypuszczeniu zwierzaka na wolność. 36. dnia ptak został wypuszczony na wolność. Młody ptaszek od razu skorzystał z okazji i poleciał w nowy, nieznany dotąd świat. Po tak krótkim czasie ptak przeszedł ogromną transformację! Kto na samym początku by się spodziewał, że maluch zajdzie aż tak daleko? Dzięki opiekunom, którzy zapewnili mu potrzebną uwagę, już po trzydziestu sześciu dniach ptak mógł zostać wypuszczony na wolność i cieszyć się życiem.

Ta wspaniała historia pokazuje, jak niesamowici potrafią być ludzie, którzy postanawiają poświęcić swój czas dla małego żyjątka, które potrzebuje opieki i uwagi!

ZOBACZ ZDJĘCIA I WIDEO:

ptak

Ptak na początku wyglądał bardzo nieporadnie

ptak

Z każdym dniem maluch nabierał coraz więcej sił

ptak

Zmiana, jaką widać u ptaka po tak krótkim czasie jest niesamowita!

ptak

Dorosły już ptak, szykujący się do wypuszczenia na wolność!

Warto zobaczyć, jak ptaszek radzi sobie z każdym dniem coraz lepiej! Przepiękny widok.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nowa opłata od przyszłego roku. Polska rodzina będzie dokładać do przestarzałych technologii
  2. Gdzie koty lubią być głaskane? Mapa kociego ciała
  3. Pies i gęś zakochali się w sobie do szaleństwa. Nie odstępują się na krok
  4. Dlaczego warto mieć psa? 10 niepodważalnych powodów
  5. Mama była przekonana, że sfotografowała ducha leżącego przy jej małym dziecku. Prawda okazała się zaskakująca
  6. Media obiegła smutna wiadomość o synowej Katarzyny Dowbor. Fani są zmartwieni

Źródło: youtube.com Did You Know ?, popularne.pl