Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Suczce odebrano młode. Ich ponowne spotkanie wyciska łzy
Monika Włodarczyk
Monika Włodarczyk 28.04.2024 11:30

Suczce odebrano młode. Ich ponowne spotkanie wyciska łzy

psy
fot. YouToube/Love Furry Friends - Rescue Channel

Ratowniczka zwierząt znalazła przy drodze dziewięcioro porzuconych szczeniąt. Dzięki sile Internetu oraz mediów społecznościowych sprawnie udało jej się odnaleźć ich rodzicielkę. Suczka niesamowicie cierpiała, gdy odebrano jej młode. Na nagraniu uwieczniono moment z ich ponownego spotkania. To niezwykle poruszający obrazek, a reakcja psiej mamy chwyta za serce.

Przy drodze porzucono 9 szczeniąt. Zauważyła je wolontariuszka

Olena Pyanov to obywatelka Ukrainy oraz osoba o wielkim sercu do żywych istot. Kobieta prowadzi kanał na YouToube o nazwie Stray Furry Friends, który poświęcony jest jej dobroczynnej działalności z ratowania bezdomnych zwierząt. Ukraińskie schroniska jeszcze przed wojną były znacząco przepełnione, dlatego wolontariuszka postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. 

Blisko rok temu Olena zauważyła przy drodze gromadkę samotnych szczeniaków. Okazało się, że było ich aż 9, jednak nigdzie w pobliżu nie było ich matki. Maluchy wyglądały na bestialsko porzucone. Nie miały jedzenia ani picia tylko prowizoryczne schronienie z kilku desek i opony. Widok poruszył kobietę, która w mgnieniu oka zorganizowała dla nich poczęstunek. Z bólem serca zostawiła je w tym samym miejscu, gdyż nie miała już wolnego miejsca w schronisku. 

suczka / młode
fot. YouToube/Love Furry Friends - Rescue Channel
Dwie miseczki i porzucony szczeniak obok. Nie mogli przejść obojętnie Uratowały bezdomne kocię. Jego dziwne zachowanie szybko wyjaśnił weterynarz

Kobieta odnalazła opiekunkę psów

Następnego dnia ponownie odwiedziła swoich znalezionych podopiecznych, a jedna z psinek ewidentnie nie miała apetytu. Zaniepokojona Olena zabrała go do weterynarza, aby ten sprawdził stan zdrowia pupila. Jak się okazało Chucky miał problem z jelitami i pozostał pod okiem specjalistów do momentu, aż poczuje się lepiej. 

W międzyczasie wolontariuszka opublikowała na swoim profilu na Instagramie komunikat ze zdjęciem znalezionych szczeniąt. Internet potrafi zdziałać cuda, gdyż już kolejnego dnia odezwała się do niej kobieta, która rozpoznała pieski. Gdy szczeniaki zobaczyły swoją opiekunkę, natychmiast ją rozpoznały i ucieszyły się na jej widok. 

Szczenięta zostały ukradzione. Ich ponowne spotkanie z matką wyciska łzy

Jak się okazało, kobieta opiekowała się psią rodziną zaledwie od półtora miesiąca. Wtedy to bezdomna, ciężarna suczka urodziła młode na jej działce. Hałas szczeniąt przeszkadzał jednak jednemu z sąsiadów, który postanowił rozprawić się z nimi — ukradł nowo narodzone zwierzęta i bezdusznie porzucił przy drodze, zostawiając je na pastwę losu. Sunia w tym czasie była wyraźnie przygnębiona odebraniem jej maluchów. Szukała i nawoływała pociechy jednak bez skutku.

Nadszedł dzień spotkania całej psiej rodziny. Chucky także był już gotów opuścić klinikę i dołączyć do rodzeństwa cały i zdrowy. Sunia początkowo była zdystansowana na widok ratowników. Kiedy jednak oddalili się i pozwolili jej samodzielnie podejść do bagażnika, w którym czekało na nią dziewięcioro stęsknionych maluchów, odważyła się, a jej reakcja to prawdziwy wyciskacz łez. Psia mama nie kryła swojego szczęścia, zaczęła energicznie machać ogonem, radośnie biegać i skakać, a następnie obwąchała wszystkie swoje szczenięta. Nagranie z poruszającego ponownego spotkania tej czworonożnej rodzinki możecie zobaczyć tutaj: