Swiatzwierzat.pl
Antoś w kąpieli

facebook/Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu

Jak wygląda pierwsza kąpiel kapucynki? Nagranie podbija Internet

7 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Małpka kapucynka nazywana Antoś, której przemyt udaremniono na polskim przejściu granicznym z Ukrainą, odpoczywa w ośrodku rehabilitacyjnym w Przemyślu. Weterynarze starają się na bieżąco dokumentować postępy podopiecznego, który został przedwcześnie oddzielony od matki. Tym razem podzielili się z internautami uroczym nagraniem zwierzaka w kąpieli.

O historii małpki kapucynki o imieniu Antoś pisaliśmy w ostatnim tygodniu lipca, kiedy to ukraiński przemytnik wpadł w ręce celników stacjonujących na przejściu granicznym w Korczowej. Zwierzę została ukryte w torbie podróżnej, pod pluszowym misiem, a następnie nielegalnie przewiezione na teren Polski.

Małpka została przemycona w celach handlowych

Mimo, iż kapucynki należą do gatunków zagrożonych i obejmuje je tzw. Konwencja Waszyngtońska, zwana też listą CITES, w rękach ludzi pełnią rolę żywych zabawek. Zważając na wysoką cenę, jaką potrafią osiągnąć na czarnym rynku, wiedzeni chęcią zysku przemytnicy regularnie uprowadzają je z ich naturalnego środowiska.

Zwierzęta, takie jak Antoś, często chorują i cierpią w obcym świecie człowieka. Los tzw. „modnych”, egzotycznych pupili to jednocześnie dramat i droga do wymierania wielu gatunków, które padają ofiarą ludzkich zachcianek.

pies ukryty na zdjęciu

Tak, na zdjęciu naprawdę jest pies. Tylko nieliczni są w stanie go znaleźć

CZYTAJ DALEJ

Niezapomniana kąpiel

Na obecną chwilę Antoś przebywa w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu, gdzie cierpliwie oczekuje na wyrok Sądu. Gdy skończy się postępowanie przeciw przemytnikowi, prawdopodobnie trafi do jednego z polskich ogrodów zoologicznych i stanie się członkiem tamtejszego stada.

W międzyczasie zwierzak jest rozpieszczany przez doświadczonych pracowników - doktora Radosława Fedaczyńskiego i jego asystentkę, panią Aleksandrę. Tym razem miał przyjemność zażyć swoją pierwszą kąpiel.

Jak widać na opublikowanym w mediach społecznościowych nagraniu, maluch uwielbia wtulać się w pluszowe maskotki i nawet w trakcie kąpieli nie wypuszcza ich ze swoich łapek. Zdaniem weterynarza, zabawki najwyraźniej zastępują mu ukochaną matkę, a przy tym zapewniają uczucie ciepła oraz komfortu.

Antoś, jak to typowe dziecko, ma mnóstwo siły, by skakać, bawić się i broić. Jednakże, pierwsze zetknięcie z wodą musiało być dla niego wyjątkowym momentem. Całe szczęście zniósł to wyzwanie jak prawdziwy zuch!

Jeśli zależy Ci na przyszłości dzikich podopiecznych Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu, możesz wesprzeć codzienną walkę lekarzy o zapewnienie ich wszystkich niezbędnych potrzeb - zaczynając od leczenia i rehabilitacji, a kończąc na wyżywieniu i utrzymaniu. Link do zbiórki pozostawiamy tutaj.

Trzymajmy kciuki za małego Antosia!

Zobacz nagranie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Ewa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Drapieżny kot uciekł z hodowli? Nagranie nie pozostawia wątpliwości

Czytaj więcej >
czarne koty

Pozostałe

„Nie rozdzielajcie nas, przyniesiemy podwójne szczęście”

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dziecko włożyło żywą rybę do ust. Internauci: „To wcale nie jest śmieszne"

Czytaj więcej >

Pozostałe

Ciało morskiego ssaka wyrzucone na brzeg. To zagrożony wyginięciem kuzyn delfina

Czytaj więcej >

Pozostałe

Hiszpańskie władze ograniczają żeglugę łodzi. Winne są agresywne zwierzęta

Czytaj więcej >

Pozostałe

Słoniątko chciało przytulić się do turystki. Nie było łatwo, ale zdecydowanie warto

Czytaj więcej >