Swiatzwierzat.pl
K9

youtube/WTNH News8

Pies policyjny musiał zostać uśpiony. Funkcjonariusze pożegnali go z honorami

25 Maja 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Pies policyjny o imieniu Zeus służył w Policji od blisko dekady, zanim ciężko zachorował i nie był w stanie dłużej wykonywać swoich obowiązków. Ból z każdym dniem narastał, dlatego rodzina pupila postanowiła oszczędzić mu dalszego cierpienia i poddać eutanazji. Tuż przed ostatnią wizytą w klinice weterynaryjnej policjanci pożegnali swojego czworonożnego przyjaciela w niezapomniany sposób.

W Departamencie Policji w Ridgefield flagę opuszczono do połowy masztu, a nad wejściem rozwieszono czarny materiał. Zeus, owczarek niemiecki służący w oddziale amerykańskiej policji, otrzymał ostatnie pożegnanie. Został uhonorowany niczym pełnoprawny funkcjonariusz.

Psi funkcjonariusz odchodzi na wieczną służbę

Opiekunowie i przyjaciele Zeusa zgromadzili się przed budynkiem departamentu policji, aby asystować mu w przejażdżce do Szpitala Weterynaryjnego Ridgefield. Owczarek miał wkrótce zostać uśpiony.

- Choroba, która go dręczyła, doprowadziła go do takiego stanu, że tak trudno mu było istnieć i dalej żyć - wyznał szef wydziału John Roche.

Podczas uroczystości pożegnanej tłum funkcjonariuszy salutował przed psiakiem, wyrażając mu swój szacunek. Nie zabrakło uroczystego przemówienia, w którym doceniono jego długoletnie wsparcie, odwagę i lojalność.

- Ze łzami w oczach musimy się pożegnać. Nosił odznakę policyjną Ridgefield z szacunkiem, dumą i godnością - powiedział jeden z oficerów podczas uroczystego pożegnania.

Gepard w jeepie

Chwile grozy podczas safari. Gepard wskoczył turyście do auta, wszystko uchwyciła kamera

CZYTAJ DALEJ

Policjanci na czterech łapach

K9 jest określeniem specjalnie wyszkolonego psa do wykonywania zadań związanych z egzekwowaniem prawa lub zapewnieniem bezpieczeństwa fizycznego ludzi. Czworonogi bojowe służą w różnorodnych warunkach na całym świecie, pomagając policji, wojsku, straży granicznej, straży pożarnej, służbie więziennej, straży ochrony kolei lub wydziale kontroli celnej.

Nie każdy pies nadaje się do wypełniania zadań w służbie policyjnej. Zwierzak musi spełniać szereg wymagań, by klasyfikować się do rozpoczęcia pracy - przede wszystkim powinien być spokojny, zrównoważony psychicznie i inteligentny, a ponadto mieć wybitny węch i wykazywać chęć do tropienia oraz lokalizowania niewidocznych obiektów.

Wkład psa policyjnego może mieć ogromny wpływ na powodzenie misji. Wraz z zacieśnieniem więzi między swoim opiekunem i pozostałymi stróżami prawa stają nie tylko towarzyszami, ale przede wszystkim wiernymi przyjaciółmi.

Każda historia kiedyś musi dobiec końca. Moment, w którym psi funkcjonariusz musi opuścić służbę na dobre, z pewnością jest wyjątkowo bolesnym doświadczeniem dla każdego policjanta. To jednocześnie przypomnienie, że prawdziwy bohater jest gotowy ryzykować własnym życie, by bronić swoich najbliższych.

Policjanci na pewno dobrze zajmowali się Zeusem i dopilnowali, by dobrze bawił się u ich boku. Koniecznie obejrzyjcie poniższy film, dokumentujący ich ostatnie wspólne chwile.

Zobacz nagranie:

Dołącz do swiatzwierzat.pl

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >