Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Po 2,5 roku jego pies zmienił się nie do poznania. Nie do wiary, że to ten sam pupil
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 16.05.2024 16:11

Po 2,5 roku jego pies zmienił się nie do poznania. Nie do wiary, że to ten sam pupil

pies
Fot. reddit/TallyMatty

Mężczyzna przygarnął pod swój dach małą czarną kulkę. Ukochany czworonóg o imieniu Buster wraz z wiekiem zmienił się nie do poznania. Pies całkowicie utracił pierwotną barwę swojej sierści. Internauci nie mogli w to uwierzyć, jednak właściciel przedstawił im niezbite dowody. 

Niezwykła metamorfoza

Wyobraź sobie, że Twój ukochany czworonóg nagle zmienia się nie do poznania. Wszystko zaczyna się od niewinnej, małej plamki, a nim się obejrzysz, Twój wierny towarzysz wygląda jak pies sąsiada. Taka sytuacja może przydarzyć się każdemu i wynika ona z pewnej wrodzonej wady nazywanej depigmentacją skóry. Sprawia ona, że pewne części ciała, jak nos, wargi czy opuszki łap tracą kolor, nadając przez to pupilowi zupełnie nowy, nieco egzotyczny wygląd. Choć ciężko w to uwierzyć, całkowicie czarny psiak w typie labradora może stać się beżowy i zacząć przypominać golden retrievera.

Mężczyzna, który przygarnął pod swój dach czarnego futrzaka, nie spodziewał się po nim takiej metamorfozy. Gdy zwierzę podrosło, zaczęło zmieniać kolor sierści. Na początku opiekun nie przejmował się zanadto pojawiającymi jasnymi plamkami, jednak z każdym miesiącem jego ukochany pies coraz bardziej znikał za śnieżnobiałym futrem. 

depigmentacja sierści
fot. reddit.com/r/aww
Gdy czas się pożegnać. Kiedy można poddać zwierzę eutanazji? Od tych 3 reguł nie ma wyjątku "Dla mojej umierającej żony mogłem zrobić wszystko". Przyłapała ich pielęgniarka

Po czarnym psie pozostało jedynie wspomnienie

Zaniepokojony mężczyzna zgłosił się ze swoim pupilem do weterynarza, jednak depigmentacji nie da się powstrzymać. Na szczęście u Bustera nie wpływała ona na jego samopoczucie. Opiekunowi pozostało zaakceptować zmianę koloru sierści ulubionego przyjaciela. 

zmiana koloru
fot. reddit.com/r/aww

Zadanie okazało się niełatwą sprawą. Po całkowitej metamorfozie wszyscy sąsiedzi i znajomi pytali mężczyznę o dawnego psa. Gdy zaczynał tłumaczyć, że to ten sam zwierzak, nikt nie chciał mu uwierzyć. Pupil reagował na swoje imię, był tak samo radosny, jednak z wyglądu kompletnie inny. Po czarnym czwórnogu pozostało tylko wspomnienie. 

zmiana koloru sierści
fot. reddit.com/r/aww

Internauci nie wierzyli właścicielowi psa. Musiał przedstawić dowody

Na szczęście opiekun Bustera, jak każdy zakochany w futrzaku człowiek, zrobił mu wiele zdjęć. Mężczyzna, opowiadając historię swojego pupila w sieci, musiał okazać je internautom, ponieważ dokładnie tak samo jak w realnym świecie nikt nie chciał mu uwierzyć, że to ten sam pies

czarno biały
fot. reddit.com/r/aww

Internauci w komentarzach postanowili wyrazić swoje niedowierzanie. 

  • “Gdybyś nie przedstawił poszczególnych etapów, nigdy bym nie uwierzył, że to ten sam pies”,
     
  • "Powinno się mu zmienić imię na Michael Jackson",
     
  • “Może wcześniej pracował w kopalni węgla?”,
     
  • “Czy on szczeka teraz na siebie w lustrze? Kim jest ten pies, nie znam go!”.