Swiatzwierzat.pl
Ryba głębinowa

twitter/DaveysLocker400

Przerażająca ryba wyłowiona u wybrzeży Kalifornii. Aż ciarki przechodzą na jej widok

12 Maja 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

W słonecznej Kalifornii ocean wyrzucił na brzeg stworzenie, które swoim wyglądem napędziło strachu doświadczonemu rybakowi i bywalcowi plaż. Pomimo obezwładniającego poczucia przerażenia, mężczyzna nie mógł powstrzymać się od zrobienia mu zdjęcia. Wkrótce fotografie trafiły do sieci, wzbudzając w internautach niepokojące skojarzenia.

Ów przerażający "potwór" z głębin został zaobserwowany na plaży w parku stanowym Crystal Cove. Ben Estes miał niewyobrażalne szczęście, że na własne oczy zobaczył to rzadko spotykane zwierzę.

Przerażający widok na plaży

Strażnicy i ratownicy, którzy zostali powiadomieni przez rybaka o nietypowym znalezisku, przecierali oczy ze zdumienia. Nigdy wcześniej nie widzieli podobnego zwierzęcia.

Jak się wkrótce okazało, tajemnicza kreatura znaleziona na plaży została sklasyfikowana jako himantolophus sagamius (Pacific footballfish). Innymi słowy to drapieżna ryba głębinowa z rodziny maszkarowatych, która jest spokrewniona z żabnicami.

Krępa i kulista budowa ciała maszkarowatych umożliwia im przystosowanie się do życia na dużej głębokości. Ryby wabią swoje ofiary wypustką na początku płetwy grzbietowej, która przypomina dodatkową kończynę.

Szczeniak

Nowo narodzony szczeniaczek szczeka przed sen. Nic słodszego już dziś nie zobaczysz (WIDEO)

CZYTAJ DALEJ

Potwór z głębin czy "Obcy"?

Choć w oceanach występuje wiele podobnych osobników, naukowcy przekonują, że okaz wyrzucony na brzeg w Kalifornii jest w pewien sposób wyjątkowy.

Zazwyczaj przedstawiciele tego gatunku występują na głębokości ponad 9 tysięcy metrów z dala od światła słonecznego. Z tego powodu prawdopodobieństwo, że znajdzie się je na plaży w nietkniętym stanie jest niemal bliskie zeru.

Martwe stworzenie trafiło do Kalifornijskiego Departamentu Ryb i Przyrody. W przyszłości może zostać wystawione jako eksponat w muzeum lub innej instytucji edukacyjnej.

Tuż po tym, jak wieść o odnalezieniu rzadkiego okazu ryby głębinowej obiegła media, w sieci pojawiły się teorie spiskowe dotyczące tajemniczego stwora. Internauci twierdzą, że potwór wyrzucony na brzeg to nie kto inny, jak "Obcy" z filmów Ridleya Scotta.

Czy Wy także macie podobne skojarzenia? Z niecierpliwością czekamy na Wasze opinie i skojarzenia!

Zobacz zdjęcia:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

niedźwiedź w Sapporo

Inne zwierzęta

Blady strach padł na Sapporo, gdy dziki niedźwiedź grasował po ulicach. Są ranni

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Turyści rozjuszyli hipopotama. Nagranie z pościgu sprawia, że włos jeży się na głowie

Czytaj więcej >
koń i skater

Inne zwierzęta

Śmiały skater próbował wykonać trik na deskorolce kosztem konia, gorzko tego pożałował

Czytaj więcej >
Worki

Inne zwierzęta

Nietypowy przemyt. Przewoził 14 kg pijawek z Ukrainy

Czytaj więcej >
Paw

Inne zwierzęta

Paw siedział na parapecie w centrum Warszawy. Na miejscu interweniowały służby

Czytaj więcej >
Mały bóbr

Inne zwierzęta

Boberek pilnie potrzebuje pomocy. Został bez mamy, teraz jego życie zależy od człowieka

Czytaj więcej >