Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Miały być sandacze a wyszło inaczej. W USA złowiono rybę z "ludzką szczęką"
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 07.08.2021 02:00

Miały być sandacze a wyszło inaczej. W USA złowiono rybę z "ludzką szczęką"

Niezwykła ryba
facebook/Jennette's Pier

W Karolinie Północnej złowioną rybę, której nietypowe uzębienie wywołało poruszenie wśród plażowiczów. Zwierzę miało bowiem "ludzkie" zęby i zostało złapane u wybrzeży oceanu. Zdjęcia natychmiast zyskały popularność w sieci.

Natura lubi płatać figle i potrafi zaskakiwać, czego dowodem jest "potwór" wyrzucony przez ocean u wybrzeży Kalifornii, czy rekin o "ludzkiej" twarzy, którego złowiono w Indonezji. W ostatnim czasie do grona przedziwnych wybryków natury dołączyło nowe niezwykłe zwierzę. Mowa o rybie nazywanej sargus owczak.

Ryba z "ludzką" szczęką - to się nazywa zdobycz!

Na jednej z plaży w Karolinie Północnej dokonano niezwykle rzadkiego znaleziska. Pewien szczęśliwiec schwytał ponad 4 kilogramowego sargusa owczaka - zwierzę z zębami przypominającymi ludzkie.

Zdjęcia dumnego wędkarza oraz ryby o niepowtarzalnym uzębieniu pojawiło się w mediach społecznościowych na profilu Jennette's Pier i natychmiast wzbudził zainteresowanie internautów. Jak łatwo się domyślić, wszyscy zwracają uwagę wyłącznie na pysk zwierzęcia.

Sargus owczak (z łac. Archosargus probatocephalus) to rodzaj ryby morskiej z gatunku prażmowatych, która najczęściej występuje na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Można go również spotkać w Zatoce Meksykańskiej.  Ryba ta została obdarzona przez naturę siekaczami i trzonowcami podobnymi do ludzkich. Twarde uzębienie umożliwia jej miażdżenie żywności, zwłaszcza skorupiaków. Jeśli przyjrzymy mu się z bliska, nasuwa się skojarzenie z pyskiem owcy, czym najprawdopodobniej zawdzięcza swoją nazwę. Jest wszystkożerna i może boleśnie ugryźć, dlatego wędkarze powinni mieć się na baczności, jeśli spróbują ją złapać.

"Ta ryba ma lepsze zęby niż ja"

Post przedstawiający niebywały okaz zgromadził tysiące reakcji i komentarzy. Niektórzy żartowali, że ryba ukradła komuś protezę, podczas gdy inni wyrażali szczery podziw i nieco zazdrościli jej iście hollywoodzkiego uśmiechu.

- Znam ludzi, którzy chcieliby mieć tyle zębów - skomentował jeden z internautów. - Mogę prosić o zęby tej ryby? - pisał kolejny użytkownik.

Co zabawne, mnóstwo osób dostrzegło w rybim "uśmiechu" podobieństwo do zupełnie innego zwierzęcia. Chodzi oczywiście o jedną z głównym postaci z filmu animowanego pt. "Shrek", kultowego Osła!

A kogo Wam przypomina? Dajcie nam znać w komentarzach!

Zobacz zdjęcia:

Źródło: onet.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!