Swiatzwierzat.pl
Ryba głębinowa

twitter/DaveysLocker400

Przerażająca ryba wyłowiona u wybrzeży Kalifornii. Aż ciarki przechodzą na jej widok

12 Maja 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

W słonecznej Kalifornii ocean wyrzucił na brzeg stworzenie, które swoim wyglądem napędziło strachu doświadczonemu rybakowi i bywalcowi plaż. Pomimo obezwładniającego poczucia przerażenia, mężczyzna nie mógł powstrzymać się od zrobienia mu zdjęcia. Wkrótce fotografie trafiły do sieci, wzbudzając w internautach niepokojące skojarzenia.

Ów przerażający "potwór" z głębin został zaobserwowany na plaży w parku stanowym Crystal Cove. Ben Estes miał niewyobrażalne szczęście, że na własne oczy zobaczył to rzadko spotykane zwierzę.

Przerażający widok na plaży

Strażnicy i ratownicy, którzy zostali powiadomieni przez rybaka o nietypowym znalezisku, przecierali oczy ze zdumienia. Nigdy wcześniej nie widzieli podobnego zwierzęcia.

Jak się wkrótce okazało, tajemnicza kreatura znaleziona na plaży została sklasyfikowana jako himantolophus sagamius (Pacific footballfish). Innymi słowy to drapieżna ryba głębinowa z rodziny maszkarowatych, która jest spokrewniona z żabnicami.

Krępa i kulista budowa ciała maszkarowatych umożliwia im przystosowanie się do życia na dużej głębokości. Ryby wabią swoje ofiary wypustką na początku płetwy grzbietowej, która przypomina dodatkową kończynę.

Szczeniak

Nowo narodzony szczeniaczek szczeka przed sen. Nic słodszego już dziś nie zobaczysz (WIDEO)

CZYTAJ DALEJ

Potwór z głębin czy "Obcy"?

Choć w oceanach występuje wiele podobnych osobników, naukowcy przekonują, że okaz wyrzucony na brzeg w Kalifornii jest w pewien sposób wyjątkowy.

Zazwyczaj przedstawiciele tego gatunku występują na głębokości ponad 9 tysięcy metrów z dala od światła słonecznego. Z tego powodu prawdopodobieństwo, że znajdzie się je na plaży w nietkniętym stanie jest niemal bliskie zeru.

Martwe stworzenie trafiło do Kalifornijskiego Departamentu Ryb i Przyrody. W przyszłości może zostać wystawione jako eksponat w muzeum lub innej instytucji edukacyjnej.

Tuż po tym, jak wieść o odnalezieniu rzadkiego okazu ryby głębinowej obiegła media, w sieci pojawiły się teorie spiskowe dotyczące tajemniczego stwora. Internauci twierdzą, że potwór wyrzucony na brzeg to nie kto inny, jak "Obcy" z filmów Ridleya Scotta.

Czy Wy także macie podobne skojarzenia? Z niecierpliwością czekamy na Wasze opinie i skojarzenia!

Zobacz zdjęcia:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >