Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Skandaliczne zachowanie w ZOO. Kobieta próbowała nakarmić małpy chipsami
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 26.05.2021 02:00

Skandaliczne zachowanie w ZOO. Kobieta próbowała nakarmić małpy chipsami

Scena z ZOO
youtube/9NEWS

Turystka odwiedzająca ogród zoologiczny El Paso w Teksasie wykazała się skrajnym brakiem odpowiedzialności i wyobraźni. Kobieta postanowiła wejść na wybieg dla małp, aby nakarmić je pikantnymi przekąskami. Absurdalny eksces został uwieczniony na nagraniu.

Film przedstawia moment, w którym kobieta stoi na skale pod wodospadem, a w jej stronę zbliżają się dwie małpy - Libby i Sunday. Po chwili widać, że turystka beztrosko wręcza dwóm małpom chipsy.

Chciała nakarmić małpy chipsami

Opiekun małp odniósł się krytycznie do zaistniałej sytuacji. Wyjaśnił, że Libby i Sunday mają specjalną dietę, dlatego jedzenie oferowane im przez odwiedzających ZOO może wywołać u nich problemy żołądkowe i zaburzenia jelitowe.

- To są naczelne i wiemy, że mogą wyrządzić poważne szkody. To mogą być małe małpki, ale mogą powalić cię na ziemię, jeśli zechcą – zdradził lokalnej stacji telewizyjnej ABC 7 opiekun zwierząt.

Ponadto, kobieta naraziła zwierzęta na ryzyko zarażenia się COVID-19, kontaktując się z nimi z bliska. Jednocześnie próbą nakarmienia mogła zaprzepaścić lata starań opiekunów, którzy nawiązali bliski stosunek ze zwierzętami.

- Potrzeba lat, aby zbudować zaufanie do nich i aby ktoś przyszedł tam na pięć minut, nagrać film na Instagramie lub cokolwiek innego; po prostu zrujnuje lata pracy – powiedział.

Kobietę spotkała kara

Zarówno małpom, jak i kobiecie nic się nie stało. Nie oznacza to jednak, że sprawczyni zamieszania uniknie odpowiedzialności za nierozważny czyn. 

Po incydencie kobieta została zatrzymana przez władze placówki. ZOO rozważało zgłoszenie sprawy odpowiednim służbom. Finalnie sprawa odbiła się szerokim echem w amerykańskich mediach, a o incydencie dowiedzieli się przełożeni nierozważnej turystki.

Kancelaria prawna rozwiązała współpracę z kobietą. Za brak poszanowania zasad ogrodu zoologicznego, narażanie życia i zdrowia zwierząt, a w efekcie stawianie firmy w złym świetle została zwolniona dyscyplinarnie.

W związku z tą sytuacją pragniemy przypomnieć o apelu wystosowanym przez Warszawski Ogród Zoologiczny. W stolicy Polski również mają miejsce podobne przypadki dokarmiania zwierząt orzeszkami, cukierkami, zapiekankami i innymi produktami niezdatnymi dla nich do spożycia.

Pracownicy nawołują do zaprzestania dokarmiania zwierząt. Nie należy zapominać, że osoby łamiące zasady narażają nie tylko podopiecznych ZOO, ale również siebie i swoje pociechy na uszczerbki na zdrowiu. Zobacz nagranie:

Dołącz do swiatzwierzat.pl

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi: ZOO Świat Małpy