Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Zbliżała się pora na kąpiel. Reakcja owczarka rozłożyła wszystkich na łopatki
Monika Włodarczyk
Monika Włodarczyk 26.03.2024 09:46

Zbliżała się pora na kąpiel. Reakcja owczarka rozłożyła wszystkich na łopatki

owczarek niemiecki
Fot. TikTok/ kabookyjones

Nie tylko husky syberyjskie mają skłonność do dramatyzowania. Ten owczarek niemiecki może konkurować z największymi gwiazdami filmowymi. Na krótkim filmiku uchwycono, do czego jest w stanie posunąć się czworonóg, aby uniknąć kąpieli. Godna podziwu gra aktorska Zeusa rozbawiła miliony widzów na TikToku. W ich ocenie zasłużyła nawet na nominację do Oscara. 

Pies chciał uniknąć kąpieli, a doprowadził wszystkich do łez

Wielu właścicieli czworonogów ma problem z wykąpaniem swojego pupila. Dwoją się i troją, aby przekonać psich podopiecznych, że to nic strasznego. Często jednak bezskutecznie. Sytuacja ta jednych doprowadza do frustracji, innych zaś do śmiechu z własnej bezradności.

Zeus to pies należący do rasy owczarek niemiecki. Są to psy pełne energii i entuzjazmu, temperamentne, pewne siebie, a przy tym oddane swojej rodzinie. Właściciele Zeusa w ostatnim czasie znaleźli potwierdzenie na ponadprzeciętną inteligencję i niesamowite zdolności aktorskie czworonożnego członka rodziny. Kiedy tylko nadchodzi pora kąpieli, pupil od razu wchodzi w rolę. Pies ma opracowaną technikę, która w większości przypadków pozwala mu uniknąć czynności pielęgnacyjnych.

To sympatyczne zwierzątko zna każdy. Niebywałe, jak wygląda, zanim urośnie Myślała, że adoptowany pies jej nienawidzi. Problem tkwił w czymś innym

Zawołała owczarka niemieckiego do łazienki. Gra aktorska psa rozbawiła wszystkich

Do sieci trafiło nagranie, na którym możemy zaobserwować kunszt aktorski zwierzaka w pełnej krasie. Właściciele nagrali, jak Zeus reaguje na wieści o zbliżającej się kąpieli. Reakcja owczarka niemieckiego rozłożyła wszystkich na łopatki. 

Pies uciekł się do podstępu i postanowił oszukać właściciela, udając, że… śpi. Trzeba przyznać, że był przy tym bardzo przekonujący. Od momentu publikacji wideo z udziałem owczarka niemieckiego wygenerowało ponad 7 milionów wyświetleń, a liczba ta wciąż rośnie.

Jak przekonać psa do kąpieli?

Co zrobić gdy nasz pies panicznie boi się kąpieli, a polubowne metody nie pomagają? Użycie siły to zdecydowanie zły pomysł, ponieważ zaciąganie pupila do łazienki może jedynie wzmocnić negatywne skojarzenie z rutynową pielęgnacją. Niewykluczone, że w konsekwencji takie zachowanie jeszcze bardziej pogłębi awersję zwierzęcia wobec mycia i nadwyręży zaufanie do opiekuna. Jakie rozwiązania mogą zatem okazać się pomocne? 

Wczuj się w rolę zwierzaka i zadbaj odpowiednią atmosferę w łazience. Warto pomyśleć o zakupie maty antypoślizgowej. Często to brak poczucia stabilności pod łapami i strach przed upadkiem wzbudza lęk u pupili. Pamiętajmy, żeby po wyłożeniu podłoża wanny lub kabiny nienachalnie zaprosić psa i wynagrodzić go pochwałą i smakołykiem.

Następnie zadbaj o to, aby miejsce do kąpieli dobrze mu się kojarzyło. Podczas pobytu w łazience pobaw się chwilę z psem, rozłóżmy wokół niego smaczki. Takie czynności pozwolą mu się oswoić z nieznaną sytuacją i rozbudzić jego ciekawość. Dopiero gdy zauważysz, że pupil jest spokojniejszy, odkręć wodę i powoli skieruj strumień w jego stronę. 

Mycie rozpocznij od dolnej partii ciała, czyli od łap. Polanie grzbietu psa może wywołać u niego stres, a twoje dotychczasowe starania pójdą na marne. Postępuj przede wszystkim z wyczuciem. Opanowanie i cierpliwość będą tu na wagę złota. Pamiętaj też, aby chwalić i nagradzać smakołykami pupila w trakcie wykonywanej czynności. Powodzenia!

pies w kąpieli.jpg
Fot. Canva/Liliboas

Źródło: tiktok/kabookyjones